29.11.2020 | Svátek má Zina


SVĚT: Achich, achich, Rusko vítězí! (2)

17.2.2016

V létě loňského roku to v Sýrii vypadalo na rychlý konec vlády Bašára Asada. Jednotky podporované USA, jednotky podporované Turky, což není vždy totéž, údajně ovládaly stále více Sýrie. Pomalu se ovšem vytrácela takzvaná Syrská osvobozenecká armáda a USA se ukázaly jako naprosto naivní, když cvičily její „bojovníky“ a ti pak i s výzbrojí přecházeli na stranu Islámského sátu. Kupředu postupovala an-Nusrá, dodnes našimi novináři a dokonce vládními politiky označovaná za opozici, ačkoliv je to fanatická muslimská organizace napojená na teroristickou organizaci al-Káida. Jejímž cílem je vytvoření islámského státu na území Sýrie. Také an-Nusrá, stejně jako IS masakruje příslušníky syrských menšin a nutí je konvertovat k sunnitskému islámu. Skupina je také podezřelá z chemických útoků. Její zločiny a zvrácenosti (jako třeba vyřezávání srdcí zajatcům zaživa) „není vhodné uveřejňovat“, jak se shodla „západní“ media.

Zároveň, bez ohledu na Evropou zorganizovanou akci „ekonomických sankcí“ vůči Rusku, které EU nadiktovali „sluníčkáři“, se ukázalo, že sankce mají na Rusko jen omezený vliv, Rusko je vydrží, doma Putina politicky posílí a víc než o ideologické bláznění eurohujerů se Rusko stará o propad cen nafty. A i přes tyto nemalé obtíže má dost síly a hlavně vůle prosadit své zájmy.

Všimněme si také, jak je vylhané tvrzení o tom, že miliony Syřanů prchají „hlavně“ před „barbarstvím Asada“ (což neznamená, že by je jeho jednotky také nepáchaly). Hromadný útěk ale začal na jaře 2015, tedy v době, kdy v oblasti západní Sýrie a východního Iráku zvítězil Islámský stát. Americký list Wall Street Journal zveřejnil mapy, které jasně ukazují, že v období od 31. srpna 2014 do 10. ledna 2015 Islámský stát více jak ztrojnásobil dobytá území v Sýrii. Vše se samozřejmě odehrálo i přes bombardování tzv. „anti-ISIS“ koalice. Která předstírala, jak úspěšně bojuje proti Islámskému státu. Miliony lidí utíkaly, hlavně před fanatiky, kam to jen šlo. Zadejte si do vyhledavače Google Obrázky heslo ISIS a uvidíte realitu. Jasné, je, že utíkali hlavně před šílenci z ISIS a fanatiky z an-Nusrá, ale jistě také třeba před Hizballáhem, který bojuje na straně Asada. Ovšem podle informací utíkala většina menšin naopak na území ovládané regulérní armádou regulérního státu – Sýrií, vedenou zvoleným presidentem Asadem.

Ruské vojenské operace v Sýrii, listopad 2015

Ruské vojenské operace v Sýrii, listopad 2015

Situace vypadala na jaře 2015 tak, že v krátké době bude regulérní armáda poražena a nastane katastrofa. Podíváte-li se na obrázek výše, kde jsou zobrazeny zásahy ruského bombardování, všimnete si bílé přerušované linie, která ukazuje situaci před vstupem Rusů do války (na netu najdete tuto mapu zde i v „pohyblivém“ provedení podle jednotlivých časových údajů).

Sýrie, náboženství

Sýrie, náboženství

Porovnejte ji s obrázkem, na kterém jsou vyznačeny náboženské a národnostní oblasti v Sýrii. Jezídy na západě Sýrie zachránili Kurdové před naprostým vyvražděním, osudy křesťanů v oblasti ovládané IS nejsou podrobně známy, jsou však prakticky zlikvidováni . Za ostudného mlčení „křesťanského“ Západu. To samé by čekalo šiítské muslimy - alavity - na východě Sýrie a všechny tamní křesťany. Západ vládní armádu, drúzy, alavity a další IS nepoddajné kmeny zanechal bez dodávek zbraní a potravin, stejně jako republikány v době španělské občanské války, varšavské povstalce v roce 1944 a další a další. Nezasahování se opět změnilo v pomáhání vyvražďování. Britský deník The Daily Telegraph uvedl, že USA blokují dodávky zbraní Kurdům. „Řada evropských zemí nakoupila zbraně za miliony k vyzbrojení Kurdů, ale američtí velitelé, kteří dohlížejí na operace proti Islámskému státu (IS), blokují jejich dopravu.“

Ostatně „záhadné výbuchy“ a mediální útoky mainstreamových medií na české, bulharské a ukrajinské zbrojařské firmy dodávající zbraně Kurdům, to je také nechutná kapitola. Kurdy, alavity a křesťany zachránila ruská armáda před vyhlazením. To nikdo neokecá.

Rozdělení Sýrie po porážce Asada

Rozdělení Sýrie po porážce Asada

Co by bylo dál, kdyby vyšlo přání „Západu“ zlikvidovat vládu Sýrie? Lze jen odhadovat plány Turecka, Íránu, Saúdské Arábie a dalších, následující náčrt je však dle odborníků nejpravděpodobnější vývoj jako na obrázku výše. Jednotlivé oblasti, o které má ta či ona síla zájem, jsou označené v kroužku. Pro křesťany a alavity v něm není místo. Také o Latakii, vojenskou leteckou základnu a přístav Ruska v Sýrii, by byl sveden nelítostný boj. A IS by byl na břehu Středozemního moře. Na hranicích Řecka, u Kypru, s přímým spojením se svými klony v Lýbii, Tunisku, Francii atd.

Lze předpokládat, že ze základen v Libanonu, po vyhnání drúzů z okolí Golanských výšin a po jejich pravděpodobném marném odboji, by se Írán ve spojení s Hizballáhem a možná s IS vrhli na Izrael. Proti tomu je dnešní válka v Sýrii celkem běžná místní záležitost. Pomatenost Obamy a vedení Evropské unie, ječící neustále o nutnosti svržení Asada, aniž by měli nějaké skutečné řešení, vyřešilo Rusko. A jak je jeho zvykem, silou. Rychle, rázně a nemilosrdně. Bláboly Západu o tom, že nemá Rusko bombardovat „opozici“ a zahrnovat do ní také jednotky an-Nusrá, by se u jednotlivce řešily jeho umístěním do psychiatrické léčebny a medikamenty.

Asadova armáda, podporovaná Ruskem, dokázala to, o čem všichni tvrdili, že nejde. Islámský stát ustupuje, Turecko ztrácí vliv a dokáže hlavně vyhrožovat, an-Nusrá je na kolenou a takzvaná Syrská osvobozenecká armáda vlastně neexistuje. Vzájemná (možná bezděčná) spolupráce USA při dronové „dekapitaci“ (zbavení hlav) a přesné a účinné bombardování Ruska ve spolupráci se syrskou armádou celou situaci změnily. V novinách o tom moc nenajdete (už vůbec ne v České televizi), ale došlo na slova ministra zahraničí Sýrie Walida Muallema, že „bodové údery ruských letadel na pozice teroristického uskupení Islámský stát v Sýrii jsou desetkrát efektivnější než operace USA.“

USA letošní únorovou dohodou s Ruskem o „ukončení války v Sýrii“ vlastně přiznaly porážku své politiky „arabského jara“. A pokusu zničit posledního sekulárního vůdce státu v oblasti, vládce Sýrie, Asada. Dodnes není jasné, proč jej chtěl Obama zničit. A jako blouznivý nápad se ukázala myšlenka vytvoření „syrské demokratické opozice“.

K postoji Obamy, Francie, Británie a Německa „zabijte Assáda“, který by vedl k ovládnutí Blízkého východu vražednými islamisty, se radostně přidali všichni vypasení, rozeřvaní a agresivní mladí eskapisté. To jistě ovšem nejsou všichni mladí lidé. Jen ti nejvíce ječící a zároveň jsou to ti nejvíce tyjící z peněz a daní ostatních. Takzvaní „sluníčkáři“, žijící ve snovém světě universit a internetu a faceeboku. („Eskapismus“ je pojem, který se používá zejména v mediálních studiícha teorii masové komunikace, kde znamená fantazijní únik do imaginárních světů, především pak mediálních.)

Heslo „Zničit Asada“ se logicky přelilo do akce „Welcome Refugees“, z čehož se ihned stal veliký byznys pro „sluníčkáře“. A k zděšení většiny obyvatel Evropy a také velké části Němců se vítačům postavila do čela Angela Merkelová.

USA a Rusko se touto poslední dohodou snaží zachránit, co se dá. Neschopná EU je mimo hru. Muslimové to pochopili a chtějí se nahrnout do Sýrie. Saúdská Arábie a Írán už tam jsou. Turecko se tam pokusilo dostat armádu už na podzim a nějaké jednotky tam dokonce propašovalo. Ovšem Turecko spoluprací Asad - Putin ztratilo sen o tom, jak obsadí nejprve východ Sýrie a Libanon, pak bude postupovat do Ázerbajdžánu, opevní se v Jemenu a založí novou Osmanskou říši.

Prostě, tak jako mnohokrát, celá propaganda nové levice a všech těch eurohujerů stála na zbožných přáních a pohybovala se ve fantazijním prostoru imaginárních světů a jako taková prostě dopadla. Jako nakonec každá lež a každé blouznění.

Noviny a takzvané mluvící hlavy v poslední době, zvláště u nás, překypovaly moudrostmi, jako že ruské zapojení je bezvýznamné, bombardování neúčelné a zločinné. Že Rusku dojdou peníze a vůbec, jsou to hnusní, zaostalí a vodkou prosycení Rusáci. No, letadla Su-25 a Su-34 rozhodně nevyrobí, ani je nedokáží provozovat nějací zaostalci.

Směr muslimského pronikání

Směr muslimského pronikání

Zaslepenost našich novinářů a intelektuálů je děsivá. Na Evropu od Balkánu, ale také na Rusko přes Kaspické moře a ve stepích na jihu se chystají muslimští fanatici. A Rusko bude jen tak přihlížet Obamovu a Merkelové sluníčkářskému šílenství? A nechá v Sýrii vzniknout skutečný základ nějakého chalífátu? Aby pak tito středověcí šílenci táhli na sever, ovládli turkické republiky a zaútočili zespoda na Rusko a Sibiř? Mimochodem, je možné, že tihle naši „duševní giganti“ pominuli to, že i Čína má své muslimské Ujgury? Kteří se těší na spojení s muslimskými bratry? A že se to nechystají udělat „mírumilovně“? Statisíce Ujgurů a příslušníků příbuzných kmenů byly zabity při povstáních mezi lety 1884 a 1949, stejně jako v letech 1959 a 1972. Území naleznete také jako Východní Turkestán a od roku 1995 v něm probíhá současně „počínštění“ a ujgurský odboj, jehož cílem je vyhlásit Ujguristán (viz).

Čína - Sin-tiang, Ujguři

Čína - Sin-tiang, Ujguři

To šílenství, kterému se říká „arabské jaro“, vyprovokované „bílými západními intelektuály“, dovedlo svět na začátek III. světové války. Ta prostě probíhá, Západ, jak se zdá, to začíná chápat, viz setkání papeže a moskevského patriarchy a zuřivá jednání mezi Ruskem a USA.

No a o nás, tedy o střední a východní Evropu, jde až v poslední řadě. Světové mocnosti nemají přátele, jen zájmy. Střední a východní Evropa, kam patříme, je nezajímá. Bude-li se to USA hodit, pomohou Evropě proti muslimům. Ale nejdřív ji v tom, jako za první i druhé světové války, nechají vymáchat. Rusko je pak jejich tradiční spojenec. Proti muslimům i proti nezvladatelnému Německu. Které se ze všech sil již potřetí za pouhých sto let snaží zničit Evropu svým šílenstvím.

Putin vrací Rusko k modernizovanému samoděržaví a, ač všichni žvaní, funguje mu to (oproti třeba Ukrajině anebo Bulharsku). Čínští jakoby komunisté se vrací přes kapitalismus k politice „Říše středu“ a řítí se vpřed, Evropská unie a USA jsou v moci nových kavárenských komunistů (skrytých pod mnoha krycími názvy „uálů“ - NGO, feministky, eko fanatici a bruselská byrokracie), neschopných a poživačných, a tak nemůže být výsledek jiný.

Putin je autokratický vládce a rozhodně bych nechtěl, aby vládl u nás. Ale bohužel, čím dál tím více lidí si myslí, že „lepší Putin, nežli muslim“. Nakopl to europoslanec prof. Keller, když v rozhovoru o dnešní situaci řekl: „Přestaňte s (pitomou) protiruskou propagandou, nebo lidé začnou poslouchat rádio Svobodná Moskva.“

Putinův svět není mým světem. Ale je to jediná síla, které dnes muslimové rozumí. A v tomto případě naštěstí pro nás vyhrává. Západ se svými doslova idiotskými a velkohubými řečmi a nulovou činností odepsal Gruzii, Podněstří, Krym i Donbas. Klidně odepíše i nás.

A kvůli tomu se v pondělí sešla v Praze V4 + 2 – tedy Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Bulharsko a Makedonie (vztah Bulharsko - Makedonie je podobný vztahu Česko a Slovensko, jen je „balkánštější“).

Rakousko sdělilo donedávna nevídanou věc: „Když bude potřeba, vyšleme na hranice Makedonie svoje vojáky.“ Řekl to podle listu Die Welt ministr zahraničí Rakouska Sebastian Kurz minulý týden. Bavorská CSU se s Orbánem a V 4 kamarádí.

Němci z Berlína protestují a zuří. A je jim to, jak se říká, platný „jak mrtvýmu zimník“.

Že by se vynořovalo „staré dobré Rakousko-Uhersko“? Co to o něm říkal František Palacký...?

Rakousko-Uhersko

Rakousko-Uhersko
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.