23.9.2023 | Svátek má Berta


PUTINŮV MLUVČÍ: Ruské prezidentské volby jsou nedemokratické

8.8.2023

Ještě hůř, všechny ruské volby jsou zfalšované, jak už dříve v rozhovoru pro Lidové noviny uvedla známá ruská spisovatelka Ludmila Ulická. Dmitriji Peskovovi se povedlo kouzlo nechtěného, ale výjimečně mluvil pravdu.

Tedy, že následující prezidentské volby v Rusku ani být nemusí, protože Vladimír Putin v nich získá přes 90%. Chce se mi s klasikem zvolat. „A není to málo Antone Pavloviči, Vladimír Vladimirovič by měl být přesvědčivě zvolen vládcem vší Rusy minimálně 120% hlasy a dosáhnout tak historického světového rekordu.“

Avšak teď vážně. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov to takhle naplno říci nechtěl, ale v Rusku je rozhodnuto dávno dopředu a volby jsou jen taková formalita. Asi jako u nás to bylo za socialismu, kdy jednotné volební kandidátky dopředu schválila Komunistická strana Československa, aby ji lidé odklepli jediného správného kandidáta do národních výborů. České či Slovenské národní rady a Federálního shromáždění. V současném Rusku nyní rozhodují úředníci plně pod kontrolou putinovské strany Jednotné Rusko, kteří pro jistotu dopředu vyloučí z prezidentského klání nesprávné kandidáty, jako například Alexeje Navalného, a ponechají jen loutky neohrožující Putina.

Na tom, že ruské volby jsou obecně nespravedlivé a nelegitimní se shodují všichni znalci poměrů v Putinově říši včetně samotných Rusů. Své o tom ví spisovatelka Ulická, a už dříve uvedl předseda Svobodných Rusů v České republice Vitalij Ginzburg , že státní úředníci museli při předchozích volbách do Státní dumy (dolní komora ruského parlamentu) ukazovat fotokopie správně vyplněných volebních lístků s vyznačením Jednotného Ruska. (V Rusku je to jako u nás ve volbách do obecních zastupitelstev, odevzdává se jedna velká plachta se všemi kandidujícími subjekty, a voliči pak vyznačí ten, který chtějí volit.) Známé jsou případy, kdy členové volebních komisí házeli do volebních uren velké množství volebních lístků, a je téměř jasné, kdo na nich byl vyznačen. Běžná jsou rovněž uplácení voličů. A časté jsou také případy, kdy jsou z volebních místností v rozporu se zákonem násilím vyváděni nezávislí volební pozorovatelé. Ruské volby bývají pravidelně zmanipulované, nedemokratické a tudíž jsou z hlediska práva běžného v civilizovaných zemích neplatné.

Je otázkou proč to se to děje, když Putin a jeho blízcí mají volební vítězství jisté? Má to své důvody. Současné Rusko je diktaturou, zločineckým, mafiánským a totalitním státem a Putin je vrchní diktátor. A diktátoři mají strach z lidí, z jejich svobodné vůle, protože pak by se mohlo ukázat, že lid si svoji budoucnost představuje jinak než tyrani, kteří jim vládnou, a že údajná popularita vrchnosti je jenom blud. Jako u nás za komunistické totality, kdy KSČ dostávala pravidelně svých 99,9% hlasů a přitom ve skutečnosti většina lidí komunisty nenáviděla. Proto v Rusku nejsou a nemohou být svobodné volby. Kdo tuto pravdivou skutečnost popírá, podporuje zločinecký režim v Kremlu.