31.3.2020 | Svátek má Kvido


MIGRACE: Evropa se zmítá v křečích

10.7.2017

V krizi je Itálie a není se čemu divit. Z Afriky se do ní hrnou každý den tisíce černých migrantů. Mladých mužů, kteří nehodlají za svůj polorozpadlý stát bojovat, ale doufají v bezpracné živobytí... kde? No přece ve Francii. Byla to přece Francie, která jejich země kolonizovala, oni se „koloniálního jha“ zbavili a pak svoji zem sami přičinlivě, totálně rozvrátili. Tak se teď o nás, milí kolonizátoři, postarejte! Většina migrantů je totiž opravdu z pěti bývalých francouzských kolonií. Macron sice posílá symbolickou miniaturní peněžní pomoc postiženým státům a pár vojenských vozidel, ale dobře ví, že to nic nevyřeší. Zase jenom komedie.

Italská levicová, liberální vláda umožnila všem „neziskovkám“, aby si odchytávaly svoje „uprchlíky“ u libyjských břehů a vozily je do italských přístavů. Některé „neziskovky“ ve spolupráci s pašeráky lidí, jiné z čiré hlouposti. Itálie už je plná, přivandrovalce už není kde “skladovat“. Dokonce i potentáti EU už přiznávají, že se jedná témeř stoprocentně o ekonomické uprchlíky, rodin s dětmi je naprosté minimum, a tak mají tendenční televize velkou práci nějakou tu ženu s dítětem v té mase ztepilých černochů vyhledat.

Pomoc nelze očekávat ani z Německa. Tam je už několik milionů ilegálů a nejhorší na tom je, že nikdo neví, kolik je mezi nimu islámských teroristů a navíc ... Němci ani netuší, kde se ti teroristé momentálně nacházejí. Chodí si volně celou zemí a jejich záměry nikdo nezná. Žijí jako bezdomovci a živí se hlavně krádežemi v obchodech. Policie je bezmocná, má příkazy proti nim nezasahovat.

Italská vláda začala škemrat o pomoc u Francouzů, Španělů a na Maltě. Prosím, prosím, otevřete svoje přístavy pro přivandrovalce. Tyto země ale mají dost svých starostí, a tak se pokoušejí přehodit odpovědnost na EU a ta zas... no, na koho? Na Ćechy, Slováky, Poláky a Maďary. Je to fraška.

Je logické, že francouzsky mluvící migranti chtějí do Francie a ne třeba někam na Slovensko. A Macron se začíná potit... Ve Francii už miliony nezaměstnatelných černochů má, ti se chovají jako zvěř, a tak o další nestojí. Co ale jeho liberální image? A na paty mu šlape opozice a Le Penová. Hraje si na velkého státníka a vůbec netuší, co má dělat a co ho čeká. Nadšení liberálů z mladého „středového“ vůdce bude rychle vyprchávat.

Italská vláda se děsí nadcházejících voleb. Industriální sever země nechce mít nic společného s chudinským jihem, navíc zaplaveným africkou imigrací. Tyhle volby budou moc zajímavé. Pokud levice v Itálii padne, tak to může spustit řetězovou reakci v celé Evropě. V Itáli jsou v krizovém stavu banky a vláda už nemá další peníze na financování migrantů. Na italské chudé a důchodce už pomalu nezbývá. Těm se to samozřejmě přestává líbit.

Situace v celé západní Evropě začíná být kritická. EU řídí demagogičtí, liberální hlupáci a ti zjevně nejsou schopni připustit nějaké radikální řešení. Přišli by přece o „svou tvář“ a ztratili by jakoukoliv hodnověrnost. Juncker se navíc bojí, že pokud by padl, mohl by někdo začít v rámci Evropy vyšetřovat jeho zlodějiny a finační machinace.

Co z toho plyne pro nás? Naši politici si budou muset připustit, že v čele EU stojí naprosto nekompetentní lidé, neschopní celoevropskou krizi řešit. Máme vůbec nějaké možnosti? Ale ano... Můžeme se vydat „švýcarskou cestou“, tedy zachovat si českou korunu, udržovat ekonomickou spolupráci s evropskými společnostmi a trvat na křesťanských hodnotách a politické nezávislosti. Hrozí nám něco? Ale kdepak... německé investice u nás jsou příliš velké. Myslíte, že by byl třeba VW ochoten přijít u nás o svoje investice? EU nám dáva nůž na krk? Klidně. My můžeme dát kudlu na krk jim.

Cesta druhá. Pojďme posilovat spolupráci a jednotu v rámci V4. Naše vláda zatím Višegrád spíše rozkládá. Silná čtyřka na východ od Německa by jistě Unii hodně vyděsila. Zvláště pokud by veřejně deklarovala spolupráci s USA.

Cestu třetí bych určitě nepodpořil. Tedy orientaci na „Sojuz Něrušimyj“. Rusové mají dost svých problémů a jak by tedy mohli pomáhat nám, to netuším. Faktem ovšem je, že by bylo dobré udržovat s Rusy dobré vztahy, prostě jenom z obchodních, exportních důvodů a pro případ, že by se k nám začala valit imigrační vlna. Pak bychom se bez Rusů asi neobešli. To není nic nového. Pragmatické řešení zvolili v minulosti jak Švýcaři, tak Rakušané a hlavně pak Finové. Je dobré udržovat s ruským medvědem přátelské, ale neutrální vztahy. Já pán, ty pán. Není třeba se před Čínou, Ruskem či před USA hrbit.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.