30.11.2023 | Svátek má Ondřej


KATASTROFA V LIBYI: Pravá příčina odhalena

21.9.2023

Ještě nám v mysli doznívá, po zemětřesení v Maroku, tragická přírodní pohroma, která v minulých dnech krutě postihla Libyi. Bouře Daniel si vyžádala několik tisíc mrtvých. A kdo za ni může?

Ne, nepřepsal jsem se: kdo je na vině? Proč byla bouře Daniel tak hrůzostrašná? Se zajímavou teorií přišel tuniský prezident Kaís Saíd. Informovala o ní na síti X doc. Monica Marksová z New York University v Abú Zabí. Svůj příspěvek uvozuje větou: Dnes o antisemitském šílenství.

A pokračuje: Tuniský prezident Kaís Saíd tvrdí, že bouře Daniel (která zničila Dernu v Libyi) je důkazem sionistické infiltrace a sionistického útoku na mysl a myšlení, protože se jmenuje Daniel po hebrejském prorokovi.

Dále M. Marksová cituje vyjádření tuniského analytika Amina Snoussiho, podle něhož je to jen nejnovější konspirační a antisemitské blouznění tuniského prezidenta (další od července 2021, kdy odvolal premiéra a pozastavil činnost parlamentu a oznámil, že se sám ujme výkonné moci s pomocí nového premiéra – na tomto postu pak stanula, poprvé v arabské zemi, žena – Nadžla Búdinová).

Podle The Times of Israel tuniský prezident ve vyjádření také tvrdil, že tajný sionistický vliv byl v názvu bouře evidentní. „To se nepodivili tomuto pojmenování? Daniel je hebrejský prorok. Sionistické hnutí infiltrovalo, aby atakovalo mysli a myšlení od Daniela po Abrahama,“ dodal. Zmínka o Abrahamovi se týkala normalizačních dohod mezi Izraelem a čtyřmi arabskými státy, které byly uzavřeny v roce 2020 a proti nimž se Tunisko ostře vymezilo.

The Times of Israel také uvedl, že jméno Daniel dala bouři řecká meteoslužba Hellenic National Meteorological Service.

Je asi zbytečné zeširoka rozebírat, o čem tato epizoda svědčí. O zavilé protiizraelské nenávisti, která dokáže zatemnit mozek a rozumný úsudek i tak vysoce postavené osobnosti, jakou je prezident republiky. Byť by se jednalo o vystudovaného právníka a akademika; svými nesmyslnými závěry sám sebe před světovou veřejností nepochopitelně diskredituje. Ano, Daniel byl „hebrejský prorok“, tedy Žid (a co má být: já jsem Čech, Kaís Saíd zase tuniský Arab) narozený v Judeji; současně byl také vysokým státním úředníkem v babylonské diaspoře. Žil na přelomu 7. a 6. století před Kristem. Usoudit na jakoukoli spojitost této katastrofy se sionismem z toho, že odborníci dali ničivé bouři jméno Daniel může pouze – nesoudný a zaslepený antiizraelský fanatik.

Psáno exkluzivně pro Neviditelného psa.