Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

IZRAEL: Do čeho se plete Biden

diskuse (47)

„Demokracie je v sázce“ bylo hlavním tématem, které zmiňoval americký prezident Joe Biden a Demokratická strana během nedávných voleb v USA.
Například během projevu z 2. listopadu 2022 nazvaného „On Standing Up for Democracy“, v němž Biden obvinil „MAGA republikány“ ze zastrašování voličů, prezident tvrdil: „Demokracie je základ. ... Demokracie je založena na volbách pro nás všechny. ... Autokracie je opakem demokracie. Znamená vládu jednoho: jedné osoby, jednoho zájmu, jedné ideologie, jedné strany. ... Demokracie je napadána kvůli ... [odmítnutí] uznat výsledky voleb 2020 ... vůli lidu. ... Demokracie znamená vládu lidu - ne vládu monarchů nebo monarchů, ale vládu lidu.
Biden dále pokračoval ve svém proslovu: „Životy miliard lidí, od starověku až do současnosti, byly utvářeny bojem mezi těmito soupeřícími silami: V tomto případě se jedná o souboj mezi aspiracemi mnoha lidí a chamtivostí a mocí několika málo lidí, mezi právem lidu na sebeurčení a samovládcem, který usiluje o sebe sama, mezi sny o demokracii a choutkami autokracie.“
Bohužel se zdá, že Bidenova administrativa těmto zásadám nevěří, pokud jde o přijetí výsledků voleb v židovském Státě Izrael ze dne 1. listopadu 2022. Místo toho se Bidenova administrativa chová jako autokrat - diktuje demokraticky zvoleným zástupcům Izraele, kdo se smí stát izraelským ministrem obrany a jakou politiku smí či nesmí izraelská vláda přijmout.
Izraelští Židé už mají dost slabých reakcí a ústupků vůči palestinskému arabskému terorismu, který zničil životy mnoha nevinných izraelských židovských obyvatel. Během prvních devíti měsíců roku 2022 spáchali arabští teroristé 1 781 teroristických útoků. To je téměř sedm útoků každý den. Jedná se o teroristickou intifádu.
A ta stále probíhá. Právě tento týden arabský terorista zavraždil tři nevinné Židy (včetně otce šesti dětí Tamira Avichaie) a zranil dalších osm nevinných Židů při zákeřném automobilovém útoku a pobodáním nožem v Arielu.
Izraelci tak v hlasování dali drtivý mandát bloku stran Likud-Náboženský sionismus-ŠAS-UTJ, který reprezentuje náboženskou a silně proizraelskou politiku. Náboženská sionistická strana vedená advokátem Bezalelem Smotrichem, která zaujímá silný postoj k boji proti arabskému teroru, získala úctyhodných 14 křesel v Knesetu a stala se tak druhou největší stranou v nastupující vládě.
Nyní však zvolený premiér Benjamin Netanjahu Smotrichovi údajně sdělil, že je proti jeho jmenování do některých ministerských funkcí kvůli obavám z nepřátelství Bidenovy administrativy vůči Smotrichově straně.
Jedná se o hanebný zásah do izraelské demokracie. Bidenova administrativa by neměla mít absolutně žádný vliv na to, koho Izrael jmenuje ministrem.
Netanjahu navíc Smotrichovi údajně řekl, že Izrael musí po zbytek Bidenova funkčního období jednat „umírněně“ v oblasti bezpečnosti a diplomacie, zejména pokud jde o Judsko a Samaří.
„Jednat umírněně, pokud jde o bezpečnost“ ? Vždyť propukla další palestinská teroristická válka. Proti palestinskému arabskému terorismu nelze bojovat „umírněně“ . Jednat „umírněně“ ve skutečnosti znamená přijmout levicovou politiku ústupků, kterou by žádný rozumný suverénní stát čelící neustálým teroristickým útokům nepřijal. Jednat „umírněně z hlediska bezpečnosti“ znamená obětovat životy nevinných izraelských mužů, žen a dětí. A ztráta byť jediného izraelského života je příliš vysoká cena za ústupky krajně levicové, Izraeli nepřátelské Bidenově administrativě.
Počínat si „umírněně“ v oblasti diplomacie znamená zahodit současnou skvělou příležitost, kterou izraelští voliči poskytli k zavedení skutečné proizraelské politiky. Chovat se „umírněně“ z hlediska diplomacie znamená pokračovat v diskriminaci Židů, kteří si staví domy v legální židovské vlasti; povolovat masivní nelegální arabskou výstavbu na židovské půdě, která ohrožuje židovské komunity; nezrušit nezákonnou námořní kapitulaci Libanonu a Hizballáhu; a nejednat důrazně, aby se zastavil Írán - kromě jiných nebezpečných politik.

Tento týden se také Bidenův velvyslanec v Izraeli Thomas Nides opět dopustil svého zvyku arogantně vznášet požadavky, které ohrožují bezpečnost Izraele a porušují jeho svrchovaná práva a mezinárodní právo. V reakci na rozumný návrh Náboženské sionistické strany, aby izraelské komunity v Judeji a Samaří byly řízeny příslušnými ministerstvy, a nikoliv IDF, Nides prohlásil, že USA budou „tlačit na pilu“ a „bojovat“ proti takové politice, kterou Nides zavádějícím způsobem nazval „anexí“. (“Anexe“ znamená zabrání cizího území. Judea a Samaří jsou legální izraelskou půdou).

Když v roce 1982 tehdejší senátor Biden vyhrožoval izraelskému premiérovi Menachemu Beginovi ohledně osad, Begin se Bidenovi postavil. Senátorovi slavně řekl: Biden mu odpověděl: „Nejsem Žid s třesoucími se koleny.“ Netanjahu by měl vůči Bidenovi, Nidesovi a zbytku Izraeli nepřátelské Bidenovy administrativy zaujmout stejně rozhodný postoj, zejména pokud jde o pokusy administrativy zasahovat do jmenování ministrů a politiky Izraele. Biden si nikdy nestěžoval na to, že by radikální islamistická strana Ra’am byla součástí izraelské vlády. A nikdy si nestěžoval ani na to, že byl premiérem Palestinské samosprávy jmenován extremistický, proti míru zaměřený radikál Mohammed Shtayyeh

Pravdou je, že pevná prosionistická vláda je příležitost, která může konečně umožnit izraelským představitelům odvážně podniknout zásadní kroky, které jsou nezbytné k zajištění bezpečnosti a budoucnosti Izraele. Tyto zásadní kroky byly příliš dlouho odkládány, zatímco se Stát Izrael potýkal s nestabilními koaličními vládami. Bílý dům nemá žádné právo diktovat chování demokraticky zvolené izraelské vlády.

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Ondřej Neff
23. 7. 2024

Co by se stalo, kdyby se Crooks trefil? Tak především bychom měli jinou ikonickou fotografii...

Václav Vlk st.
23. 7. 2024

Stačí číst „západní“ noviny a weby a najdete tam milion úvah o tom, proč jsme tam, kde jsme, jak z...

Tomáš Zdechovský
23. 7. 2024

Hnutí ANO už stačilo vynaložit mnoho energie v přesvědčování veřejnosti o tom, že vůbec není...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Benjamin Kuras
20. 7. 2024

Žalobcem je list New York Times, a o odmítnutí poskytnout ke zveřejnění korespondence s šéfem...

Lidovky.cz, ČTK
23. 7. 2024

Jako kandidátku na francouzskou premiérku navrhne levicový blok Nová lidová fronta státní úřednici...

Miloslav Novák
23. 7. 2024

Sparťanští fotbalisté do kvalifikace o Ligu mistrů vstoupili vítězně. V úvodním utkání 2. předkola...

jhr Jan Hron, ČTK
23. 7. 2024

Kamala Harrisová vidí souboj s Donaldem Trumpem jako volbu mezi svobodou a chaosem. Americká...

Lidovky.cz, ČTK
23. 7. 2024

V neděli 21. července 2024 dosáhla celosvětová průměrná teplota nejvyšší hodnoty od začátku měření...

inc Lubomír Světnička
23. 7. 2024

Je to přesně 129 let od narození legendárního generála Františka Moravce, jednoho z nejvýraznějších...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz