Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

HANOBENÍ: Když se „stokrát opakovaná lež stane pravdou“

diskuse (76)

Autorem tohoto výroku byl ministr propagandy v nacistickém Německu Joseph Goebbels. O tom, jak pravdivá jsou bohužel tato slova, dokládá zpravodajství mnohých nevládních organizací a mainstreamových médií o zničující konfrontaci mezi Izraelci a palestinskými teroristy na sporných územích Judeje a Samaří a i v samotném mezinárodně uznaném Izraeli, tj. hranicích před rokem 1967. Nejvíce démonizovanými a hanobenými lidmi jsou Židé, žijící v komunitách Judeje a Samaří, na které je shazováno téměř veškeré zlo, které se zde stane. Jednou z nejvíce nactiutrhačných lží nevládních organizací rozšířenou následně sdělovacími prostředky hlavního proudu na celém světě je ta ze dne 11.listopadu 2021, kdy se jejími oběťmi byli izraelští osadníci z přilehlých měst a obcí poblíž Chomeshe.

Organizace Yesh Din, která zastupuje palestinské Araby v Judeji a Samaří, prohlásila, že Izraelci dne 11. listopadu 2021 z komunit poblíž Chomeshe v Samaří zbili dva „farmáře“. Tito krajně levicoví aktivisté se však později dostali do velmi trapné situace, když vyšlo najevo, že jeden ze zraněných arabských „farmářů“ je odsouzený terorista, který dříve pobodal nožem izraelského vojáka a odseděl si trest ve vězení, a že jimi popsaný incident se vůbec nezakládal na realitě.

Ovšem naopak pravdou je, že židovští studenti Yeshivat Chomesh byli v inkriminovaný den 11.listopadu 2021 napadeni arabskými násilníky, kteří vnikli až do jejich společenství nedaleko ješivy, a ti byli nuceni se bránit.

Studenti uvedli, že zatímco intenzivně studovali Tóru, vjelo do oblasti poblíž ješivy pět arabských vozidel. Mezitím se jeden student, který stál před ješivou, pokusil vstoupit dovnitř, ale narazil na skupinu Arabů. Následně nato požádal ostatní studenty o pomoc a ti mu vyhověli.

Jakmile studenti vyšli z ješivy, Arabové vystoupili z vozidel, házeli po nich kameny a chtěli je udeřit obušky. Studenti kontaktovali bezpečnostní složky a snažili se posléze nebezpečné výtržníky zadržet, což se nakonec po nastalém boji podařilo.

Avšak po incidentu zveřejnily levicové nevládní organizace, včetně Yesh Din, fotografie a videa, v nichž tvrdily, že židovští osadníci v Chomeshi napadli „farmáře“, zatímco dotčení mladí Židé na druhé straně uveřejnili vlastní materiály, které dokazovaly, že skupina Palestinců pronikla až k ješivě, kde právě studovali, a zaútočila na ně.

Nedlouho poté se nade vší pochybnost potvrdilo, že jednou z „obětí“, jejíž fotografii zaměstnanci Yesh Din publikovali pod titulkem „Farmář, který byl napaden“, je ve skutečnosti neblaze proslulý palestinský terorista Muhammad Salah, který byl v Izraeli uvězněn potom, co bodl vojáka.

Totožnost palestinského útočníka odhalil Yehuda Lieber, který na arabských sociálních sítích zjistil, že zraněný muž je propuštěný terorista. Další účastníci incidentu byli rodinní příslušníci teroristů a příznivci terorismu.

Šéf regionální rady Samaří Yossi Dagan v reakci na tento incident dne 16.11.2021 prohlásil, že „neexistuje nic, čeho by se krajně levicové organizace zdržely, kdy jsou ochotné ke své nenávistné propagandě k delegitimizaci Izraelců využít i odsouzeného teroristu“.

Také zdůraznil, že nejde jen o hanobení obyvatel Chomeshe a celého Judska a Samaří, ale také o znevažování izraelské armády a Státu Izrael jako celku.

Zopakoval rovněž svou výzvu vládě a orgánům činným v trestním řízení, aby okamžitě přijaly nutná opatření k zastavení násilných provokací teroristů a jejich pomocníků v Judeji a Samaří a zastavily pomlouvačnou, lživou a nenávistnou kampaň krajně levicových organizací.

A na závěr požadoval od představitelů uskupení Yesh Din omluvu všem židovským rezidentům Judska a Samaří a ukončení veškerých provokativních akcí, které narušují klid a pořádek v této oblasti.

Toto je jen jeden z mnoha případů potvrzující smutnou skutečnost, že mnozí „lidskoprávní“ aktivisté spíše než aby podporovali mír mír mezi Izraelci a tzv. Palestinci, rozsévají antisemitismus na celém světě a neštítí se ke své agitaci využít jakékoliv lži, jen když poslouží jejich účelu k rozšiřování zášti k Izraeli po celém světě.

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Ivo Fencl
15. 7. 2024

Od té doby, co zemřel Kennedy, neustalo rojení konspiračních teorií ohledně jeho smrti.

Neviditelný pes
15. 7. 2024

Dyktando, můj velký, rezavý přítel je stájový aristokrat

Daniel Vávra
15. 7. 2024

Jednoduchý návod, jak řídit stát

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Václav Vlk st.
12. 7. 2024

Jak by pravil nezapomenutelný major Terazky: „Herr, súdruh, tavarišč geněrál, som daký zmätený!“ Aj...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

ČTK, Lidovky.cz
15. 7. 2024

Evropská komise bude vzhledem k vývoji maďarského předsednictví bojkotovat neformální schůzky...

Lidovky.cz, ČTK
15. 7. 2024

Jako kandidát na viceprezidenta Spojených států půjde po boku Donalda Trumpa do listopadových voleb...

Radka Kvačková
15. 7. 2024

Už dlouho jsem nečetla tak dobrou knížku. Nebudete ji znát. Myslím, že by ji žádný nakladatel ani...

Marek Hudema
15. 7. 2024

Nepovedený atentát na prezidentského kandidáta Donalda Trumpa by mu mohl přinést výhodu v souboji...

Josef Kopecký
15. 7. 2024

Pětikoalice jedná o zmírnění důchodové reformy. Pomalejší růst věku odchodu do penze, než jak ho...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz