2.8.2021 | Svátek má Gustav


GLOSA: Palec nahoru pro Dánsko

12.6.2021

aneb Ať se Evropská unie klidně staví na hlavu

Tohle je řešení migrační politiky na 1*.

Jistě jste již tuto informaci zaznamenali. Dánsko schválilo zákon, díky němuž žadatele o azyl posadí do letadla a šupem pošle do Afriky. Tam budou čekat na vyřízení svých žádostí.

Již dříve Dánsko navíc začalo vracet migranty ze Sýrie, jelikož jim žádné zásadní nebezpečí (před kterým údajně utíkají) v jejich domovině nehrozí.

EU burcuje na poplach. Jde podle ní o porušení práv migrantů. Já si naopak myslím, že každá země má právo si určit svá vlastní pravidla. A pokud chce EU v tomto směru diktovat, není nic jednoduššího, než aby tento byrokratický moloch dotyčná země opustila.

Psal jsem to již mnohokrát – řada migrantů, kteří se po tisících hrnou do Evropy, neutíká před válkou ani chudobou. V mnoha případech se jedná o tzv. ekonomické migranty, kteří chtějí využívat (zneužívat) štědrý sociální systém zemí, do kterých míří. Jednoduše chtějí, aby jim pečení holubi sami létali do huby. A co za to? V případě nepřizpůsobivých migrantů nic. Nezapojují se do pracovního procesu, nerespektují pravidla ani kulturní hodnoty a navíc mají podíl na trestné činnosti.

Neházím zde všechny přistěhovalce do jednoho pytle. Je mnoho těch, kteří by ostatním mohli jít vzorem – např. vietnamská komunita, která je svou pracovitostí pověstná. O mnoha současných migrantech se ale totéž bohužel říci nedá – navíc jsem toho názoru, že hromadné „stěhování národů“ problémy neřeší, ale pouze eskaluje.

Pakliže někdo těmto lidem pomáhat chce, nechť tak činí na území jejich vlastních zemí. To je podle mne jediné smysluplné řešení.

Převzato z profilu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.