9.12.2021 | Svátek má Vratislav


GLOSA: Na počátku byla … drzá provokace

26.2.2020

Nejnovější eskalace napětí mezi Izraelskou obrannou armádou (IDF) a Araby nejen v Autonomii začala drzou provokací. Dva teroristé z Pásma Gazy se přiblížili k hraničnímu plotu ve snaze umístit tam bombu.

Stalo se v neděli 23/2 v Chan Yunisu v jižní oblasti Pásma. Jedním z teroristů byl Muhammad Ali Al Naim, oblastní velitel Brigád Al Quds, což je ozbrojené křídlo teroristické organizace Islámský džihád.

Al Naima a jeho spoluteroristu IDF zlikvidovala a následně přistoupila k akci, která dosud nebyla obvyklá. Zatímco mrtvé tělo velitelova spoluzločince se Arabům podařilo odnést zpět za hranici Pásma, tělo Al Naima bylo nabráno na lžíci dozerového nakladače a odvezeno do Izraele.

Co následovalo, víme ze zpráv. Raketový útok vedený z Pásma na Izrael a odveta IDF. Ta nejen na cíle v Pásmu, ale také na vojenské objekty Islámského džihádu u syrského Damašku. Inu, válku s terorismem vedeme na všech frontách a komu se to nelíbí, nechť si uvědomí, kdo začal provokovat: nebýt „akce Al Naim + 1“, k tomu, co se stalo, by nedošlo.

Odvezení teroristova těla z nárazníkové zóny do Izraele plně podpořil ministr obrany Naftali Bennett a vysloužil si za to zleva ostrou kritiku. Nejhlasitěji byla slyšet komunistická poslankyně Knesetu Aida Touma Suleimanová. Benneta označila za ministra smrti a brutality, když souhlasil s tím, že ostatky teroristy (pro ni zřejmě mučedníka) byly ukradeny, aby byl znemožněn pohřeb. Pravicový ministr zareagoval neméně ostře: je znechucen pokrytectvím levice, která označuje za nehumánní odvezení těla člověka, jenž měl v úmyslu vraždit Izraelce. A dodal na adresu svých kritiků: Nehumánní jste vy. Hamas stále drží, od roku 2014, těla dvou našich padlých vojáků, Hadara Goldina a Orona Šaula.

Na hrubý pytel hrubá záplata. Dost bylo falešných ohledů a pseudohumanity. Nepřítel rozumí jen síle. A tvrdému, nekompromisnímu postoji. Nebyla-li a stále není ochota vrátit Izraeli těla Hadara a Orona k řádnému pohřbu, pak není jiné cesty, než nevracet zlikvidované teroristy a použít je k budoucí výměně, pakliže to nejde jinak. A opět – nezapomínejme, kdo tuto nechutnou hru komu vnutil. Nikoli Izrael Arabům; je to přesně naopak.

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.