21.10.2020 | Svátek má Brigita


GLOSA: Lenin ve vyhnanství, maršál na odchodu

18.9.2019

Ve Fremontu, bohémském předměstí Seattlu, je několik zajímavých soch. Pod mostem se skrývá mohutná strašidelná nestvůra (troll) a na atobusove zastávce je několik postav místních občanů, kteří nikdy neodjedou.

Seattle

Na hlavní ulici v blízkosti řeckého grillu a pedikury stojí na chodníku pět metrů vysoká socha Lenina (importovaná z Československa). Postoj Vladimíra Iljiče naznačuje, že spěchá z tohoto místa, ale nedaří se mu to, protože je vytvořen z bronzu. A je dobře, že tam zůstane, protože pohled na kdysi všemocného diktátora umístěného v tomto prostředí je nejen zábavný, ale také daleko poučnější než hodinová přednáška o tragické historii komunismu.

Prodat Koněva do Seattlu se nepodaří, ale přemístění jeho sochy do zahrady ruského velvyslanectví by zabezpečilo jeho ochranu a dalo návštěvníkům příležitost k zamyšlení nad tragickými následky osvobození Československa armádou pod jeho velením.

Pokud se to nepodaří, občané Prahy 6 nepochybně najdou řešení stejně poučné, jako našli občané Freemontu.

Jaroslav Růžička


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.