24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: Katastrofa letu MH17

23.8.2014

Nebylo všechno úplně jinak?

Už od prvních zpráv o sestřelení malajsijského dopravního letadla nad Ukrajinou měla česká a většina evropských médií jasno - odpovědnost suverénně připsala na konto takzvaných proruských separatistů, Ruska…

Tehdy jsem nepochyboval, že se následně také dočkáme přesvědčivých důkazů. Vždyť dokonce i ten upovídaný americký prezident argumentoval usvědčujícími družicovými snímky! Kupodivu, důkazy dodnes pořád ještě fatálně chybí, zato se ale objevují stále nové, podivné otazníky.

Z blogu známého slovenského politika Jána Černogurského:

„… v době, kdy byl v dané oblasti malajsijský letoun sestřelen, zde letěla tři civilní dopravní letadla. Včetně malajsijského. A objevilo se tam i čtvrté letadlo, které zanechalo za sebou poměrně krátkou radarovou stopu. Z radaru sice nejde vyčíst, zda šlo o civilní nebo vojenské letadlo. Ale civilní letadlo to nebylo, a jaké jiné to potom mohlo být než vojenské?
Stačilo by zveřejnit záznam mezi kontrolní věží, která řídila let malajsijského letadla, a pilotem malajsijského letadla. Případně komunikaci mezi kontrolní věží a dalšími dvěma civilními dopravními letadly. Ukrajina ale odmítá zveřejnit komunikace kontrolní věže…
… dokážeme si představit, co by se dělo v médiích, kdyby let malajsijského letadla řídila kontrolní věž z Ruska a Rusko by odmítlo komunikaci této kontrolní věže zveřejnit…
… pro vyšetření sestřelení malajsijského letadla mají klíčový význam tři zdroje: záběry z americké výzvědné družice, komunikace mezi ukrajinskou kontrolní věží a letadlem a analýza otvorů po střelách ve vraku letadla.
Snímky z družice Američané nechtějí ukázat, komunikaci s kontrolní věží nechce zpřístupnit Ukrajina a analýzu vraku letadla ztěžuje Ukrajina.“

Při vší skepsi k této profesi žasnu, že si zmínění novináři dovolili tak ukvapené, nepodložené závěry - patrně jen proto, že tak pěkně pasují do předem daného politického scénáře.

Ani po tak dlouhé době není vůbec jasné, kdo a proč malajsijské dopravní letadlo nad Ukrajinou vlastně sestřelil!

Ty zveřejněné otázky Jána Černogurského možná úplně všechno neřeší, ale rozhodně zasluhují odpověď!

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.