19.10.2019 | Svátek má Michaela


GLOSA: Britové zvolili svobodu

27.6.2016

Britové zvolili svobodu. Odmítli pohodlí nevolnictví, kdy za ně, tak jako dosud za nás, rozhoduje zpupná nezvolená vrchnost, jež stále zřetelněji odstraňuje jejich práva a svobody. Většině Britů totiž došlo, že si již nevládnou ve své zemi, nejsou samostatným státem.

Něco takového odmítli déle snášet, a tím zároveň ukázali ostatním evropským demokraciím, sevřeným svěrací kazajkou Evropské unie, cestu z nevolnictví k důstojnému, svobodnému životu. Velká Británie neodmítla Evropu. Velká Británie odmítla Evropskou unii jako pokus o postupné zničení svobody a demokracie Evropy. Ukázala tak Evropě cestu k sobě samé jako místu, kde svoboda občanů a jejich států poprvé v dějinách lidstva vznikla, a tím zrodila civilizaci důstojného života pro celý svět. Znovu, tak jako vždy v dobách ohrožení Evropy nepřáteli svobody, Britové všem na očích předvedli, že strach ze svobody je hanbou lidství, je opakem svobodného občanství a důstojného lidského života vůbec. Života, za který se nemusíme stydět.

Nebojme se následovat skvělý britský příklad. Odmítněme dále snášet nesvobodu kvůli hanebným dotačním úplatkům. Odmítněme ty, kdo nás vedou do stále větší nesvobody a životní ubohosti vykrmovaného nevolníka, kterou nestoudně označují jako evropanství. Jejich samolibé a přihlouplé nadvládě nad našimi životy zvoní z dnešní Velké Británie nepřeslechnutelný umíráček. Zvolme si lepší strážce své bezpečnosti a svobody. Požadujme i my konání referenda o vystoupení z Evropské unie. Usilujme o svůj Den nezávislosti.

Byli jsme před Evropskou unií, budeme i po ní.

Autor je filosofAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.