22.9.2019 | Svátek má Darina


FRANCIE: Volební vítězství „xenofobů a neonacistů“

8.12.2015

Podle věrohodných odhadů zvítězila v prvním kole francouzských regionálních voleb Národní fronta Marine Le Penové v šesti ze všech třinácti okrsků.

Volební úspěch Národní fronty se čekal, ale zisk přes 30 procent hlasů i tak překvapuje. Recept na vítězství byl přitom jednoduchý - drtivá kritika Evropské unie a odmítání dalšího přílivu migrantů, které FN tak otevřeně - „nekorektně“ - označuje za zdroj násilí v zemi.

Tenhle volební výsledek už tentokrát nebude možné přehlížet, také proto, že druzí republikáni se v negativním názoru na migraci a v kritice EU od Národní fronty zase zas tolik neliší.

Francouzská vláda ani prezident tak už napříště nebudou moci svévolně prosazovat proevropskou a proimigrační politiku, které jsou v tak jasném, nepřehlédnutelném rozporu s míněním podstatné části francouzské veřejnosti.

Jsem zvědavý, zda si čeští novináři, politici a mnozí namyšlení intelektuálové po těchto volebních výsledcích troufnou tvrdit, že Francie zhnědla a budou o francouzských voličích mluvit jako o vystrašencích, případně xenofobech a neonacistech jako nyní elitářsky stejnými výrazy nálepkují většinovou českou společnost.

Doufejme, že snad nejenom francouzští socialisti, kteří v těchto volbách - jako vládní strana - získali pouhých 23 procent hlasů, konečně pochopí, že se v demokracii nedá vládnou proti vůli obyčejných lidí.

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.