18.5.2022 | Svátek má Nataša


FRANCIE: Volební vítězství „xenofobů a neonacistů“

8.12.2015

Podle věrohodných odhadů zvítězila v prvním kole francouzských regionálních voleb Národní fronta Marine Le Penové v šesti ze všech třinácti okrsků.

Volební úspěch Národní fronty se čekal, ale zisk přes 30 procent hlasů i tak překvapuje. Recept na vítězství byl přitom jednoduchý - drtivá kritika Evropské unie a odmítání dalšího přílivu migrantů, které FN tak otevřeně - „nekorektně“ - označuje za zdroj násilí v zemi.

Tenhle volební výsledek už tentokrát nebude možné přehlížet, také proto, že druzí republikáni se v negativním názoru na migraci a v kritice EU od Národní fronty zase zas tolik neliší.

Francouzská vláda ani prezident tak už napříště nebudou moci svévolně prosazovat proevropskou a proimigrační politiku, které jsou v tak jasném, nepřehlédnutelném rozporu s míněním podstatné části francouzské veřejnosti.

Jsem zvědavý, zda si čeští novináři, politici a mnozí namyšlení intelektuálové po těchto volebních výsledcích troufnou tvrdit, že Francie zhnědla a budou o francouzských voličích mluvit jako o vystrašencích, případně xenofobech a neonacistech jako nyní elitářsky stejnými výrazy nálepkují většinovou českou společnost.

Doufejme, že snad nejenom francouzští socialisti, kteří v těchto volbách - jako vládní strana - získali pouhých 23 procent hlasů, konečně pochopí, že se v demokracii nedá vládnou proti vůli obyčejných lidí.

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....