26.9.2021 | Svátek má Andrea


FRANCIE: Volební vítězství „xenofobů a neonacistů“

8.12.2015

Podle věrohodných odhadů zvítězila v prvním kole francouzských regionálních voleb Národní fronta Marine Le Penové v šesti ze všech třinácti okrsků.

Volební úspěch Národní fronty se čekal, ale zisk přes 30 procent hlasů i tak překvapuje. Recept na vítězství byl přitom jednoduchý - drtivá kritika Evropské unie a odmítání dalšího přílivu migrantů, které FN tak otevřeně - „nekorektně“ - označuje za zdroj násilí v zemi.

Tenhle volební výsledek už tentokrát nebude možné přehlížet, také proto, že druzí republikáni se v negativním názoru na migraci a v kritice EU od Národní fronty zase zas tolik neliší.

Francouzská vláda ani prezident tak už napříště nebudou moci svévolně prosazovat proevropskou a proimigrační politiku, které jsou v tak jasném, nepřehlédnutelném rozporu s míněním podstatné části francouzské veřejnosti.

Jsem zvědavý, zda si čeští novináři, politici a mnozí namyšlení intelektuálové po těchto volebních výsledcích troufnou tvrdit, že Francie zhnědla a budou o francouzských voličích mluvit jako o vystrašencích, případně xenofobech a neonacistech jako nyní elitářsky stejnými výrazy nálepkují většinovou českou společnost.

Doufejme, že snad nejenom francouzští socialisti, kteří v těchto volbách - jako vládní strana - získali pouhých 23 procent hlasů, konečně pochopí, že se v demokracii nedá vládnou proti vůli obyčejných lidí.

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.