9.8.2022 | Svátek má Roman


FEJETON: Rengén Rengenovič Rengenov

14.9.2020

Jak že to říkala teta Kateřina? „Kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem.“

A tak už se i mně stává, že se nějak vracím do dětských let. Spíš mi mnohé, co se dneska děje v rámci „progresivity“, mé mládí připomíná.

Demokratický soudruh kandidát na presidenta USA Joe Biden mne duševně přivedl někam do lavic bolševické školy padesátých let. To když pravil, že žárovku nevymyslel onen bílý kapitalista Edison. U nás by Edisonovi, kdyby byl Čech, v ČT opovržlivě říkali „podnikatel“. Což je podle našich pseudohavlistů a nových pokrokářů vždycky lotr. V Americe jsi dneska lotr, když jsi bílý. A k té žárovce. Tedy Tomáš Alva Edison, kterému jsme my kluci říkali posměšně Tomáš Chalva Edison, protože Alva se nám zdálo úplně blbé a „chalva“ bylo neuvěřitelně sladké něco, co se prodávalo na poutích. Ovšem místo sezamových semínek, které se tam dávaly za buržoazní první republiky, do toho za vítězného komunismu dávali mleté buráky, tedy podzemnici olejnou.

Jak napsal nějaký komentátor, je pravděpodobné, že Edison, když byl odporně bílý a ošidil Bidenem nejmenovaného černého genia, vynalezl bílé světlo. Černý genius, kdyby byl býval byl rozšířil svůj vynález, jistě by dnes muselo být světlo žárovky černé. Takže by pak knihy musely být tištěné bílými písmenky na černý papír, aby byly čitelné. Si myslím…

Ovšem už od dětství vím, že soudruh Biden se mýlí. Žárovku vynalezl jistý ruský vynálezce Pavel Nikolajevič Jabločkov. A proto vypadá, jak vypadá. Trochu jako jablko. Říkal soudruh učitel. O tom, jaké mělo ono světlo barvu, se snad nemluvilo. Ono každé blbnutí, i to bolševické, má své meze. A Jabločkov byl Rus, tedy potenciálně vlastně sovětský člověk, i když žil za cara.

Jak píšu v titulku, mne nějaký Biden nepřesvědčí. Já vím, že američtí bílí imperialisté kradli všechno Rusům. Tedy vynálezy a tak. Podle staré kroniky z „podmoskovskoj óblasti“ vynalezl rentgen již shora jmenovaný Rengén Rengenovič Rengenov. Jak se píše v „ruských bylinách“, moudří ruští starci vyprávěli za pravých ruských zim u pravé ruské pece, že bylo hodnověrně zaznamenáno, že svědci sami viděli a slyšeli, jak Rengén Rengenovič Rengenov běhal kolem zemljanky a křičel: „Stará, vylez! Já do tebe vidím!“

Nevím, jak uspějí američtí demokraté s dalším hledáním zatajených a okradených nebílých vynálezců, ale u nás asi nemají úspěch. Neb my ze školy víme, že telegraf nevynalezl západní bílý Samuel F.B. Morse v letech 1987 anebo 1938. Už dávno předtím jej totiž v Rusku vynalezl neznámý východní ruský mužik, jak dokládá nález měděného drátu mezi Moskvou a Leningradem (dnes Petrohrad). Jeho jméno neznáme, protože byl negramotný, a tak se podepisoval čtyřmi křížky. Obyčejní mužici se podepisoval třemi křížky, ten čtvrtý křížek znamenalo, že to „byl inžiněr“. To, že ruští - tedy sovětští - lidé vynalezli i bezdrátový telegraf, dokládala sovětská věda tak, že mezi Moskvou a Carycinem (Stalingrad) nebyl nalezen vůbec žádný měděný drát. To je stoprocentní důkaz.

Nevím, jak budou řešit jurodiví američtí levičáci všech barev sdružení v Black Lives Matter otázku objevů v biologii. I zde mají sovětští gerojové náskok. Tak třeba uměli rozdojit kozla. Což dokázal sovětský akademik Moskalenko. Původem Rus a, bohužel, bílý. Že by se našel někdo, kdo by rozdojil velblouda?

Nevím, nevím, kde najdou nějakého černého anebo aspoň hnědého biologa typu Trofima Děnisoviče Lysenka, který dokázal pěstovat pětiklasou pšenici. Ale když se bude chtít, on se nějaký najde.

Pokud by tenhle komunista Joe Biden vyhrál, jistě by si američtí žáci a studenti užili vytrhávání stránek z knih… pardon, to už tam mají. Jenže v elektronické podobě.

A pak přijdou radostné demonstrace, potom povinné demonstrace (pardon, to už tam taky mají), no a později někdo v nějaké vaně zavraždí nějakého nového Marata. Následně pak popraví současného Maximiliana Robespierra (jako Trockého, Zinověva, Kameněva, Slánského). A pak už to známe.

Jestliže může někdo coby kandidát na presidenta vykládat takovéhle hovadiny stojící přitom na zádech tisíců fanatiků, špatně to dopadne.

Ale přežil jsem pád Třetí říše, druhé republiky, Novotného změkčeného stalinismu, Pražského jara a pak pád sovětské říše a RVHP, takže už něco pamatuji. A mnoho lidí u nás.

Nerad to říkám, ale ukazuje se, že asi měl v roce 1968 pravdu můj kamarád, když po návratu z USA říkal, že to jsou vykoupaní bolševičtí Rusové. Stejně sebestřední, stejně nevzdělaní a stejně přesvědčení o své genialitě.

A také si pamatuji, jak jsme jednou před rokem 1968 debatovali s diskuzi přístupnými Rusy-Sověty. A snažili jsme se jim vysvětlit, že se ten jejich režim podělá. Když jim došly argumenty, jejich náčelník se zvedl a zařval: „Naša ženščina pěrvaja v kosme.“ A bylo to.

Dneska vše v diskuzi řeší heslem: „Black Lives Matter“. To je jen obměna bolševického hesla „Se Sovětským svazem na věčné časy“. (A nikdy jinak).Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...