19.2.2020 | Svátek má Patrik


EVROPA: V5exit

8.12.2018

Současná situace v Evropě se vyvíjí podle hesla: „Ještě nezoufejte, bude hůř.“
Nicméně tzv. ‚elity‘ předstírají, že vlastně není vůbec ani blbě. Naopak, přiléváním oleje do ohně ty požáry uhasíme.
Ti politici, co to všechno nadrobili, se drží zuby nehty u moci (Merkelová) a řešení se odkládá na několik let, tedy až na další volby.

Stručné zhodnocení:

Němci se zbláznili, Francouzi jim sekundují (neboť se už vžili do role spoluvládců EU, s Němci), ale současná situace ve Francii napovídá, jak to asi bude vypadat v EU v dohledné budoucnosti.

Švédové se zamilovali sami do vlastní ušlechtilosti (říkají si humanitní velmoc) a nespokojenost obyvatel řeší cenzurou a utajováním problémů. Že těch problémů přibývá, o tom se taky nemluví. A když někdo nějaké vytáhne na světlo, tak ho zažalují za šíření nenávisti, rasismu atd. Ostatní země se plácají někde mezi Německem a Itálií. Země V4 a Rakousko stojí stranou.

Anglie to první pochopila a z EU prchá, ale je otázka, jestli už není pozdě. Svoboda slova tam také dostává těžce na frak. Utajování politicky nekorektních problémů tam dosáhlo kriminální úrovně (viz aféra Rotherham). A navíc se Unie teď Anglii mstí. Těch exitů by bylo určitě víc, kdyby eliťáci v jiných zemích povolili referenda. Ale těch se bojí.

Teď se navíc EU, v čele s Německem, snaží prosadit Marrákešský kompakt, který by nejen překvalifikoval nelegální migraci na legální, ale ještě by kriminalizoval kritiku migrace. A navíc chce migraci definovat jako základní lidské právo. To by v praxi znamenalo, že kdyby pár milionů migrantů vzalo Česko útokem, tak bychom je museli přijmout a starat se o ně. Naštěstí jsme to odmítli podepsat. Německo to naopak s nadšením podepíše.

Z toho je vidět, že ty rozpory začínají být neřešitelné. Co s tím? Můj názor je ten, že by hodně pomohlo, kdyby státy v Evropě měly fungující přímou demokracii, minimálně ‘lidové veto’. To abychom tyhle pitomosti mohli těm tzv. ‘elitám’ zatrhnout už teď a nemuseli čekat do dalších voleb.
To bohužel není. Eliťáci křičí, že blbému lidu nemůžeme dát žádné rozhodování do ruky. Od toho jsou tu oni. Ale Švýcarům to funguje, a my bychom tam taky dorostli.

Druhá věc, kterou bych rád viděl, je, aby se země V4 osamostatnily. Vypadá to, že by bylo výhodné přibrat i Rakousko (výhodné jak pro Rakousko, tak pro V4). A potom udělat V5exit.
Udělat si svůj Schengen, svoje imigrační zákony a hlídat hranice. Bude to asi zapotřebí.
Takové oprášení Rakouska-Uherska. Myslím, že by na to hodně lidí slyšelo. A že by to fungovalo.

petr.kolar.canada@gmail.comVYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku
VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku

Se sychravým zimním počasím se začínají ordinace plnit lidmi s nachlazením. Stačí zvýšená teplota, rýma nebo kašel a často běžíme k lékaři. Přitom si tímto jednáním můžeme více uškodit než pomoci.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.