4.12.2023 | Svátek má Barbora


EVROPA: Strašení brexitem je hloupé

15.6.2019

Když chcete něco zjistit o tom, jak fungují dezinformace, přečtěte si kterýkoli komentář o brexitu od nějakého politologa nebo novináře, který do této přitroublé pavědy fušuje. A hned budete vědět, která bije, tedy pokud nemáte místo mozku fašírku. Odchod Britů z EU je údajně katastrofa přirovnatelná k Fukušimě, tragédie Britů, vítězství řepáků nad inteligentními Brity, prostě šílený krok způsobený idioty ke škodě těch chytrých, vzdělaných, distinguovaných a zaneprázdněných utužováním jemných finančně politických vztahů mezi Londýnem a Bruselou (Bruselí - to podle národnosti). Měli bychom si z toho vzít odstrašující příklad. Strašení brexitem je královská disciplína panikářů a nedouků, protože to je jen a jen vývoj, který nelze zastavit. Easy. Bohužel pro europanikáře.

Jenže takto to opravdu není. Prostě většina voličů v jednom neprozřetelně vypsaném referendu iniciovaném jedním hloupým namyšleným premiérem, který žil na obláčku (nebo kde to měl v té době trvalé bydliště, teď chodí kanály) překvapivě řekla, že už má EU dost, a tedy OUT. To že je tragédie, to že je konec Veliké to Británie? Nebo je to konec snílků za i před Kanálem o tom, že blbnout s tuhou integrací, likvidací celých odvětví ve jménu lepších příštích, vysíráním lidí jediným přijatelným názorem o blahodárnosti EU a vymýváním mozků k lásce k neřiditelnému celku se prostě nevyplácí. Že Německo zmítané pocity všehodobra obloukem od dávného všehozla a řízené neuvěřitelnou kancléřkou, která jediným hloupým výrokem a následným protiústavním rozhodnutím hodila za hlavu právo i rozum a cit pro vlastní národ, prostě je pro řadu Britů nepřijatelným lídrem spolku, který se vnitřně hroutí protichůdnými národními zájmy. Navíc EU je tmelena korupční sítí dotací, řízenou z Brusely (Brusele - to podle národnosti), díky které v jednotlivých členských zemí vyrostla generace závisláků na dotacích, resp. na tzv. procesování (toto slovo by mělo být zakázáno) žádostí o dotace z jednotlivých programů a z toho plynoucí obrovskou korupcí. Dotační korupce panuje všude v EU, ne jen v Česku nebo v nejbližším okolí, o tym žádná.

Takže prostě jedna členská země odejde a Země se dál bude otáčet podle své osy, která se občas mírně vychýlí, čímž dojde ke změně klimatu bez ohledu na klimatické konference, i kdyby se blahoslavená Greta a její zbožňovatelé na hlavu postavili. Britové nevymřou, řeky na ostrově ani v Evropě se nevylijí z břehů a Bůh Brity nepotrestá. Povíme si za 10 let nebo tak.

Ale dobře se dívejte na výkon politiků v Británii, jak kašlou na voliče a podle svého nejlepšího špinavého svědomí dělají vše pro to, aby se jejich vůle nenaplnila. Podle ovoce poznáte je a nemyslete si, že ti naši holomci by povětšinou byli jiní, kdyby došlo na lámání chleba. Corbynů je v Evropě za korunu pytlík.

Jak říkám a opakuji, netřeba czexitu, tady by Václav Klaus junior měl hemovat. V klidu vyčkejme pozvolného úmrtí EU. Bude-li poklidné, to je otázka, ale už dnes je jisté, že tento ne zas tak špatný počáteční pokus politiků, kteří na vlastní kůži poznali hrůzy války, podělali jejich vypatlaní a politickým hedonismem zhýčkaní nástupci dokonale. Žádná škoda, to, co z toho vzešlo, není k udržení. Budou jiné mechanismy anebo také ne. Takový je život, historie je bohatá na příklady břitkých rozpadů. Ale vy politologové a EU oddaní novináři nevalte lidem klíny do hlavy. Jste ti, kdo tento paskvil EU podporoval a do nebe vychvaloval. Za to se možná budete smažit s Junckerem, Merkelovou a dalšími v pekle, ve které stoprocentně nevěříte.

A takhle my tady žijeme.