22.4.2021 | Svátek má Evženie


EVROPA: Potetovaná pokladní není hlavní problém

25.5.2017

Není to tak dávno, co zaplnily sociální sítě a média fotografie pokladní z jednoho pražského supermarketu s nacistickým tetováním na ruce. Je to ale opravdu nebezpečné?

Ta pokladní je životní ztroskotanec. Měla hrozné rodiče, odebrání z rodiny, dětský domov, závislost na drogách. Prvně v životě si našla brigádu. Když se to její tetování provalilo, řetězec ji promptně vyhodil z práce, podal trestní oznámení a podnikne nějaké další právní kroky.

Je jistě nechutné mít na ruce nacistické tetování, o tom není sporu. Ale je ona prodavačka a jí podobní tím pravým nebezpečím? Ne, není. Ona a jí podobní dokáží tak něco posprejovat nebo převrhnout popelnici. Ona a podobní lidé mohou na pozici nějakého posledního dozorce sloužit totalitnímu režimu. Ale nedokáže ho stvořit a udržovat v chodu!

Pohlédněme pravdě do tváře, i obludný nacistický režim stvořili a udržovali při životě lidé vzdělaní, inteligentní a dokonce i vnějškově kultivovaní. Jen svůj talent dali do služeb zlu. Dvě třetiny účastníků konference ve Wansee měly universitní vzdělání! A nebyly to žádné nacistické rychlokvašky, promovali dávno před nástupem Hitlera.

Proto za daleko nebezpečnější než nějakou sociálně vyloučenou pokladní považuji jednání vzdělaných, inteligentních a kultivovaných lidí, kteří svým jednáním zpochybňují Stát Izrael i židovské etnikum jako takové.

Co mám na mysli? Německé soudy loni rozhodly, že házení zápalných lahví na synagogu není žhářstvím, ale legitimním vyjádřením nesouhlasu s politikou Izraele! A jenom na dokreslení: šlo o synagogu, která byla poprvé vypálena za Křišťálové noci.

Mám na mysli hlasování mnoha členských zemí EU v organizaci UNESCO, kdy rozhodly, že Chrámová hora v Jeruzalémě nemá nic společného s judaismem ani s křesťanstvím, ale pouze s islámem.

Na mysli mám rozhodnutí EU o povinném označování některých izraelských výrobků. I naše protektorátní vláda si „dovolila“ nepřijmout Norimberské zákony, takže je nakonec musel podepsat sám von Neurath z pozice říšského protektora.

Mám na mysli miliony eur z rozpočtu, které každý rok posílá EU palestinské samosprávě, která jimi platí nenávistnou antisemitskou propagandu, pojmenovává školy po vrazích a vyplácí renty odsouzeným teroristům. Řeči o odboji neobstojí, žádní odbojáři toho jména nikdy neoslavovali někoho, kdo zavraždil spící děti. To palestinská samospráva s přispěním fondů EU ano. O tom, jak se italská komunistka, dnes nejvyšší představitelka EU pro zahraniční politiku, soudružka Mogherini ráda nechávala fotografovat s usvědčenými teroristy, ani nemluvě.

Takovéto činy vzdělaných lidí ve vedoucích funkcích jsou pro demokracii mnohem nebezpečnější než jednání nějakého zoufalého jedince z okraje společnosti s tetováním na ruce.

Autor je radní pro školství za ODS, Praha 4
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.