9.2.2023 | Svátek má Apolena


EVROPA: Covidová segregace postupuje unií

28.10.2021

Nový rakouský kancléř oznámil, že neočkovaným proti covidu hrozí zákaz vycházení, pokud se situace s nemocí covid dále zhorší. Rakousko je na tom podobně jako Česko a nová česká vláda si už na neočkované brousí zuby.

Nejdále postoupila covidová segregace společnosti v Itálii. Tam už vláda stanovila, že všechny firmy musejí kontrolovat, zda jejich zaměstnanci jsou naočkováni a pokud nejsou, hrozí jim ztráta zaměstnání a nebudou vpouštěni na pracoviště. Itálie pokračuje v tom, co zavedl ve světě jako první americký prezident Joe Biden. Nařídil povinnou vakcinaci všem federálním zaměstnancům, pokud chtějí chodit do práce. Proti jeho nařízení se zvedl odpor republikánských guvernérů a řada z nich na území svého státu tuto direktivu zrušila.

Velmi „progresivní“ je v pohledu povinné vakcinace také Francie. Ta nařídila povinnou vakcinaci pro určité typy profesí, rovněž s pohrůžkou ztráty zaměstnání. Poté francouzský prezident vydal nařízení, že bez „covidpasu“ nebude nikomu umožněn vstup do restaurací a na společenské akce. I u nás se odcházející vláda snaží, seč může, to neočkovaným osladit. Zkrátila se doba platnosti testů a skončila možnost bezplatného testování. I u nás se podobně jako ve Francii po zpřísnění opatření proti neočkovaným vytvořily fronty u očkovacích center. Důvod je jasný – raději se nechám očkovat než buzerovat, že ano. Jen málokdo tak jde do očkování z vlastního přesvědčení a to považuji za hrubou chybu.

Neočkovaní lidé mohou být v Rakousku vystaveni novým restrikcím, jestliže se budou dál zvyšovat počty nakažených koronavirem. Upozornil na to rakouský kancléř Alexander Schallenberg, který v pátek o situaci a o možných opatřeních jednal se zemskými hejtmany. Kancléř sdělil, že pokud počet pacientů s nemocí covid-19 na jednotkách intenzivní péče dosáhne 500, tedy čtvrtiny celkové kapacity JIP v zemi, bude vstup do podniků, jako jsou restaurace a hotely, umožněn jen těm, kdo jsou očkovaní nebo chorobu prodělali. Pokud počet překročí 600, má vláda v úmyslu omezit pohyb neočkovaných lidí. V tomto případě by jim bylo umožněno opustit domovy pouze z konkrétních důvodů.

Je to jasná segregace populace, nikoliv podle původu jako v případě hitlerovského Německa u Židů, ale podle toho, zda se člověk nechá či nenechá očkovat. Když začínala očkovací éra, všichni politici včetně těch francouzských či amerických se dušovali, že očkování je zcela na dobrovolné bázi. Byly objednány miliardy vakcín a po jisté době se zjistilo, že jich je vlastně nadbytek. Co s nimi, respektive po nerudovsku „kam s nimi“. A politici přešli na nátlakové akce a na vyhlašování povinnosti se očkovat pro celé skupiny obyvatel. Vidím za tím zejména firemní lobby. Již jsem se ostatně zmiňoval i o tom, že ceny akcií těchto firem během roku 2020 až 2021 vylétly doslova raketově na několikanásobek původních hodnot. A západní politici tak postupují v souladu s přáním výrobců vakcín a protlačují jejich spotřebu v populaci.

V Událostech 24. 10. 2021 vystoupil poslanec a lékař za ODS Bohuslav Svoboda. Prohlásil, že nová vláda pětikoalice změní komunikaci, a tvrdil, že cílem musí být proočkovat 90 % populace. Doslova prohlásil, že český národ je moudrý a nechá se přesvědčit. Na jasný dotaz, zda nová vláda přistoupí k podobným opatřením, jako plánuje Rakousko z hlediska segregace neočkovaných, Svoboda neodpověděl. Mlžil a z toho lze vyvodit jediné - i nová progresivní vláda bude postupovat jako celá progresivní EU a očkovat do babišovského roztrhání těla.

Podotýkám pro neinformované – jsem očkovaný z vlastního rozhodnutí a považuji očkování za prospěšné pro mou věkovou skupinu 65+. Co se ale kolem toho děje, je bezprecedentní segregační politika, která už s ochranou zdraví jednotlivce nemá nic společného. A pokud se i člen takzvaně pravicové ODS Svoboda přiklání k hrubému potlačení práva každého člověka na svobodnou volbu, je to jen jasný signál toho, že nás žádná změna politiky nečeká. Pojede se v duchu „Babišova politika bez Babiše“?

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz