23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


EVROPA: Chceme islámský teror i u nás?

29.6.2015

V pátek došlo ke třem teroristickým útokům - ve Francii, v Tunisku a v Kuvajtu. Výsledkem jsou desítky nevinných obětí.

Takzvaní „sluníčkáři“ celé Evropy se pohoršují, že obyvatelé Evropy odmítají přijmout na své území muslimské uprchlíky, argumentujíce tím, že prý to má Evropa za povinnost. Nevím, kde na takovou hloupost přišli. Faktem je, že Evropa čelí doslova invazi desetitisíců muslimských uprchlíků. Ti údajně hodní se v Maďarsku, kam přišli ilegálně ze Srbska, vzbouřili. Jejich požadavek byl okamžité vydání evropských víz, ačkoliv ještě neproběhlo žádné imigrační řízení. Maďarsko nasadilo těžkooděnce a uprchlíky rozvezlo do různých táborů. To byli ti „hodní“. Nechci vidět, jaká by byla reakce těch „zlých“.

Nicméně odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V pátek islamisté zaútočili ve Francii, Tunisku a v Kuvajtu. Výsledkem jejich akcí jsou desítky nevinných obětí. Útok na americkou firmu ve Francii, letovisko v Tunisu a mešitu v Kuvajtu má stejného jmenovatele - islamistické teroristy. Ve čtvrtek jednali představitelé států EU o rozmístění 40 000 uprchlíků z muslimských zemí do jednotlivých členských států. Kvóty kvůli odporu několika zemí neprošly, ale jednotlivé země včetně České republiky přijaly závazek přijmout dobrovolně několik tisíc uprchlíků. Znovu se nabízí otázka, kolik teroristů se mezi uprchlíky skrývá. Skutečně stojí Evropa o stovky a možná tisíce islamistických teroristů? Stojí Evropa o to, aby útoky a mrtví byli na denním pořádku jako v muslimských státech? Může se to jevit krutě, ale pud sebezáchovy by měl být silnější než solidarita se strádajícími.

Sluníčkáři označují všechny, kteří si uvědomují reálné nebezpečí teroru z řad muslimských uprchlíků, za xenofoby, islamofoby, rasisty a dokonce za nacisty. Miloš Zeman označil Islámský stát za metastázi rakoviny. V tomto ohledu s ním souhlasím. Mluvčí IS řekl, že o muslimském svátku ramadánu mají bojovníci vystupňovat útoky, aby se křesťané, bezvěrci, ale i konkurenční muslimové ramadánu báli. Tento svátek přitom má být časem, ve kterém je muslimům přímo bohem zakázáno zabíjet. Zrovna tak před časem ze strany IS zaznělo, že mezi uprchlíky propašují do Evropy své bojovníky, kteří rozpoutají teror.

Je-li pud sebezáchovy a ochrana vlastního kulturního prostoru xenofobií, pak budu hrdým xenofobem. Realita je taková, že se Evropa musí začít v zájmu svého vlastního přežití bránit. V první řadě by mělo docházet k okamžitému návratu všech, kteří vkročí na území EU nelegálně, vyjma jasných případů. Ekonomické uprchlíky a skryté bojovníky IS Evropa nepotřebuje. Tváří v tvář nelidskému teroru, který bují skutečně jako rakovina, by se měl svět spojit. IS je vážnou hrozbou všude. Jedinou obranou je likvidace každého bojovníka IS. Svět se začíná ocitat ve válce, v níž přežije ten, kdo bude mít odvahu skoncovat se zlem - a IS je zlo v té nejhorší krystalické podobě.

Převzato z Polanecky.blog.idnes.cz se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.