3.7.2020 | Svátek má Radomír


BRUSEL: Hnus v parlamentu

6.10.2017

Evropský parlament zásadním způsobem otřásl mou důvěrou v něj jako v demokratickou instituci. To, co se stalo 26. září 2017, překročilo všechny přijatelné hranice a principy.

Toho dne, který považuji za černý den evropského parlamentarismu, řečnila v Bruselu před ctihodnými zákonodárci Leila Khaledová – usvědčená teroristka a únoskyně civilních letadel.

Tato skutečnost mě s ohledem na to, jaké kontrolní procedury musíme po tragickém 11. září na letištích absolvovat, nutí odložit servítky a nazvat věci – pěkně lidově – pravými jmény.

Ačkoli nejsem terorista, musím na každém letišti šaškovat jako idiot – jako kdybych snad byl terorista. Jenom pro ty, kdo nelétají: naposledy před dvěma týdny na jednom egyptském aeroportu (je lhostejné, kde to bylo, podobně to chodí všude jinde) před cestou do Prahy probíhalo následující:

- po příchodu do odbavovací haly první bezpečnostní kontrola včetně rentgenového scanování kufru, palubního zavazadla a hotelového balíčku (náhrada za snídani) – bylo nutné sundat pásek, hodinky a věci z kapes;

- kontrola u bezpečnostního rámu, kde mě důstojník turistické policie dokonale prohmatal;

- po odebrání věcí včetně kufru u dalšího stanoviště ruční zápis do knihy, kam jsem uvedl jméno a číslo pasu;

- odbavení na přepážce Check-in – zde jsem odevzdal kufr, obdržel letenku a k vyplnění odletový formulář;

- vyplnění odletového formuláře;

- pasová kontrola včetně odevzdání odletového formuláře;

- vzápětí následovala druhá bezpečnostní kontrola zahrnující scanování palubního zavazadla a hotelového balíčku – opět bylo nutné sundat (nemít) opasek, hodinky, odložit mobil, notebook a jinou elektroniku a vyzout boty. Zde neprošly krabicové džusy s brčkem z hotelového balíčku a problém byl i s PET lahví ledového čaje – musel jsem ji otevřít a napít se z ní. (Původní pokyn, abych ji před policejními důstojníky vypil celou, jsem odmítl, neb jsem nevěděl, nakolik je tento druh drinku močopudný. Na tom jsme se nakonec dohodli.)

Tím kontrolní anabáze skončila.

A teď, abych nebyl špatně pochopen. Nic z toho, co jsem uvedl, nezpochybňuji. Rozumím tomu, že se tak děje v zájmu mé bezpečnosti, a proto celý ten cirkus podstupuji bez reptání, ač vím, že je v mém případě zbytečný – nejsem terorista a nevezu nic, co by ohrozilo bezpečnost letu. Nicméně lidé zodpovědní za bezpečnost skutečnost, že nejsem terorista, nevědí, takže je vše OK.

Ovšem to, co ABSOLUTNĚ NEJSEM OCHOTEN AKCEPTOVAT, je, když na půdě Evropského parlamentu řeční a rozdává politická moudra někdo, kdo v minulosti jako člen teroristické formace UNESL DVĚ CIVILNÍ LETADLA a nebyl za to ani souzen a odsouzen. Něco takového považuji za vrchol zvrácenosti. A důkaz, že žijeme ve světě plném politických pošetilců, kteří ovšem spolurozhodují o pravidlech hry. Co už může být úděsnějšího, odpornějšího, hanebnějšího?

Neboť: my všichni se musíme pokorně podřídit procedurám, které byly zavedeny kvůli ďábelským aktivitám teroristů – a teroristka (Leila Khaledová), aktivní účastnice těchto ďábelských aktivit, je pozvána jako VIP host do zastupitelského sboru Evropské unie, aby zde pronesla řeč. To je přece nemorálnost nejvyššího kalibru, projev té nejhnusnější levicové politiky (ne, nejsem zaujatý, Khaledovou pozvali do Bruselu španělští krajní levičáci z partaje Izquierda Unida).

Leila Khaledová, palestinská Arabka narozená 1944 v Haifě, je členkou Lidové fronty pro osvobození Palestiny (PFLP), tedy teroristické organizace – takto formaci hodnotí nejen Izrael či USA, ale je na seznamu teroristických skupin přijatém Evropskou unií (obr. 1). PFLP zorganizovala v minulosti sérii únosů letadel, z nichž do dvou byla zapojena i Khaledová. V roce 1969 to byl únos na lince TWA 840 z Říma do Tel Avivu, který byl úspěšný – letoun byl odkloněn do Damašku. O rok později stroj na lince EL Al letící z Tel Avivu přes Amsterdam do New Yorku byl Khaledovou a jejím kumpánem unesen poté, co vzlétl z amsterdamského letiště. Tentokrát byla ovšem izraelská bezpečnost na palubě úspěšná: kumpán byl zastřelen (předtím zavraždil jednoho člena posádky) a pilot bezpečně přistál v Londýně.

Následoval děsivý vývoj událostí. Khaledová, ač po přistání zatčena, byla do měsíce propuštěna – výměnou za rukojmí z jiného únosu. To je prvotřídní chucpe. Ve stylu vraha rodičů, který se domáhá shovívavosti, protože je sirotek.

Teroristka Khaledová je hodna nejvyššího opovržení. Levice to ovšem vidí jinak a pozvala ji do Evropského parlamentu. Jak je to možné, když PFLP je na seznamu teroristických organizací? „Vysvětlení“ přinesl web Times of Israel, který citoval dánského pravicového europoslance Anderse Vistisena. Ten urgoval vedení Evropského parlamentu a jeho předsedu Antonia Tajaniho – ve snaze zabránit pozvání pro Khaledovou. A jak to dopadlo? Vistisen:

Dostalo se mi odpovědi, že Parlament nebude zvát palestinské teroristy, ale ani jim nebude bránit v Parlamentu promluvit, pokud je pozvou některé strany.

Což znamená, dodal Vistisen, že palestinští teroristé mohou být zváni do Evropského parlamentu pravidelně.

A taková instituce má mít naši úctu?

Na závěr, snad jen pro úplnost, dodejme několik perliček, kterými Khaledová obšťastnila své europosluchače – a ti ji za to odměnili opakovaným potleskem:

- Nevidíte podobnost mezi holocaustem v Osvětimi a holocaustem v Gaze? Není to jedno a totéž?

- Zatímco nacisté byli souzení v Norimberku, k dnešnímu dni se nikdy nikdo nepokusil soudit sionisty.

- Mír nenastane, dokud v palestinské zemi bude jediný sionista.

- Chválíme šahídy (vyznavače – rozuměj: teroristy), jejichž krev byla prolita v palestinské zemi po střelbě (izraelských) vojáků. (Aniž by řešila, proč k té střelbě došlo.)

A na závěr, jak smýšlí o Izraelcích:

- Jak chceme, aby žili – chceme, aby žili ve strachu. Jejich životy musí být naplněny strachem.

Těmto slovům teroristky, únoskyně letadel, se aplaudovalo. V Evropském parlamentu, v jednadvacátém století, šestnáct let po 11. září.

Co se to tady hraje za komedii?

***

Leila 1

obr. 1/ Lidová fronta pro osvobození Palestiny na seznamu teroristických organizací sestaveném Evropskou unií.

Leila 2

obr. 2/ Takto skončilo letadlo z prvního únosu Khaledové. Cestující byli naštěstí před aktivací výbušnin propuštěni. (Zdroj: Blog inFOcus.)

Leila 3

obr. 3/ Leila Khaledová, ikona evropské levice. Krátce po únosu svého prvního letadla. (Zdroj: Blog inFOcus)

Stejskal.estranky.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.