28.5.2022 | Svátek má Vilém


FEJETON: Vesmírní lidé nadělují k Velikonocům

14.4.2022

Vesmírní lidé jsou skromní, ale tentokrát oslovili naši Agenturu Pravda vyděsí, abychom podali světu zprávu o jednom jejich dobrém skutku.

Už dávno se ví, že Vesmírní lidé k sobě vzali vrabce, aby je ochránili před strádáním v moderních městech. Ale tito Plejáďané (pozor, neplést se zcela vymyšlenými Plejáďany z českého filmu Akce Bororo!) vzali pod svoji ochranu i české slepice snášející bílá vajíčka! Ještírci z Agrofertu by tyto slepičky během roku jistojistě utýrali a děti by na Velikonoce neměly co barvit. Ta hnědá vajíčka nikdy nemají tak jasné barvy jako bílá! A právě teď před Velikonocemi Vesmírní lidé zapůjčili všechny opečovávané nosnice velkochovatelům, aby hypermarkety konečně po roce opět mohly nabídnout zákazníkům vejce bílá jako sníh. Není pochyb - jak jinak si vysvětlíte, že během roku o česká bílá vejce v superhypermarketech nezavadíte, a před Velikonocemi najednou jsou? Aha?

Milí Plejáďané, děkujeme! A nezapomeňte, že šlápnout ve vesmírné lodi do slepičince není nic strašného - za ty rozzářené oči malých koledníků to přece stojí!

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin