Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

AKTUÁLNÍ: Předvolební projev

diskuse (12)

Vítám vás, moji budoucí poddaní, na svém předvolebním mítinku. Jsem rád, že jste se sešli v hojném počtu. Dovolte, abych se představil, jsem Vendelín Snach a rád bych vám následujících pět let vládl z pražského hradu. Zatímco moji konkurenti slibují věci, které se možná podaří uskutečnit, já se rozhodl slíbit cokoliv.

Během svého funkčního období budu dávat důraz na vzdělání. Je mi z duše odporné vidět, jak si za mrzký peníz bohatí obstarávají vysokoškolské diplomy. A to i ti, kteří je ke své práci nepotřebují, například modelky a politici. Není náhoda, že v naší rovnostářské společnosti je přístup ke vzdělání bezplatný. Z tohoto důvodu jsem přesvědčen, že by měla být zachována i rovnost k přístupu k potvrzení o vzdělání. A tak vám slavnostně slibuji, že skutečně každý zájemce, i nejposlednější dělník, jehož IQ bude odpovídat číslu podprsenky jeho manželky, bude mít nárok na vysokoškolský diplom dle vlastního výběru.

Spokojenost ve společnosti roste s jejím bohatstvím. Mrzí mě, že opravdu bohatých je v české společnosti mizivé procento, zatímco zadlužení naší země je v porovnání s bohatšími krajinami směšně malé. Navrhuji proto, abychom se přestali bát půjček a pokud se odvážíme dosáhnout obdobného státního dluhu jako Spojené státy Americké, rázem se stane z každého Čecha několikanásobný milionář. Alespoň prozatím.

Silná sebevědomá společnost je zásadní výhodou v konkurenčním boji mezi státy. Jen pokud se nebudeme bát si plnit své sny a tužby, budeme schopni jich dosáhnout. Z tohoto důvodu se zasadím o opakování akce „Milostivé léto“ každým rokem, jeho rozsah nebude omezen jen na odpuštění dluhů státu, ale budou odpuštěny veškeré dluhy, které si dlužník, podnikáním i jinak, naseká. Z téhož přesvědčení vychází i další veřejný slib, že bude každoročně, ve výroční den mého jmenování presidentem, vyhlášena takzvaná generální amnestie. Ta se bude týkat všech uvězněných a jen ti, co si na vězeni již zvykli a nemají zájem se potloukat někde po ulicích, budou smět ve vězení zůstat. Amnestie bude jeden z mocných impulsů pro naši ekonomiku, neboť se objeví množství práce chtivých, kteří přispějí k rozvoji ekonomiky.

Nejen chlebem živ je člověk, jak kdysi zmínil můj předřečník Ježíš Kristus. Moderní česká společnost se orientuje i na méně měřitelné cíle, než jak jí přikazuje diktát kapitalistické spotřební společnosti. Láska a štěstí jsou věci, které potřebuje k plnému prožité svého života každý muž i každá žena. Z tohoto důvodu bude zdarma vydáváno každému muži nad 45 let věku jedno platíčko Viagry zdarma každý týden a pět lahví kvalitního vína pro ženy, aby své muže nezabily.

Samozřejmě bych se zasadil o bezpečnost našeho státu. Vzhledem k tomu, že doposud není známo množství vojáků a techniky, kteří by byli schopni ubránit naši vlast, neboť jsme to od roku 1918 ještě nezkusili, rád bych pokračoval v tomto osvědčeném módu a rozpustil bych i stávající ubohé zbytky naší armády, kvůli kterým se nám stejně jen ve světě posmívají. Pak si nás žádný agresor ani nevšimne, když ví, že stejně bojovat nebudeme.

ironie

Celospolečenským problémem je nedostatek bytů. Zasadím se o zrušení stavebních úřadů jako celku a bude zcela na každém majiteli pozemku, co si kde postaví. Kde může růst řepka, tam může vyrůst i panelák. I silniční síť čeká výrazné kvalitativní zlepšení tak, aby po ní nebylo možno jezdit auty. Dopravu ovládnou vizionáři na bicyklu či kolobrndě. Pohyb a sport bude jednou z mých určujících priorit. Všichni starobní důchodci se budou přesouvat vlastní silou a bude radost pohledět na babičky, projíždějící na skateboardu na poslední problik zelené křižovatkou. Jejich fyzický stav se bude zlepšovat a bude mít navíc blahodárný účinek i na naše zdravotnictví. Jelikož je v současnosti dostupné pro všechny a rádi toho využíváme, na každého z nás vychází průměrně 12 minut lékařovy pozornosti ročně a krabička Paralenu. Nyní si budou schopni lékaři udělat čas i na zastavení tepenného krvácení po pádu z kola.

Úkolem dobrých politiků je říkat i nepříjemné věci. Ani já se nezastavím před konstatováním, že daně budou muset, bohužel, trvat v nějaké upravené podobě dál. Alespoň v takové míře, aby bylo vybráno dost peněz na plat vašeho presidenta i mých blízkých.

Jsem si jist, že se blízké budoucnosti nemusíme obávat a můžeme jí hledět vstříc s nadějí, že naše rozhodnutí následná generace nějak zaplatí. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jsem vás inspiroval k správnému rozhodnutí, koho volit.

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Václav Vlk st.
17. 7. 2024

Putin je diktátor a vůbec mu nezáleží na tom, koho a kde zabije, ale není to idiot.

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

van Kateřina Vaníčková, miv Michal Voska, mul Matyáš Müller, dyn Josef Dyntr, kurl Lenka Kuřilová
19. 7. 2024

Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště, zpožďovaly se kvůli němu...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

V Bangladéši v posledních dnech bouří protesty studentů. Vláda nařídila zákaz vycházení a nasadila...

Jaroslav Veis
19. 7. 2024

I když skoro o každých volbách tvrdí kandidáti, že právě ty jejich jsou nejdůležitější od chvíle,...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Slovenský poslanec z koaliční Slovenské národní strany (SNS) Pavel Ľupták byl ve čtvrtek fyzicky...

ČTK, kh Kateřina Havlická
19. 7. 2024

V Bělorusku odsoudili německého občana Rica Kriegera k trestu smrti za trestné činy související s...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz