10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


AGENTURA PRAVDA VYDĚSÍ: nový projekt

6.8.2022

Agentura Pravda vyděsí se na nějakou dobu odmlčela, ale její nový projekt prostě potřeboval dostatek času. Vytkli jsme si za cíl zvěrohodnit nejoblíbenější fake-news. A věřte, dalo to fušku!

Plochá Země.
Překreslili jsme všechny mapy námořních a leteckých linek, které mají vlivem kulatosti Země zakřivené trajektorie. Na našich nových mapách si to lodě i letadla sviští pěkně podle pravítka. Zapotili jsme se nad systémem GPS a satelitů vůbec, ale i tady jsme už krůček od cíle. A konečně: díky sponzorům jsme vyrobili hned pět maket zaoceánských lodí, které mají uvnitř pohon jako vznášedla. Když tyto nápadné lodě opustí přístav, začnou se ve správné vzdálenosti více a více nadnášet, takže nezmizí za obzorem.

Chemtrails
Náš scénář: upozorníme aktivisty, že z několika chemických továren vyjedou podezřelé transporty. Najmeme konvoje cisteren bez jakéhokoli označení a necháme je s houkajícím policejním doprovodem dojet k vybraným letištím. Tam cisterny přijedou k běžným cisternám doplňujícím palivo a už ne policisté, ale ozbrojenci v maskáčích vše obestaví zástěnami. Naši experti se ještě dohadují, zda by zplodiny těchto letadel neměly zpočátku být lehce nazelenalé.

Je to gentleman
Ve srovnání s předchozími úkoly bylo pro nás vsunutí autenticky vytištěné věty „Hitler je gentleman“ hned do několika Peroutkových článků úplnou maličkostí. Už jen z rozvernosti jsme jeden z těchto upravených článků zakončili větou „Měl jsi pravdu, Miloši. I s překladem slova pussy.“

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovinLéto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...