26.10.2021 | Svátek má Erik


VĚDA: Negativní energie a geopatogenní zóny

20.3.2008

Tak se nám zase utěšeně množí záhady. Neznámé energie vybíjejí baterie, nad hlavami poletují neidentifikované předměty, připomínají se záhadné obrazce v obilí. Přidala se i Česká televize, na jiných stanicích nás poučují astrologové nebo vědmy. Senzibilové hledají pohřešované osoby. Neznámé, nepoznané prostě láká.

Negativní energii mám moc rád. Vždycky si představuji, jak se pomocí něčeho tak jednoduchého dají obejít přírodní zákony. Negativní energií obejdete i takové věci, jako teplotu absolutní nuly, při které dochází k naprostému zastavení pohybu molekul. Dostaneme se tak vlastně k negativnímu pohybu hmoty a tady už končí veškerá realita.

S negativní energií se často spojují geopatogenní zóny. Mají to být místa, kde nějaká energie působí škodlivě na lidský organizmus. Tady už to není tak jednoduché. Jsou místa, kde se vyskytují častěji některé choroby, ať už u lidí, nebo u zvířat. Bývá to způsobeno výživou, stačí nedostupnost (nebo přebytek) některé potřebné složky potravy. Jako příklad můžeme vzít obyčejný selen. V malém množství působí proti rakovině, ve větším ji naopak může způsobovat. Tam, kde je zvýšený obsah těžkých kovů, může docházet k jejich migraci z horniny do pitné vody.

Část hornin u nás má zvýšený obsah radioaktivních prvků. Při jejich rozpadu vzniká radon, plyn, který je také radioaktivní. Po puklinách stoupá vzhůru a protože je těžší než vzduch, hromadí se v nevětraných místnostech, jako jsou sklepy. Pro objektivitu musím poznamenat, že může unikat i ze stěn, pokud jsou postaveny z nevhodného materiálu. Ochrana je jednoduchá – větrání, v případě pochybnosti si nechat změřit obsah radonu. Ve vyšších patrech nebezpečí nehrozí.

Existují tedy geopatogenní zóny? Geologové říkají, že ne. Svůj obor by měli znát a není důvodu jim nevěřit. Co však na to, když dostanete mezi poštou oznámení se zeleným pruhem, které oznamuje, že geopatogenní zóny se vyskytují v převážné většině domácností a mohou být příčinou až 80% zdravotních potíží?

Každý může svobodně šířit své názory. Otázkou zůstává, jestli v tomto případě nejde o šíření poplašných zpráv nebo o úmysl uvést někoho v omyl za účelem zisku. To je však problém pro právníky.

Pro případné diskutující – bývá zvykem odbíhat od tématu. Proto předem upozorňuji, že důkaz pomocí existence proutkařů neberu. Jejich největší úspěch je objev minerálního pramene v Poděbradech. Zmýlili se v hloubce o něco víc než 90 m.Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.