26.9.2022 | Svátek má Andrea


DOKUMENT: Jak na listerie

22.12.2006

Strachu z růstu nežádoucích mikroorganismů - listerií lze účinně bránit. Jednoduchým řešením je přidávání čistě přírodních produktů řady FARGO do potravin.

Mnoho výrobců potravin věnuje pozornost růstu škodlivých mikroorganismů - listerií - v jídle pouze v letních měsících. Tomuto jevu je však nutné předcházet po celý rok. Listerie jsou totiž bakterie, kterým chladné prostředí svědčí k jejich rozmnožování. Probiotika FARGO americké společnosti Kerry Bio-Science přitom fungují na jednoduché bázi. Význam aplikace Fargo 37 spočívá především v tom, že utilizuje substrát a tím obírá listerii monocytogenes o zdroj živin. Pediococcus acidilactici (Fargo 37) kromě jiného produkuje kyselinu mléčnou a pediocín, který má bakteriostatické až bakteriocidní (smrtící) účinky na listerii monocytogenes. Účinek probiotik FARGO potvrzuje i renomovaný odborník Ing. Ladislav Staruch, PhD, profesor z katedry potravinářské technologie ze Slovenské technické univerzity: "Při dodržení veškerých hygienických předpisů může FARGO 37 zabránit nebo výrazně zpomalit růstu listerií."

"Dnešní výrobní procesy vyžadují použití mnohem komplexnějších stabilizátorů, než jsou některé zastaralé chemické konzervanty. Lze však říci, že část výrobců začala již tento trend upřednostňovat. Nejedná se totiž o nijak nákladnou záležitost," uvádí ředitel firmy Amerex Praha Jan Bauer, která produkty FARGO dováží ne český trh a dále upozorňuje: "Je naprosto nutné zdůraznit, že účinek výrobků FARGO je zaručen pouze v případě, že výrobce potravin dodrží veškerá státní hygienická nařízení a doporučení související s aplikací přípravku."

Další účinky probiotik FARGO:

*potlačují růst nežádoucích mikroorganismů (např. listerií, heterofermentativních laktobacilů, salmonel)
*zabraňují plynatosti ve vakuovém balení a výrobků balených v ochranné atmosféře
*stabilizují hodnotu pH
*snižují vylučování vody
*zlepšují sensorické vlastnosti
*působí antioxidačně

Dovozce:
Amerex Praha spol. s.r.o.

Marek Chráska