19.5.2022 | Svátek má Ivo


ÚVAHA: Zavřeni ve veverčí kleci

11.11.2019

Co si myslíme, je ovládáno tím, co sledujeme, a co sledujeme, je ovládáno elitou

Když jsem byl mladší, jeden z mých oblíbených filmů byl Matrix, a myslím si, že je to opravdu dobrá metafora pro to, co se dnes děje v naší společnosti.

Ve filmu je téměř celé lidstvo napojeno na systém, který neustále vnáší do mysli počítačově vyrobenou skutečnost, zcela smyšlenou a cíleně zavádějící. Jsme ve stejné situaci, ale z vlastní vůle, protože si ji vytváříme sami sobě. Naše vzájemné osobní styky, výměny myšlenek a tříbení názorů jsou stále řidší a omezenější, zato tím více vyhledáváme a noříme se do obrovské záplavy zpráv, informací a zábavy, které nám elita každodenně předkládá od rozbřesku dlouho do noci.

Položte si otázku, proč věříte, v co věříte? Někteří budou schopni dát opravdu řádnou a zdůvodněnou odpověď, ale přemnozí se nad ní hlouběji nikdy ani nezamyslili. Po pravdě řečeno, pro většinu lidí je prostě jednodušší nechat přemýšlení jiným. Myšlení je pracné, ztráta času, vede k rozčarování, myšlení snímá růžové brýle. Sofokles věděl, o čem mluví, když řekl, že nejpříjemnější život mají lidé, kteří nemyslí.

Proto dnes tolik lidí tráví mnoho hodin denně přebíráním informací z obrazovky, telefonů, tabletů a počítačů. Má to všechny klady, ale také jednu ohromnou vadu. O tom, co jde do této matrice, rozhoduje vládnoucí elita, která má svoji agendu, jež určuje obsah informačních proudů. A když dovolíte komukoli, aby vkládal informace do vaší mysli každodenně po několik hodin, bude to nevyhnutelně mít dramatický dopad na váš názor na společnost a na svět.

Lidem je inokulováno zkreslené vnímání skutečnosti a ti pak zdánlivě pracují pro své zájmy, ačkoli se přitom stávají součástí nadřazenějších scénářů. Takže v konečném výsledku svou čestnou prací realizují plány někoho jiného, plány, které jsou zaměřené proti nim samotným.

Aby neztratily svoji moc, vládnoucí elity a jejich pacholci nás utvrzují ve víře, že současný řád nemá alternativy a že je věčný. Ničí sebemenší zmínku o tom, že se mění epocha, že přichází nový hegemon, jehož kročeje jsou slyšet na schodišti času. Zároveň nás udržují v neustálém strachu a válečné horečce. Stále je tu nějaký smrtelný nepřítel, který nás pozře, jestliže se za elity slepě nepostavíme.

Řečeno jinak, naše smrtelné nebezpečí jsou stáda ovcí na celém světě, která jdou tupě a slepě za svými ovčáky. Nespočetné miliony bytostí již zahynuly kvůli této bezmezné poslušnosti.

Jak napsal americký básník Lawrence Ferlinghetti :

Politujte národ, jehož lid jsou ovce
A jehož ovčáci ho svedli s cesty
Politujte národ, jehož vůdci jsou lháři
Jehož rozumní byli umlčeni
A jehož pomatenci ovládají éter
Politujte národ, který nezvedne svůj hlas
Kromě k tomu, aby chválil dobyvatele
A oslavoval tyrana jako hrdinu…Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!