27.9.2021 | Svátek má Jonáš


ÚVAHA: Stíny výročí

2.6.2020

Připomněli jsme si 75. výročí ukončení druhé světové války, 75. výročí porážky nacistického Německa spojeneckými vojsky, 75.výročí Pražského povstání, ... desítky miliónů mrtvých, zničená města, vypálené vesnice, rozbitá infrastruktura, zpřetrhané rodinné, obchodní, sociální vazby... co dodat.

A najednou je to jasné, odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva bylo naplánované právě k zneuctění tohoto výročí, ruských obětí a urážce pozůstalých.

Traduje se, že po válce se vyrojila spousta „bojovníků“, kteří doháněli své zásluhy účtováním se zajatými vojáky a přeživšími, starými Němci, ženami a dětmi. Toto se dělo na území všech států, ale v České republice jsme dnes ještě dál.

U nás v matičce měst máme „válečné hrdiny“, kteří dnes dohánějí odbojovou činnost bouráním památníků. Tito vojáci své pravdy a lásky, kteří nikdy nečistili ani kvér, ani kanady, mají zásluhu na odstranění válečného pomníku a zostuzení 160 000 padlých.

Situace došla až tak daleko, že ruská tajná služba vyslala svého nejlepšího agenta TOP 009 (Tajný operační pracovník číslo 009), aby dotyčné zlikvidoval.

„Tady máš letenku do Prahy, ve skladu si vyfasuj ricin, vyřiď to a pak se vrať!“

To, že se nyní všichni „ohrožení“ schovávají pod červenou mikinou, dokazuje, že situace je fakt vážná.

Bohužel, agenti Ruské federace podcenili VSR (Výzvědná služba Respektu) a pana novináře Kundru, který to na poslední chvíli odhalil a všem vlastně zachránil život, tedy aspoň prozatím.

Už zbývá do dramatu zapracovat nějakou milostnou zápletku se svůdnou blondýnkou, automobilovou honičku, krvavou přestřelku a nová „bondovka“ je na světě.

Ale Ian Fleming může spát klidně, celé to spíše připomíná raport v Putimi, jenže Jaroslav Hašek to psal s nadsázkou, a i kdyby to autoři mysleli vážně, je z toho jenom parodie na parodii.

Nevím, jestli si dělají blázny z nás nebo z tajných služeb, ať už našich, či těch ruských. Bylo by to k smíchu, ale v sázce je přece jenom více a takovýto humor nemusí, v daných souvislostech, vyhovovat každému.

Pokud by chtěl někdo „naše válečné veterány“ opravdu zlikvidovat, pak by stačilo nechat je živit se poctivou prací.

To by určitě nepřežili!

Ale nechci nikoho nabádat k trestnému činu, protože i za neúmyslné zabití je nepodmíněný trest. Takto jsou dotyční předurčeni k tomu stát se doživotními aparátčíky nějakých politických stran, neziskovek nebo státní správy, což jako trafika vůbec nemusí být špatné.

Předpokládám, že většina pracujících v automobilce chce vyvážet své výrobky také do Ruska, pracovníci mlékáren chtějí vyvážet své jogurty, ..... , hoteliéři v ČR čekají, věřím, že bez předsudků, na hosty z Ruska a naopak, obzvláště v současné době.

Komu zhoršování vztahů vyhovuje, vždyť i naši němečtí přátelé uznávají, že maršál Koněv a Rudá armáda pomohli osvobodit Německo a Němce od nacismu, a rozvíjejí vzájemně výhodný obchod a spolupráci.

To je i v našem zájmu a tímto i v zájmu našich politiků, vždyť proto si je živíme.Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.