Úterý 24. června 2025, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ÚVAHA: Mediální konvertita

diskuse (132)

Afgánci Abdulovi Rahmánovi hrozí za konverzi ke křesťanství smrt. Píše se o tom po celém světě.

Lámu si hlavu, proč se píše zrovna o něm. V islámském světě přece hrozí smrt všem konvertitům. Smrt dokonce hrozí i konvertitům z islámských rodin v západních demokraciích. Rozdíl je pouze v tom, že v islámských zemích je smrt prakticky jistá – a dokonce po řádném soudu, kdežto v západní Evropě pouze možná. Ohrožen je ovšem každý konvertita.

Takových lidí, jako je Abdul Rahmán, byly v posledních letech zabity desítky, ne-li stovky. Nejsou zabiti nějakými teroristy nebo „fundamentalisty“. V Afghánistánu či v Íránu jsou mnohdy zabiti vlastními rodinnými příslušníky.

Když jsem na takové případy jako křesťan již dříve upozorňoval, dostalo se mi odpovědi, že církev ve středověku také popravovala. Je mi to líto, byl to zločin, stydím se za to, a jsem rád, že už to není. Ale připadá mi to jako slabá odpověď, když někdo umírá dnes.

Dokonce jsem slyšel, že jsem netolerantní, když islám moc kritizuji. Ano, k zabíjení za konverzi jsem netolerantní. Vyzývám všechny, aby byli netolerantní také.

A propos, nechtěl by tento případ okomentovat někdo z české muslimské obce? Teď je vhodná příležitost se ozvat.

Tomáš Vodvářka
24. 6. 2025

Ulevilo se mi, jsem šťasten. Můj hlas dostane hnutí ANO.

Daniel Vávra
24. 6. 2025

Začíná mi to připomínat situaci ve středověku...

Václav Vlk st.
24. 6. 2025

Jako příklad uveďme německý plán na „vyčištění území“.

Aston Ondřej Neff
24. 6. 2025

Dotace pro Čapí hnízdo byl průhledný podfuk.

Majid Rafizadeh
24. 6. 2025

Írán to vnímal jako projev slabosti – a pak už bylo pozdě

bur Vítězslav Bureš, kurl Lenka Kuřilová, ČTK
23. 6. 2025

Česko zasáhly bouřky, jež dorazily z Bavorska a postupně přešly až na Moravu. Hasiči vyjížděli k...

Lidovky.cz, ČTK
23. 6. 2025

Jednoho mrtvého a tři zraněné, kteří jsou v ohrožení života, si vyžádalo bouřlivé počasí v Berlíně....

Lidovky.cz, ČTK
23. 6. 2025

Izraelská armáda v pondělí zaútočila na cíle spojené s íránským režimem a bezpečnostními složkami....

ČTK, jhr Jan Hron
23. 6. 2025

Írán odpálil rakety na americkou vojenskou základnu Al-Udajd v Kataru. Označil to za „mocnou“...

Lidovky.cz, ČTK
23. 6. 2025

Maďarsko a Slovensko se rozhodly nepodpořit 18. unijní sankční balík proti Rusku. Důvodem je plán...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz