27.9.2023 | Svátek má Jonáš


SPOLEČNOST: Zatímco

5.10.2013

aneb Paradoxy myšlení blba

Zatímco jedno omlouváme, druhé, často horší, tolerujeme. Proč? Jak je možné, že se neustále objevují modely myšlení, které bych osobně řadil na stranu silně podprůměrného IQ? Pár ukázek:

Zatímco oprávněný útok, zcela podle mezinárodního práva, na tureckou loď Mavi Marmara ze strany Izraelců vyvolal vlnu veřejného odsouzení, titíž lidé, kteří zuřivě odsuzovali, nyní jásají nadšením nad podivným zákrokem ruských bezpečnostních sil proti mašíblům z Greenpeace na vrtné plošině.

Zatímco bití dětí v muslimských rodinách je přijímáno v naší civilizaci jako autentická zvyklost s nutností tolerovat ji, výchovný pohlavek vašemu nezvedenému děcku je projevem typické brutality evropského (severoamerického) rodiče a musí být po právu odsouzen (mnohdy i s tím rodičem).

Zatímco útok na muslimy v euroamerických zemích ze strany majority je okamžitě odsuzován s odkazem na jasný rasismus, vražedné útoky na křesťany v zemích, kde je hromadně praktikován islám, nás nechávají chladnými, protože křesťané si za to mohou přeci sami tím, co prý dva tisíce let dělali jiným.

Zatímco jakýkoliv konflikt mezi Izraelci a Palestinci je okamžitě většinově předjímán a prezentován jako zvěrstvo a zvůle Izraele na nebohých porobených, titíž lidé si hnusí čečenské separatisty a jejich způsob teroru a halasně podporují jakýkoliv brutální zásah ruské armády a bezpečnosti, zhusta vedený cíleně proti civilnímu obyvatelstvu.

Zatímco islám je v euroamerické společnosti přijímán jako náboženství míru i přesto, že se ohněm a mečem během několika desetiletí od vzniku rozšířil do celé severní Afriky a půlky Asie, křesťanství je bráno jako náboženství nesnášenlivé a dobyvačné i přesto, že prvních 250 let byli křesťané, scházející se v podzemních kobkách, pronásledováni a vražděni.

Ale nejen islám…

Zatímco desítky vražd bílých obyvatel USA spáchaných posléze odsouzenými gangsta černochy nechávají společnost vcelku v klidu, jedno zabití černocha poloHispáncem, který je poté převážně černošskou porotou osvobozen, vyvolá demonstrace, hysterickou štvanici a dokonce se nechá slyšet prezident Obama, který jinak masivní zločinnost černých spoluobčanů nijak neglosuje.

Zatímco cca 3000 zabitých či zmizelých během převratu generála Pinocheta v Chile vyvolává v naší společnosti stále vlny rozhořčení a odporu, přičemž je Pinochet prezentován jako sám Satan, miliony lidí povražděných pokrokovými levicovými režimy nechává tytéž humanisty v klidu, pokud tyto masové zločiny rovnou i přes tisíce důkazů nezpochybňují jako náckové holocaust.

Zatímco levicoví bossové ryčí, plni nenávisti, nad plánem pana Bakaly zavřít důl, rok havíře ještě zaměstnávat na útlumu a pak propustit s ročním odstupných, dojímají se nad současným stavem zaměstnanosti v lidové Číně, aniž by se jen ušklíbli, natožpak rozhořčili nad tím, že soudruzi i ve státních firmách jednají s pracovníky hůř než Lomikar s Chody.

A tak bych mohl pokračovat dlouho a dlouho. Fascinuje mne to. A fascinovat asi nepřestane. Říká se tomu pokrytectví Západu. A pokrytectví je vlastnost skutečně blbá a vede do pekel. Především pekel morálních. Což ale pokrytec stejně nepochopí.

http://jakubroth.blog.idnes.cz