26.1.2021 | Svátek má Zora


SPOLEČNOST: Pro naše dobro

17.10.2013

Jak mi bylo (a myslím, že většině z nás) občas rodiči za mlada vysvětlováno, spoustu věcí a zvláště těch, jež se nám nelíbily, dělali pro naše dobro. Tu a tam to byly také značné hlouposti, jejichž četnost ovšem souvisela i s mírou nevycválanosti spratka, kterého zplodili.

Nicméně - rodiče měli výsostné právo tak činit, a to přinejmenším z pozice původců a živitelů potomka, o jehož dobro usilovali. A jejich motivace byla naprosto důvěryhodná, t. zv. pokrevní pouta existují nejen u lidí.

Kam se hrabou ta "nejpříšernější" dobra, páchaná kdysi mými rodiči na mně a bratrovi, proti "dobrům", jež na mně páchal minulý a čím dál více páchá současný stát (potažmo EU)!

Nejsem schopen vytvořit nějaký přehled, to by byla kniha! A netvrdím, že všechna "dobra" páchaná státem jsou špatná. Připouštím, že co já považuji za hloupé, zbytečné, kontraproduktivní, může se někomu zdát užitečným. Ale dovoluji si předestřít příklady dle mého názoru hloupostí, státem či nadstátem mi a za mé peníze vnucovaných. A začnu od těch drahých.

"Boj"s globálním oteplováním, který již dnes stojí každou rodinu mnoho tisíc korun ročně. Za odměnu nám krajinu hyzdí větrníky, pole solárních panelů a nedohledné lány řepky. Zítřejší počasí sice umíme předpovědět s pravděpodobností pouze 65procentní, leč co bude za sto let, vědí někteří zcela určitě a za ty peníze se jim to zřejmě vyplatí.

Čím dále tvrdší šikanování vlastníků a provozovatelů motorových vozidel - jaké gumy, jaký vzorek, kontroly, kontroly, kontroly - a hlavně - zaplať! A nehod neubývá. Tak je asi příčina jinde, že? Co takhle úvaha o tom, že přemíra předpisů a nařízení eliminuje vliv zdravého selského rozumu na lidské konání?

Stále silnější buzerace těch, kteří něco tvoří. Zejména malé výrobní a servisní firmy na to hynou. Přebujelé předpisy, kdy k relativně poklidnému životu, má-li firma třeba jen jediného produktivního zaměstnance, potřebovala by účetního, právníka, bezpečnostního technika, požárního technika...... a pak zkuste firmu udržet při životě. Tohle jsem zažíval léta a přežil, leč byly to útrapy. Navíc se stát chová tak "přátelsky", že znění některých předpisů, jejichž plnění pod sankcí vyžaduje, nezískáte jinak než za těžké peníze (ČSN,EN). Ty peníze ovšem neinkasuje stát, ale "spřátelené firmy".

Dokonce i přísná kontrola, jaké hračky se smějí prodávat a s jakým označením. Tohle by dítě mohlo spolknout, tohle vdechnout......a nad tím vším bdí moudrý nadstát i stát a jeho z daní placené úřednictvo. Rodiče jsou zřejmě zcela nesvéprávní a netuší, co mohou dát dítěti na hraní. Pak ale nechápu, proč jsme nevyhynuli dříve, než toto dobro vypuklo, neboť několik tisíciletí taková ochrana neexistovala.

Popření evolučních zákonitostí, ač jsou všude hlásány. Tedy je prý třeba chránit kdejakou žoužel, ne že by někomu chyběla, leč pár nadšenců to považuje za dobré a horda parazitů se živí tím, že tu "ohroženou" vyhledává a nadšeně bojuje za její ochranu. Samozřejmě ne za své, ale za peníze daňových poplatníků. Tak je pak i parazit kůrovec chráněn "zelenými"parazity, jimž to umožňuje špatný stát. Tak jsou víceméně chráněni kormoráni, kteří zde nikdy nežili. Práva na expanzi a rozvoj dle svých schopností jsou upírána ekomagory a ekoteroristy pouze a jedině člověku. A stát je za to financuje.

Podpora existence a množení nepřizpůsobivých osob, neschopných se o sebe (natož o potomky) postarat. To je absolutní šílenství. Jsem člověk slitovný, přispěji, nakrmím toulavé zvíře, dám, ale když mám a uznám to za vhodné. Stát, který mi toto klade za povinnost, a to v čím dál větší míře, není mým státem, ale zločineckou organizací.

Všelijaké chřipky a šíření poplašných zpráv, aby tekly miliardy velkým farmaceutickým firmám. Hlavní hygienik by za ty peníze neměl být poserou, ale odborníkem, který ví, že chřipky vždy mutovaly a způsobovaly problémy a že to nikdy nebude jinak. A dle toho by se měl chovat.

Pojďme k něčemu lehčímu a dávnějšímu. Letní čas. Bolševik "poroučel" větru a dešti. Eurobolševik po vzoru Adolfa Hittlera i času. No nazdar!

Ještě dříve. Místo kilogramů, atmosfér, kalorií atd. jsme měli náhle newtony, pascaly, jouly. Jakou hovadinou to je pro technika praktika, vám potvrdí padesát z deseti oslovených. Pikantní je, že Američané i Britové používají dále své poněkud atypické jednotky, neb jsou na ně zvyklí. Tak to má být. Němci a Italové dále např. pro tlak běžně používají logické a představitelné bary. My jsme jako vždy byli papežštější než papež.

Tak tohle vše (tenhle namátkový výběr a mnohem víc) pro naše "dobro" dělá tento stát. Proti mé vůli. A ten stát není ani mým původcem, ani živitelem. Jsme v opačném gardu oproti vztahu s rodiči a nejsme už děti. My stát živíme ze svých daní. My jsme jeho původci.

Nechce se mi pokračovat. Byla by to kniha a trvalo by to dlouho. Jen v té předvolební době bych byl rád, kdyby si co nejvíce z nás, oprávněných voličů, kladlo otázky.

Co chceme od státu?

A co nám stát vnucuje?

Co ty na to, volební strano?

A boj s korupcí si strčte - víte kam. To je opravdu nepodstatný problém.SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.