17.4.2021 | Svátek má Rudolf


SPOLEČNOST: Poradce 7

10.4.2007

Minicyklus.

"Poradce" odpovídá na vybrané dotazy pomocí vyhledávacího systému Consultor tak, že v rozsáhlé databázi světové literatury najde k danému dotazu adekvátní odpověď jako jednu z možných.
Neodpovídá ovšem v žádném případě za jakýkoliv negativní následek vzniklý z eventuální aplikace nalezené odpovědi na reálnou situaci.


Úřednice Městského úřadu (45 r.) vdaná, dvě děti, manžel řidič z povolání, bydlí v rodinném domku po rodičích na okraji města do 50 tis.obyvatel :
"Jednu věc nemůžu pochopit - existují lidé, kteří jsou poctiví, slušní, učinění dobráci, a stačí, aby jedinkrát udělali něco špatně, někomu zkřivili ten příslovečný vlas na hlavě - a hned se stanou pro veřejné mínění darebáky. Zatímco těm skutečným darebákům stačí, aby se po přistižení při zločinu rozplakali, a totéž veřejné mínění je začne omlouvat. Čím to je?"

Špatná pověst se snášívá lépe než dobrá, protože dobrá pověst je na obtíž, člověk je s ní neustále poměřován a každá jeho slabost se považuje za zločin. Při špatné pověsti vám slabost přičtou k dobru.


Dva muži středního věku, čtou české noviny ve vlaku EC na trati Praha - Berlín a povídají si:
"Představte si třeba Winstona Churchilla, jak vyhrožuje v Dolní sněmovně, že bude systematicky poslance urážet, že ho to baví, protože Neville Chamberlain před ním to taky dělal..."

Za jiných časů, které údajně byly ponižující, nemuseli jste se nechat urážet nějakým literárním nebo partajním poskokem. Pořád jste měli právo druhého vyzvat na souboj a nevystavovat se zesměšnění, a právo zabít. Bylo to pochopitelně hloupé - ale urážka se pak pronášela méně pohodlně.


Albert Camus (1913 - 1960), francouzský spisovatel, Zápisníky
Mladá fronta Praha, 1999 - překlad Vlasta Dufková a Josef MlejnekÚklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.