13.6.2021 | Svátek má Antonín


SPOLEČNOST: Jsme nepoučitelní

6.10.2007

Neustále slýcháme o růstu radikalismu v naší společnosti, ovšem, že sami jsme toho do jisté míry vinni, již nezaznívá. Snad jen občas a ne příliš hlasitě. Média v současné době totiž neposkytují jen informace o proběhlých akcích extrémistů, nyní již nevědomky slouží i jako distribuční služba informací pro radikály.

Jsem zastáncem názoru, že o čem se nepíše a nemluví, nemá příliš mnoho šancí na přežití v mysli lidí. Minulý týden, ve středu 26. 9. 2007, např. Lidové noviny přinesly na titulní straně článek „Praha chce zrušit pochod nacionalistů“ o pražské „demonstraci“ pravicových radikálů, která má proběhnout v listopadu. Férově dodám, že tutéž informaci jste mohli najít snad ve všech denících. Stejně tak informace o tomto pochodu zazněla z úst pana Ivana Hoffmana v jeho ranní poznámce s názvem „Bezmocný magistrát“ 26. září na Radiožurnálu.

Pouvažujte a řekněte si pro sebe, kolik by museli organizátoři akce zaplatit za inzerci či reklamu, kdyby propagaci sami platili, takhle jim média udělala službu zdarma. Některá média uvedla řádně i datum konání, takže zájemcům scházelo z informací již jen místo srazu. Ale můžeme je uklidnit, určitě to nebude daleko od židovské čtvrti, když přes ni mají „demonstranti“ přejít. Bojíme se radikálů a přitom jim vlastně pomáháme s organizačními záležitostmi tím, že jim dáme prostor v médiích. Není to schizofrenní přístup?! Absurditu podtrhuje informace čtvrtečního rána (4.10.), kdy pan Daniel Takáč v krátkém zpravodajství na Radiožurnálu informoval o přeložení pochodu extrémistů na jiný termín, což však pražský Magistrát nepotvrdil.

Takovou péči o jejich akci již opravdu nepochopím, poněvadž z vlastní zkušenosti vím, že například politická strana má problém prosadit cokoli do médií, ať je to sebevíce zajímavá věc. Slýchávám, že „je to politika a tu my nebereme“ (Deník), nebo vám informace „properou“ natolik, že se věc nedostane ven jako „nezajímavá“ (MfD). Nechápu, proč se tedy věnuje tolik prostoru pochodu nacionalistů, natož možnosti změny data jeho konání.

Neposkytujme extrémistům prostor v médiích, i to zvyšuje jejich přitažlivost pro jisté skupinky obyvatel. Nepodporujme růst radikálních skupin, stavme jim spíše hráze, jedině tak lze chránit naši mladou a křehkou demokracii.

Brandýs nad Orlicí 4. října 2007

(Autor je studentem politologie na Universitě Hradec Králové, sociologie na Masarykově universitě Brno a předsedou MS ODS Brandýs nad Orlicí.)Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.