Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Ještě ke Kauze Dušek

diskuse (6)
Původně jsem se vůbec nechtěl k „Případu Dušek“ vyjadřovat. Mj. proto, že téma bylo medializováno dostatečně, řekl bych, podle „mého gusta“.
Původně jsem se vůbec nechtěl k „Případu Dušek“ vyjadřovat. Mj. proto, že téma bylo medializováno dostatečně, řekl bych, podle „mého gusta“. Jinými slovy, konečně se přestává vyplácet být homofobem, obdobně jako se svého času přestalo vyplácet prosazovat rasismus. Přesto jsem se nakonec rozhodl taktéž „přiložit své polínko“. Pod záminkou obav z politické korektnosti totiž zatáhli mnozí za brzdu a vyjádřili obavy, zda dnes může člověk ještě říci, co si opravdu myslí. Tedy, zda nejde o exemplární případ onoho trendu, kdy Švýcaři nesmějí říct mešitám „ne“, kdy Václav Klus nesmí říct „ne“ Lisabonu a kdy američtí muži nesmějí pouštět ženy-feministky do dveří jako první. Obdobné obavy se vyrojily jak v Neviditelném psu či v MF Dnes, tak leckde jinde, a byla zpochybněna i samotná legitimita termínu „homofobie“.1 A tak jsme se mohli obeznámit s hnidopišskými analýzami, zda je Dušek opravdu homofobem nebo spíše pouhým buranem, a nebo je tomu přesně naopak. K útoku zavelel, jak jinak, i známý český pravicový konzervativec Michal Semín, který – světě div se – nalezl pár milých slov pro svého úhlavního nepřítele (Jaroslava Duška)2, který svým levičáctvím narazil u ČMKOS již v 90. letech, kdy došlo k institucionální roztržce s jeho Odborovým svazem železničářů. A propos, roztržka v odborech. Jako jejich předák byl Dušek znám svými destruktivními aktivitami, obstrukcemi a nesmyslnými prohlášeními již dávno. O to více mě udivilo, jak (téměř) celá politická scéna vypukla nyní v údiv. Copak mohl Dušek ještě něčím překvapit? Snad jen TOP 09 duchapřítomně podotkla, že slušní lidé od lidí typu pana Duška stejně omluvu nečekají.

Já jsem tedy, jak jsem již naznačil, kvitoval „hon na Duška“ s povděkem, řka, že přesně takto se má jednat s homofobií. Nikoliv jako vloni na Slovensku, kde mluvčí vlády Braňo Ondruš bodře pohovořil o „cikánech a buzerantech“3 za naprosté lhostejnosti koalice i opozice. Co také čekat, když tamní vládní koalici reprezentuje pan Slota, svého času hřímající zkazky o tom, jak „je gay porno něčím tak nechutným, že bychom je měli všichni zhlédnout, ať víme, koho vlastně hájíme“ (parafráze). A co čekat od opozice reprezentované křesťanskými demokraty (DS-SDKÚ a KDH). Což mě přivádí zpátky do zemí českých, kde jediní, již o Kauze Dušek cudně pomlčeli, byli lidovci. Přitom právě nyní měli ideální příležitost jasně odsoudit homofobii a dokázat tak, že „milují hříšníka, ale nenávidí hřích“.

Pokud by tedy celá věc byla jen projevem politické korektnosti, pak nezbývá než před panem Duškem smeknout. A třeba smeknout i před panem Vandasem, který rovněž barvitě lamentuje, jak se v dnešní liberální době nesmí říkat jiná než ona povolená pravda, totiž ta, kterou nám nakázali pánové z Bruselu. Leč co má společného konzervatismus reprezentovaný (například v kause Lisabon) Václavem Klausem s odmítáním bruselského lajnování ze strany KSČM či Dělnické strany (pardon, Dělnické strany sociální spravedlnosti)? Proč občas seriózní euroskeptici hlasují s plebejskými demagogy? Ano, otázka by mohla znít i takto: Proč je politická korektnost odmítána seriózními odpůrci neomarxistického inženýrství, ale také homofóbní lůzou?

V případě železničářského předáka však strach z všudypřítomné korektnosti opravdu na místě není. Pan Dušek se nyní nepostavil Bruselu, feministkám či genderovému hnutí. Jeho chování bylo - bez ohledu na to, zda k nějaké protekci na Českých drahách či na Ministerstvu dopravy dochází - obyčejným hulvátstvím a obyčejnou homofobií. Dílem rovným a nerozlučným.

*********
1 Např. zde (odstavec o homofobii)
2 www.natia.cz
3 Mluvci slovenske vlady mluvil o cikanech a buzerantech

http://tombi21.blog.cz

Ondřej Neff
14. 7. 2024

Prezident Joe Biden okamžitě reagoval, zločin odsoudil a raněnému volebními soupeři popřál...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Přemysl Souček
11. 7. 2024

Evropští lidovci chtějí za opětovné získání postu předsedkyně Evropské komise po Ursule von der...

jhr Jan Hron
14. 7. 2024

Část členů Republikánské strany obviňuje současného demokratického prezidenta Joe Bidena, že může...

jla Jiří Lacina
14. 7. 2024

Ruští magnáti profitují z válečné ekonomiky. Tucet ruských podnikatelů si loni rozdělilo podíly ze...

Lidovky.cz, ČTK
14. 7. 2024

Izraelská armáda oznámila, že zabila velitele brigády Hamásu v Chán Júnisu Rafu Salámího. Vinila ho...

ČTK, Lidovky.cz
14. 7. 2024

Automobilový jezdec Dominik Stříteský obhájil vítězství na Rallye Bohemia a upevnil si vedení v...

Lidovky.cz
14. 7. 2024

Stejně jako loni proti sobě ve finále Wimbledonu stojí Carlos Alcaraz a Novak Djokovič. Tehdy se ze...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz