Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Jak porazit neomarxisty

diskuse (40)

K vítězství ve válce nestačí mít pravdu a odhodlání před bitvou – v našem případě před volbami. Je hlavně třeba používat účinnou taktiku.

A nejznámější vítězové dosáhli svých úspěchů tím, že převzali a zdokonalili taktiku svých protivníků. Kartaginský vojevůdce Hannibal léta vítězil a porážel Římany v jedné bitvě za druhou. Teprve když římský vojevůdce Scipio Africanus dokázal myslet a jednat jako Hannibal, porazil ho v klíčové bitvě u Zamy. Za první světové války velitelé zbytečně mrhali životy svých vojáků, když posílali jednu řadu pěšáků za druhou proti kulometům a ostnatému drátu. Teprve německý generál von Hutier přišel s taktikou úderných oddílů. Tuto taktiku dovedli k dokonalosti českoslovenští legionáři v Rusku, kdy nakonec pouhé dvě československé divize držely celou Transsibiřskou magistrálu. A podobně tomu je i v politických bitvách.

Marxisté se ze svých neúspěchů poučili. Viděli, že revoluce neuspěla. Proto s pomocí myšlenek tzv. Frankfurtské školy místo tvrdé, okamžité změny přišli s taktikou pochodu institucemi. Místo zničení institucí svobodné společnosti přišli s jejich postupnou infiltrací. Devastující účinky na společnost právě začínáme zažívat se všemi těmi gendery, multikulti, sebemrskačstvím bílé rasy a podobnými nesmysly.

Nebezpečné jsou hlavně proto, že nemají charakter „úderu palicí do hlavy“, ale jsou nám podsouvány plíživě, zahaleny do hávu nové lepší a spravedlivější společnosti. Tyto „myšlenky“ jsou pak naprosto systematicky vtloukány do hlavy především mladým humanitně zaměřeným intelektuálům, kteří je aktivně jako apoštolové šíří do společnosti. Toto nové „správné“ vidění světa je pak silně podporováno mainstreamovými médii. Na valnou část populace to působí jako droga. Chutná jí a chce stále víc a víc té „nové a správné“ spravedlnosti a přitom si ani nevšimne, že nás tyto společenské posuny vedou do záhuby a stejně jako drogy postupně a plíživě otráví organismus.

Rozumná část společnosti si naštěstí této plíživé změny začíná všímat, byť se značným zpožděním. Ale řešení hledají ve špatné taktice, chtějí nápravu hned, tedy ve volbách vyhrát rychle „palicí do hlavy“, a hledají rychlé mesiáše. Tudy však cesta k vítězství nevede. Neomarxisty neporazíme v jedné rozhodující bitvě, v jedněch volbách. Musíme se poučit, přebrat a vylepšit jejich taktiku. My prostě musíme provést svůj nikoliv pochod, ale návrat do institucí a především do škol a spolků.

A zde není malých rolí. Jak říkal již prvorepublikový ministerský předseda Švehla: “Organizujte se!“ Ve všech možných klubech a spolcích, ve výboru družstva i SVJ, i v tolik zatracovaných politických stranách. Myslete na budoucnost a předávejte své zkušenosti novým generacím, nebojte se zapojit do života vysokých škol a předávejte mladé generaci to dobré a zdravé, co dělá naši společnost úspěšnou a bohatou (duševně i ekonomicky).

Ano, dá to práci, stojí to čas i peníze. Ale brzo se dá obrazně řečeno přenést válka na území nepřítele a vlastní vojsko živit z cizích zdrojů. Kolik je jen nejrůznějších grantů a dotačních titulů, tak se o ně také přihlasme. Mnohdy stačí použít v žádosti nějaké to kouzelné slovíčko typu ohrožení, vyloučení, se speciálními potřebami a neodváží se nedat. Starosta se nemusí vyčerpávat marným bojem proti shora nařízené nesmyslné pracovní pozici na úřadě (koordinátor, správce agendy apod.), ale prostě ji natvrdo obsadí normálním člověkem. A tak dál, houšť a větší kapky. Půjde to. Vyhraje ten aktivní, kdo obsadí klíčové instituce. Mějme to na paměti!

Autor je radní pro školství za ODS, Praha 4

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Obrana demokracie je důležitější než jakákoliv funkce, řekl americký prezident Joe Biden v projevu,...

kpu Klára Pukovcová, ČTK
24. 7. 2024

Dálnici D5 na 67,5 km ve směru na Rozvadov uzavřela ve středu odpoledne dopravní nehoda tří...

ČTK, Lidovky.cz
25. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Roman Šitner
25. 7. 2024

Čeští architekti zkusili pracovat s novým systémem povolování staveb. Hned ale naráželi na potíže a...

Marcel Kabát
25. 7. 2024

Jeden je dávno mrtvý a druhý osudově nekompatibilní s ostatními superhrdiny. Přesto právě tahle...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz