6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jak porazit neomarxistyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 40, poslední: 21.10.2017 10:29, přehled diskusí

Všiměte si, jak je neomarxismem infikovaná ČTV,:
Autor: P. Vaňura Datum: 21.10.2017 10:29

dokonce i v předvolebních debatách se pokoušeli představitele jednotlivých stran tlačit na "policko korektní" pozice!

Uvědomte si, že většina ilegálních migrantů je ksindl! A kdo to řekne nahlas!

Problém je ten, že soudruzi z ODS tento stát úspěšně:
Autor: Jiří_K Datum: 20.10.2017 20:05

okradli právě o ten potřebný čas a peníze, který by se dal investovat do boje proti neomarxistům!

Vlci v rouse berancim:
Autor: J. Sinnreich Datum: 20.10.2017 16:12

Neni tezke pochopit, ze komunizmus, fasismus a nacizmus je zlo a v podstate ohrozeni lidske spolecnosti. Mnohem vetsi zlo a zakernejsi metoda vladnuti je soucasne tvrde jadro unionisticke Evropy. Tvari se a formalne vypada jako demokraacie, ale pouziva stejnych metod demagogie, lzi a donucovacich prostredku jako zminene -izmy.

Koukněte, pane zastupiteli na čtyřce...:
Autor: B. Graf Datum: 20.10.2017 13:06

...já tu vaši stranu nejspíš dnes večer pohřbím do urny (i s okroužkovanými juniory obou starých Václavů), ale stejně mě štvete neskutečně. A právě jedna z těch věcí, které mne vytáčejí maximálně, je to, že se třeba právě na té radnici stane ze skoro každého pravičáka ekoteroristický a politicky korektní neomarxista.

Ano, vrátit jim jejich taktikou:
Autor: R. Morava Datum: 20.10.2017 12:28

Přesně toto mne nedávno napadlo. Tato taktika se skvěle podařila. Otrávili společnost. A je dobré jim to vrátit i s úroky jejich metodou. Jen je třeba rozpracovat tuto myšlenku a udělat chytřeji. Na druhé straně není moc času, protože Islamizace je rychlá. Nejhorší ale je, že se proti tomu špatně bojuje. Marxistické, ale vlastně už předmarxistické myšlenky vždy táhly, protože je to populismus slibující pohádku na zemi a velká cast co to šíří tomu veří.Kdo by nechtěl aby se všichni lidé, všechny rasy měly stejně dobře a bez válek. Že je ale realita jiná se pak těžko vysvětluje. Příkladem jsou československé legie. Teprve sebevražda poručíka Ševčíka přinutila kolegy legionáře přemýšlet co je komunismus za svinstvo. My v postkomunistické střední Evropě máme alespoň určité očkování.

Máme očkování, ale jen ti, co si pamatují,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 20.10.2017 12:59

naše děti už jsou bohužel indoktrinované "dobrotou" vůči všem a na nás se dívají jako na blábolící starce.

Re: Máme očkování, ale jen ti, co si pamatují,:
Autor: P. Lenc Datum: 20.10.2017 13:35

Ne všichni a to je stále naše šance.

Re: Máme očkování, ale jen ti, co si pamatují,:
Autor: R. Morava Datum: 20.10.2017 14:00

Oni dostanou rozum. Jenomže pravděpodobně až se to celé sklátí. A stavět to znovu bude hodně bolestivé. Nebýt Islamu, dalo by se čekat a dívat jak se to pomalu rozpadá a lidé postupně dostávají rozum a nakopávají marxisty a utopisty do zadku. Ale bohužel hordy z Východu nám tenhle luxus čekání neumožní.

Re: Ano, vrátit jim jejich taktikou:
Autor: J. Farda Datum: 20.10.2017 18:02

Nic ve zlém, ale patrně máte na mysli plukovníka Švece ... :-)

Re: Ano, vrátit jim jejich taktikou:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 20.10.2017 20:54

To Tramp v USA, TO má daleko horší, tamní levá gender scéna, ani netuší že už jsou vlastně jednou nohou v komunismu, mantra rasismu řádí silou "exkomunikace" a vlastně spojením s náboženstvím která je v Americe velmi silná se můžem nadít věcí netušených !

V zásadě máte pravdu.:
Autor: A. Alda Datum: 20.10.2017 10:56

V hlubší politické rovině nikoli, protože ti "neomarxisté" jsou více utopickými a dystopickými skupinami než neomarxisty. Mezi Frankfurtskou sociální školou a Gramsciho Dlouhým pochodem institucemi zeje dost velká propast.

Ale ačkoli jste na štíru s východisky svého návrhu, Váš návrh je takticky správný a strategicky užitečný.

Půjde ho uvést do praxe? To nevím. Ale doporučuji všem, kdo tu možnost mají, aby se o to pokusili.

Autor je radní pro školství za ODS, Praha 4 ????:
Autor: M. Pivoda Datum: 20.10.2017 10:38

"... Nebezpečné jsou hlavně proto, že nemají charakter „úderu palicí do hlavy“, ale jsou nám podsouvány plíživě, zahaleny do hávu nové lepší a spravedlivější společnosti ...." --- Autor nám podsouvá trvalý boj s levicí, připravuje nás na minulé války, zatímco tuto společnost čeká budoucnost, která bude podstatně jiná, než byla minulost. Nejmladší generace (iGen) asi intuitivně cítí na obzoru závažnější změny než je neomarximus a vykazuje proto tyto charakteristiky (tedy v USA):

• Příslušníci iGen navazují sociální kontakty novými způsoby, odmítají dřívější sociální tabu, od svých životů a kariér chtějí jiné věci.

• Více než předchozí generace, iGen požaduje více bezpečí, zaměřuje se na tolerantnost a nesnáší nerovnost.

• iGen také dospívá pomaleji. Její osmnáctiletí vypadají a chovají se, jako se dříve chovali patnáctiletí. https://www.amazon.com/iGen-Super-Connected-Rebellious-Happy-Adulthood-ebook/dp/B01N6ACK3B

Re: Autor je radní pro školství za ODS, Praha 4 ????:
Autor: J. Jurax Datum: 20.10.2017 18:46

No jo, iGen - rozkódovaně řečeno rozmazlení fracci ... :-)

Re: Autor je radní pro školství za ODS, Praha 4 ????:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 20.10.2017 21:20

Podobně zírali naši uprchlíci v šedesátem osmém když Paříští studenti zdvihli revoluci za Mao,ce tunga a Čegevary , a večer sedli do svých citroenů a na skůtry a jeli na večeři k rodičům a pro kapesné na další boj za rudou revoluci , Ruské tanky v Praze jim přišli jako nic. Jen mě napadá jesli by nebylo dobré aby mládež prošla nějakou zkoužkou , třeba měsíční "drsněší "jakési iniciace ,dospívání , hladu , mlčení , samoty , atp.Bobříci , Maturita skutečného života...

Neomarxista je něco jako:
Autor: I. Semrád Datum: 20.10.2017 10:08

...trockista?

Nebo plutokrat či kosmopolita?

Re: Neomarxista je něco jako:
Autor: R. Langer Datum: 20.10.2017 10:22

Ne, je to spíš něco jako lhář a podvodník. ;-)

Re: Neomarxista je něco jako:
Autor: P. Lenc Datum: 20.10.2017 13:36

Nacibolševik.

Neomarxisté či neosocialaisté?:
Autor: P. Maleček Datum: 20.10.2017 9:41

K tomu plíživému neomarxismu je nutno přidat i obdobně fikaně útočící neosocialismus. To "neo" znamemá, že neosocialisté se poučili z marných snah svých předchůdců - korpotátních socialistů, tedy fašistů, nacionálních socialistů, tedy nacistů a internacionálních socialistů, tedy komoušů - všechno to krvavých pukavců ze socialistického hnízda, zničit demokracii silou.

A tak se ji rozhodli postupně umořit likvidačně extrémním uplatňovním demokratických principů, hlavně z oblasti až zhysterčených lidský práv a ochrany prý utiskovaných menšin - odtud všechny ty multikulti, genders, LGBT, či inkluzo ismy. To kořeněno návozem prý islámských nešťastníků.

To s cílem většinové veřejnosti demokracii znechutit až tak, že sama začne volat po nějaké té silné ruce co ten demokratický bordel vymete. Čehož se neosocialisté chtějí využít ke konečnému prosazení své socialistické totality.

V tom dnes neosocialisté podporováni globálbyznysem, kterému taky leze demokracie krkem. Zvlášť když vidí jak to bez ní čínským soudruhům mocensky a majetkově sype. Nad čímž až slintají závistí.

A právě tužba po překlopení EU do podoby čínské, centrálně řízené socialistické říše, kde ta otravná demokracie nebrání max. kumulaci moci a zisků, je cíl za kterým jdou.

Re: Neomarxisté či neosocialaisté?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 20.10.2017 10:02

Všechna levicová verbež má za prazáklad marxismus, takže otázka je zbytečná. Jediné, co by se dalo nazvat odlišností (a zmiňujete se o tom) je cílová skupina. U pravověrných marxistů to byla dělnická třída, která ovšem v třídním boji ochabla, tak neomarxisté proto oslovují menšiny. V boji za práva menšin proti zlotřilé většině je jádro jejich relativního úspěchu.

Tak jako marxistům, i těmto novým se podaří rozj.e.b.a.t svět na kousíčky, aby pak skončili jako ten pověstný bolševik.

Co se stane s bolševikem v centru jaderného výbuchu? Promění se v radioaktivní záření, a škodí dál.

Vtip dobrý, ale jinak se mýlíte.:
Autor: A. Alda Datum: 20.10.2017 11:14

Marxismus není počátek. Marxismu naopak z něčeho vznikl. Hlavně z utopického socialismu. A k němu se dnes řadí svými názory a ideemi velké množství politických stran a hlavně "neziskových" organizací a všelikých hnutí. Dále pak marxismus vznikl z německé klasické filosofie (tedy spor Kant - Hegel a Feuerbachova úchylka) a konečně též z politické ekonomie vrcholné anglické říše. Leninská (což zahrnuje i trockisty i stalinisty) forma marxismu byla reálnou praxí natolik zdiskreditována, že se k ní dnes skoro nikdo nehlásí (snad vyjma českých komunistů, kteří to ale dělají dost stydlivě). Ostatní formy marxismu se plíživě prosazují, nebo aspoň skrytě udržují. Ale utopický a dystopický socialismus jako emoční základ marxismu jsou na vzestupu. Po celém světě vyjma muslimů, u nichž ďábel bojuje proti lidstvu mnohem otevřeněji a jednodušeji (protože muslimové jsou nejpozději v třetí generaci trapní primitovové).

Mezi utopické socialisty u nás patří například Piráti, mezi distopické pak Zelení.

Re: Vtip dobrý, ale jinak se mýlíte.:
Autor: I. Mertl Datum: 20.10.2017 14:20

Herdek, Alda, Voni jsou tak kovanej sociolog/filosof/politolog až všichni ti profesionálové oněch disciplin se musej jít oběsit! Nenapíšou o tom knihu? Nobel prize na cestě.

Slátanina pravicového "intelektuála":
Autor: J. Kratochvíl Datum: 20.10.2017 17:43

Marxismus mu pomotal mozek.

Re: Slátanina pravicového "intelektuála":
Autor: J. Jurax Datum: 20.10.2017 18:49

Nepomotal. Ale zdá se, že o něm něco ví ... a Zelené a Piráty zařadil brilantně.

Re: Slátanina pravicového "intelektuála":
Autor: J. Brunner Datum: 21.10.2017 2:32

Má pravdu, ale táhne se až do vzdálených časů, například legenda o Atlantidě.

A co vám ten mozek pomotalo ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.10.2017 21:52

Oceňuji autora:
Autor: V. Dosoudil Datum: 20.10.2017 8:57

jak věcně popisuje podstatný problém naší doby. Vážím si každého, kdo plíživou vtíravost levicových a neomarxistických fantasmagorií připomíná a výstižně je odhaluje. Pokládám to za záslužné.

Re: Oceňuji autora:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.10.2017 10:06

Po dlouhé době solidní článek. Že by probuzení před urnami??

Nevšiml jsem si ale, že by ODS byla trvale dost "razantní" stran toho, co je v článku kritizováno. Dále dotací, bruselemolochu, ......... . Uznávám, že tč. jsou v opozici.

kverulant:
Autor: M. Richter Datum: 20.10.2017 8:53

promiňte, ale Vaše odpověď je ryze kverulantská, neboť se toliko vymezuje proti problému, ale sama nic nenabízí. "Ať zaujmente jakoukoliv pozici, nedám vám v ní pokoje", to je typycky levičácké alias neomarxistické. Je zde příiš mnoho povolaných, ale málo vyvolených.

Autore,:
Autor: P. Zinga Datum: 20.10.2017 7:27

citujte mi, prosím, něco z Marxe, co by potvrdilo Vaše teorie. Já myslím, že nic nenajdete (četl jste ho vůbec?). Spíše je to tak, že pouze přebíráte jednoduchá klišé, zrovna tak, jako to dělají "neomarxisté". Ti Vaši neomarxisté mají s Marxem společného asi tolik, jako popírači antropogenní klimatické změny s popírači holokaustu.

Re: Autore,:
Autor: R. Langer Datum: 20.10.2017 7:58

No, zato příznivci antropogenní klimatické změny toho mají s popírači holokaustu společného poměrně dost. A tomu se právě říká ten "neomarxismus". :-D