20.9.2021 | Svátek má Oleg


SPOLEČNOST: Dělíme se už na nadlidi a podlidi?

26.7.2021

Šíření covidové paniky nepřestává. Dezinformace a pranýřování jedou na plné obrátky.

Asi nic nehýbe v posledních dnech mediální světem tak silně jako nákaza rozšířená na palubě vládního speciálu mířícího na olympiádu v Tokiu, v jejímž důsledku jsou někteří sportovci pozitivní.

Média i politici pranýřují neočkovaného lékaře, z něhož dělají veřejného nepřítele země č. 1. A aby toho nebylo málo, média a spolu s nimi i ministr zdravotnictví zveřejňují naprosto lživou informaci o tom, že je jedna sportovkyně s vážným průběhem koronaviru na kyslíku.

Nechci soudit dodržování či porušování pravidel na palubě letadla, čímž se všichni ohánějí – nebyl jsem tam. Nechci soudit ani charakterové a jiné vlastnosti posádky – neznám je. Situace je mi upřímně líto, protože našim sportovcům velice fandím.

Každopádně se neubráním několika dotazům:

- Kde kdo bere jistotu toho, že všechny nakazil právě lékař?

- Je automaticky viník všeho jen proto, že není naočkovaný?

- Co když to bylo naopak a on měl jen o pár hodin dříve než ostatní pozitivní test?

- V čem by byla situace jiná, kdyby očkován byl?

Nakazil by se jak vidět naprosto stejně! Evidentně přišel do styku s nákazou, kterou sám aktivně nevyhledával, tak jako se s ní setkali ostatní sportovci. Nakazil se tak, jako ti, kteří očkovaní jsou, což je podle mne důkazem toho, že očkování na šíření nákazy nemá sebemenší vliv. Navíc očkování podmínkou ke vstupu na palubu nebylo!

Tato situace je velice smutná, sportovcům se rozpadly jejich mnohaleté sny. Nejen těm českým, ale také zahraničním. Nikdo však neonemocněl naschvál a nikdo naschvál nešířil nákazu.

Probůh, nedělme společnost na očkované a neočkované, na ty „správné“ a na ty podřadné! Nehledejme za každou cenu viníky a nevyvolávejme mezi lidmi nenávist! Je to přece zbytečné...

Převzato z profilu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.