29.11.2021 | Svátek má Zina


SPOLEČNOST: Covid nezabíjí - na covid se umírá

26.5.2021

Jaroslav Flegr ve své stati „Kolik lidí ve skutečnosti v Česku zabil a kolik zachránil covid?“ se pouští do dalších teorií dramatu boje s covidem.

Jaroslav Flegr patří k těm věrozvěstům války s covidem, kteří se lví měrou zasloužili o šíření strachu v naší společnosti. Ve svém strašení pokračuje a píše: Dost lidí covid naopak zachránil – kvůli rouškám a respirátorům jsme neměli už dva roky chřipkovou sezónu, což nám ušetřilo tak dva až tři tisíce úmrtí. Tohle je ovšem spíše jakási zápůjčka – v první chřipkové sezóně po odložení roušek (což asi kvůli odpíračům očkování příští zimu ještě nebude), vypukne téměř jistě velmi silná chřipková vlna a pod 3000 mrtvých se dostaneme opravdu jen stěží.

V tomto odstavci je krásně patrný Flégrův „boj za normalitu“. Podle něj jsme neměli už dva roky chřipkovou sezónu, a to díky rouškám. Po odložení roušek předvídá další tisíce mrtvých. Které „zabije“ chřipka. Nebude to údajně příští sezónu, protože kvůli „odpíračům očkování“ budeme nosit roušky i příští zimu. To je další světový názor. Ti, kdo se nechtějí nechat očkovat, jsou „odpírači očkování“. Ty tam jsou doby, kdy očkování proti chřipce, do něhož jsem se zapojil v posledních letech i já, bylo naprosto dobrovolné. Naprosto stejně jako v případě očkování proti covidu. Nechal jsem se očkovat, protože mám již svůj věk a chtěl bych se vyvarovat těžkého průběhu nemoci. Nicméně je naprosto scestné, pokud se dnes vede „boj za očkování“ v duchu „volného cestování po Evropě“. Hodně mladých lidí, kteří by o očkování vůbec nepřemýšleli, tak uvažuje „pragmaticky“ a pokud plánují cestování po Evropě, počítají s očkováním jako s nutností. Nenechávají se očkovat, aby byli zdraví, ale aby mohli cestovat. To chceme?

Ač to chřipčičkáři určitě neradi uslyší, epidemie zachránila také dost lidí před sebevraždou. Rozsáhlá studie provedená ve 21 zemích a publikovaná v dubnovém čísle časopisu Lancet ukázala, že ve většině sledovaných zemí poklesl v průběhu pandemie počet sebevražd. Patrně platí, že v době krize mající jasnou vnější příčinu, se snažíme spíše bojovat, než abychom boj vzdávali.

Přeloženo do „normální češtiny“ – chce tím snad pan Flegr říci, že pandemie je prospěšná, protože snižuje nebezpečí sebevražd? Faktem je, že nejen česká, ale západní média obecně si udělala z covidu trvalou kampaň. Ta česká, zejména veřejnoprávní ČT, pak o covidu hovoří velmi zasvěceně a dávají prostor různým odborníkům i “odborníkům“. Zrovna v pondělí ráno jeden epidemiolog na ČT vykládal, že po očkování proti covidu bude imunita nejméně 12 měsíců. Jiný expert, vedoucí zrušeného MeSES, ale tvrdí, že i očkovaní by se měli po návratu z dovolené testovat. Že by další doklad „předběžné opatrnosti“?

Flegr a jeho následovníci tak těží z celkové společenské psychózy, která snad zachránila několik sebevrahů, ale v podstatě likviduje normalitu běžného života. Jen v atmosféře „války s covidem“ lze vypustit větičku o tom, že covid „zabíjí“. Covid nezabíjí – je to jen jedna z tisícovek nemocí, na které se může i zemřít. Taková je to jednoduchá pravda.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.