25.2.2021 | Svátek má Liliana


PŘEROV: Navařená kaše přetéká

26.5.2007

Zastupitelská demokracie je od toho aby chránila zájmy voličů, kteří tím dali mandát pro jednání s různými silnými skupinami, organizacemi a lobbisty, což by pro řadového občana bylo velmi obtížné, většinou i zcela nemožné.

Jenže co dělat, když to nefunguje? Jak se zachovat, když se mlžení, lhaní a podvody stanou legitimním prostředkem soupeření nebo dohod členů politických stran v zastupitelstvu a radě města? Co dělat, když zjistíme, že jsme dali hlasy bandě podvodníků a lhářů, kteří sledují jen své vlastní zájmy a začínají ohrožovat své voliče? Místo aby životní prostředí ve městě Přerově i architekturu samotného města vytvářeli a udržovali trvale příjemným pro obyvatelstvo, zajímavým pro turisty a návštěvníky, tak do centra stahují i kamionovou dopravu. Desítky let čeká obyvatelstvo města Přerova na vybudování "obchvatu", místo toho má být zatíženo neskutečně stupidním "průpichem", za který by spíš mělo být podáno trestní oznámení pro ohrožení zdraví v této oblasti.

Stavba Penny Marketu je to samé, zvýšení hlučnosti, prašnosti, přivedení další dopravy k centru a ke škole, zhoršení bezpečnosti dětí v okolí školy, opět zhoršení životního prostředí v oblasti. Spolkový dům "Komuna", kapitola sama pro sebe, místo této známé stavby další supermarket, opět další zhoršení životního prostředí pro místní. Jednou z mnoha kauz, naprosto diletantně řešených, byla výměna hotelového domu Strojař za budovy vyžadující opět velké náklady na zprovoznění, zatímco " Strojař" se dal prakticky okamžitě a bez nákladů využívat. To ještě netušíme, jak dopadne "Chemoprojekt", neboť navržený a schválený dodatek - do 25 milionů - může být kamenem úrazu. Další prodělky radních jsou: chystaná nová radnice, kašna, model Přerova, desítky vykácených stromů, likvidace parkoviště u Výstaviště a místo něj megalomanský projekt policejní budovy. Po miniprůzkumu provedeném regionálními medii je zjevná široká nespokojenost s prací Zastupitelstva a Rady Magistrátu města Přerova, včetně primátora a nynějšího senátora pana Lajtocha. Jedna z činností, kde se jim daří, jsou různé druhy oslav, ale to zase tolik nezajímá voliče.

Aby alespoň něco bylo pozitivního, v duchu jsem zatleskal schválenému návrhu kamenné podoby Tyršova mostu. Takže co s tím, vážení radní? Nové volby? Ozývají se hlasy, že bude lépe z Přerova se odstěhovat, neboť z našeho města se stává obtížně dýchatelná zóna s ignorantským vedením.

PřerovNapište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.