Čtvrtek 27. března 2025, svátek má Dita
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PRÁVO: Ministr zlehčuje korupci svého náměstka Korbela

diskuse (38)
Vysvětlení ministra spravedlnosti v korupční věci jeho náměstka Františka Korbela kandiduje na cenu za pitomost roku. Soud po třinácti letech rozhodl, že státní instituce doktora Uzunoglu poškodily. Byl křivě obviněn policií a za pospávání státního zastupitelství byl téměř na tři roky zbaven svobody i majetku. Stát manipuloval s důkazy a falšoval je.

Uzunoglu kromě jiného nevědomky dál z vazby platil nájem za byty, užívané v době jeho věznění vyšetřujícími policisty z později slavného Berdychova gangu k intimním neslužebním schůzkám, stejně jako i telefonní účty za hovory, jimiž si je sjednávali a objednávali pizzu. Byl mu vypálen dům i s archivem, ve vazbě přežil pokus o otravu. A po 13 letech ještě slyšel hloupého státního zástupce, jak jej navrhuje znovu uznat vinným dávno vyvrácenou obžalobou.

Uzunoglu po své rehabilitaci, jak mu ukládá zákon, musel jednat o odškodnění s ministerstvem spravedlnosti. Do tohoto jednání vstoupil – a vzápětí byl navštíven náměstkem tohoto ministerstva, jinak advokátem. Ten mu předložil podepsanou smlouvu s advokátní firmou, v níž je společníkem, a nabídl mu zastoupení. Palmáre je smluvní a slušné – 15 procent z vymoženého. Nesnažte se, když se může jednat i o miliardy.

Zaznamenejme, že dotyčný náměstek František Korbel je na ministerstvu pověřen řízením právě odboru odškodňování. A navrhuje tedy, že by nárok na odškodnění vymáhal proti sobě samému. Doktor Uzunoglu odmítne, upozorní na střet zájmů dotyčného náměstka – a věc oznámí ministrovi. U tohoto jednání je přítomen i zástupce velvyslanectví země, jejímž je občanem. Než dotyčný náměstek zjistí, že jeho aktivita byla druhou stranou oznámena, stačí ještě poslat doktoru Uzunoglu několik e-mailových zpráv ze své advokátní adresy.

Ministr Pospíšil nyní reaguje poněkud jednoduše: „Je to tvrzení proti tvrzení. Komunikace mezi nimi probíhala, ale kdo komu co nabízel, nejde dokázat.“

LN, 9.2.2009

Autor je novinář a historik

Ondřej Neff
27. 3. 2025

Obě strany, zosobněné Babišem a Fialou, usilují o neuskutečnitelné.

Gita Zbavitelová
27. 3. 2025

Trumpova vláda zasahuje proti propalestinským aktivistům.

Ondřej Neff
27. 3. 2025

Příběh kosmické stanice nikoho moc nezaujal.

Lubomír Stejskal
27. 3. 2025

Jennifer Melleová pracuje v Anglii jako vrchní sestra.

Aston Ondřej Neff
24. 3. 2025

Kdyby Češi přešli na islám, z Babiše by se stal muftí.

Aston Ondřej Neff
26. 3. 2025

„Bratři v triku‟ byli tři pruhovaní panáčci.

Aston Ondřej Neff
25. 3. 2025

Slábne důvěra v pevnost závazků v rámci NATO.

Ondřej Neff
27. 3. 2025

Obě strany, zosobněné Babišem a Fialou, usilují o neuskutečnitelné.

Ai GROK
24. 3. 2025

Ptáme se AI GROK3, co se stane, když odmítneme emisní povolenky na benzín a plyn

Petr Kolář
27. 3. 2025

Politickým vrcholem první půlky týdne byl start kampaně SPOLU. Koalice nově používá zelenou či...

Kateřina Menzelová
27. 3. 2025

Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner....

sku Sára Kultová
27. 3. 2025

Severokorejský vůdce Kim Čong-un tento týden nakrátko vedl tým Bezpilotního leteckého...

dou Barbora Doubravová, ČTK
27. 3. 2025

Zatím nenastal čas rušit sankce proti Rusku, které pokračuje v agresi proti Ukrajině. Po pařížském...

Barbora Doubravová, ČTK
27. 3. 2025

Premiér Petr Fiala (ODS) po pařížském summitu o Ukrajině prohlásil, že vyslání našich vojáků do...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz