4.2.2023 | Svátek má Jarmila


POLICIE: To už je skutečně na hlavu

17.12.2009

"Bože kýž jsem policajtem,
to je vyražení,
koho chce, toho si chytne
a dá do vězení.

Každý si ho musí vážit,
kdo naň zaškaredí,
Za urážku policajta
Ve stokhausu sedí

Ctěte hoši policajty…. "

Karel Havlíček Borovský, Křest svatého Vladimíra- Zpěv: Vojenský soud

Jsou věci, které se fakt nemění. Co je to „štokhaus“, už neví skoro nikdo, ale že si půjdeš sednout, když si otevřeš na policajta hubu, to ví i nejpitomější zloděj starýho železa.

Ale ony se i jiné věci nemění. Jakmile naše lidová – pardon, všeobecná… sakra jak se jí správně říká… ta.. no… jó! Nejpřesněji by se jí říkalo státně-stranická televize. Ta, co vykračuje spolu s kapitalistickou televizí Nova hrdě ve šlépějích naší české novinařiny. Už od dob Rakouska-Uherska našinci vědí, že když psali v novinách „odborníci“, že kafe z melty je daleko zdravější než z kávovníku, bylo jasný: „Pravý kafe nebude!“

Soudruzi to dovedli k dokonalosti. Jak se rajčat soudruhům v Bulharsku urodilo, byly plný vitamínu „C“. Jak psali v novinách, že začala jejich kyselá šťáva škodit, a mluvící hlavy to kdákaly v televizi, bylo jasný, že na rajčata přišla plíseň.

A v době naší „demográcie“ se v této hře hrdě pokračuje. Ale po kapitalisticku. Tak třeba někdy nejdou v Evropě moc na odbyt „pákové“ vodovodní kohoutky – šmit a pic, šum a bum, sdělí nám náš stát, že jsme strašný čuňata a bez pákových baterií nám žíti nelze. Takže roto Pozór: Rozkaz k vyhlášení! Provedení nařízení Bez pákových bateríí ani ránu! A budou fšude! Že abysme nevyhynuli! Na hajzlících v Dolní Horní, v kuchyních školek i mezinárodních hotelů … no to by bylo, aby se jich hafo neprodalo! Tedy hodně neprodalo. Občas se to tedy, tyhle geniální tahy nepovedou, že přátelé. To jako když se zakázaly včerejší guláše, protože řádí salmonela, průjmy a ba dokonce i sračky z toho někteří lidi mají. No prostě hrůza! Televizní odborníci to vykřikovali na obrazovce s očima vyvalenýma, jako když „kocour s. re do řezanky“, jak praví náš lid. A tak vyšel zákoneček a hned nato se na naše hospody vrhli výrobci superrychlých zmrazovačů… Ale ňák se to nepovedlo. Oni tihle chlapci byli při jednání s našimi zákonodárci velice úspěšní, jen jim to bylo pendrek platný. Nikdo to nekupoval. Ty supermrazáky. Za ty šílený peníze. Ani nóbl hotely.

Kdo má co do činění těmihle západními „odborníky“, tomu je to jasný. Oni tihle geniové, když s nimi jednáte, se například občas hrozně vyděsí, když zjistí, že nás není 40 milionů, že si to trošku spletli s Poláky. Anebo nejsou jaksi schopni postřehnout, že když je u nás guláš za 3 až 4 eura, a když tyhle mašinky za tuhle cenu odmítají hospodští v Německu, kteří prodávají guláš za 12 až 15 eur, tak že se u nás nechytí. Ani když na to dostanou od úředníků glejt.

Já si pamatuji, jak mi asi před patnácti lety jeden doveda vykládal, že bych měl prodávat přístroj XY, že už je to domluvený s jistými úředníky a ti vydají vyhlášku a bude si ho muset koupit každý … a bude to kšeft jako prase.

Tak jsem mu sdělil, že podobné mašinky jsou k dostání za polovic, na což odvětil, že ty budou zakázaný. A hrozně se divil, když jsem mu sdělil, že za tyhle prachy si to prostě nikdo nekoupí.

No, ale jinde to vyšlo. Mýtné zaplatit musíte. Po mediální masáži, jak až bude mýto, jak bude na našich dálnicích ráj.. Mýto je, ráj není, ale prašule jen tečou.

A tak mne zaujala v poslední době obludná kampaň, že jako u nás je za volantem kdekdo opilec a tihle „opilci“ - často po jednom pivu - snad co nejdřív vyvraždí celý národ. A malé děti a nevinné stařenky obzvláště. V televizi to vypadá obvzlášt efektně.

No, chlastat se za volantem nemá. To je jasné. Ovšem civilizovaná Evropa už dávno zjistila, že jedno pivo není „opilství“ a že chlap, co se doma pohádal s manželkou, je na silnici daleko nebezpečnější než místní strejda po dvou pivech. Takže až na Chorvaty, kde tahle mediální kampaň proběhla nedávno, nemají prodejci „dýchacích“ trubiček a přístroječků do čeho píchnout.

Takže hurrrrááááááá! Na Česko! Stačil měsíc či dva a už je zde zásadní zpráva:

„Praha: Dopravní policie zavede od ledna povinnou dechovou zkoušku u každé silniční kontroly. Česko se tak stane jedinou zemí EU, ve které musí zkouškou projít každý kontrolovaný řidič.

To ani Chorvati, hlasitě a hodně blbnoucí podle záchvatů byrokratů v EU a houfů podvodníků snažících se vnutit a prodat na Východ kdejakou kravinu a šunt, na tuhle hru nepřistoupili.

Nemám rád, když jsme označováni za blbce. Bezdůvodně. Ale jestli tohle projde, zdá se, že český národ blbý opravdu je. A že jsou jeho policajti odshora zkorumpovaní. Anebo oboje! Tohle je skutečně světový unikát. Foukací zákon. Jejda, to se budou policajti mít. To je skoro jako za Brežněva . Když zavedli na všech výpadovkách větších měst „kontrolní stanoviště“ a každý, doslova každý, kdo jel ven, musel projít esenbáckou kontrolou. Důvodem byla, jak jinak, “větší bezpečnost na silnicích“, „snížení kriminality příliš pohyblivými zločinci“, „dodržování pracovní doby“ atd. No, hovadina na hovadinu a blábol na blábol.

Brzo to soudruzi vzdali. Ten nápad byl tak obludně blbý a prakticky tak neproveditelný, že po něm zbyly u silnic jen prefabrikované boudy. Na výrobě kterých si nějaký národní podnik splnil plán a ještě soudruzi dostali „Rudý prapor“. Ovšem pak v návaznosti na tento zákon esenbáci několik let každý víkend buzerovali tisíce řidičů a žádali třeba doklad na staré hrábě anebo montérky v kufru. Soudruzi esenbáci měli vykázané „práce a činnosti“ neuvěřitelné množství, jen těch bouraček bylo stále a stále víc…

Kdo za tuhle legrácku s měřícíma přístojema Dräger, jejichž měření české soudy uznávají jako krevní testy, co dostal, nevím a ani nechci vědět. No, připravený to bylo dobře. Nejprve senzace s takzvanými „problémy policie“ při zjišťování alkoholu v krvi, pak „zajištění“, aby značka Dräger byla jediná „uznaná“. No a teď už jen stačí zaangažovat státem placenou policii, aby pod hlavičkou boje proti alkoholu za volantem zajišťovala pro firmu co největší kšeft. Aby nebyl problém, tak to nařídili „závazným pokynem“. Jak pravil šéf dopravní policie Tržil. Naše čacká policie už nepotřebuje ani zákony. Na co parlament, na co vláda, prostě policajti se dohodnou, obalí kšeft do omáčky keců o boji proti alkoholu za volantem, zajistí, aby "Závazný pokyn už byl vydán - součástí každé základní kontroly bude dechová zkouška", a už se kočky pudrujou!

To bude kšeftů! To si policie užije! Bez ohledu na to, zda byl anebo nebyl přístroj Dräger uznán třeba svatým Vladimírem, každý odborník vám sdělí, že zjištění množství alkoholu v krvi nějakým „měřákem“ je hovadina. A že to občas bývá problematické i u odborného odběru krve. Ale o to přeci vůbec nejde.

Police je nejen dlouhá léta naprosto neúspěšná ve své činnosti na silnici. Všechny sliby a „akce“ nic nepřinesly, to spíš nová bezpečná auta a přeci jen upravené silnice snížily hrozné následky dopravních nehod. A tak se, místo na piráty silnic, vrhne policie na ty, co za jízdy cucali „tik-tak“ anebo snědli po obědě kompot anebo … lékaři vám nejlépe poví, co všechno může „ukázat„, že jste „požili“, i když jste nic „nepožili“.

No, šílenství, které propuklo na našich silnicích, ty hony, co pořádali esenbáci na řidiče v osmdesátých letech, jen signalizovaly, že policie je naprosto shnilá.

Dnes, kdyby celníci neměli Vietnamce, na které pořádají hony, a policajti neměli řidiče, tak by neměli (a hlavně neuměli) co dělat.

Tady už nesmrdí ryba od hlavy. Od té doby, co do vedení policie vrátili Zeman a „koloťuk“ (a po nich i další včetně Langera) ty nejstrašnější „normalizační“ dopraváky, smrdí ryba celá. No a tu, jak známo, je nejlepší vyhodit a pořídit si jinou.