Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

OSTRAVA: Hádanka

diskuse (21)

Motto: Stát dává peníze tisícům podvodníků. Vláda chystá tresty .......Kdo podvádí ............Jak se okrádá stát............ MF Dnes 1.3.2007 Petr Nečas

V souvislosti s výkupem nemovitostí v Dubí jsem se o téhle akci ostravského Magistrátu již zmínil, ovšem ony se objevují stále nové zvláštnosti, na které si neumím odpovědět. Třeba zde na obrázcích jsou dva domy, jeden je taková pastouška čtvrté kategorie, nenapadá mě výstižnější přirovnání, druhý je velmi slušná vilka, tři garáže, atrium, zimní zahrada.
Edmont Dante 1

 

 

 

 

 

 

 

Edmont Dante 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Zopakuji, že Magistrát města Ostrava odkoupil v rámci útlumu bydlení v lokalitě Dubí, s navýšením ceny o 30% takřka všechny rodinné domky. Tyto domky dostali, nyní již bývalí majitelé, do bezplatné výpůjčky na dva roky, aby si stačili pořídit náhradní bydlení. To je velkorysé a správné gesto ze strany Magistrátu.

Navíc některým bývalým majitelům byla prodloužená smlouva o výpůjčce na další období. Nevidím v tom projev závisti, když za mnou přišli místní lidé a požádali mě o zformulování otázky na Magistrát o vysvětlení. Dle zákona o informacích jsem učinil dotaz a dostal odpověď, že lidé, kterým byly vypláceny miliony, se tímto dostali do těžké životní situace, proto jim Magistrát dal nemovitost do dalšího bezplatného užívání, na další roky. Ovšem, když občan vyloučený z výkupu požádal o odkoupení svého rodinného domku a odůvodnil svůj požadavek, že chce sdílet těžkou životní situaci s ostatními, nepochodil. A víte, kdo se dostal do vůbec nejtěžší životní situace? Ano, máte pravdu, ten co dostal nejvíce.

Hádanka zní: Jakou částku budou hradit za zapůjčení, nyní po uplynutí více než dvou let tito dva bývalí majitelé? Dám vám několik možností:
1. Budou platit úměrně k pronajaté nemovitosti, viz výklad Ministerstva financí k výpůjčkám dle zákona 128/2000 Sb.
2. Nájem bude platit pouze nájemce vilky, druhý to má zadarmo, až do konce roku 2008, za takovou "kuču" přece nebude platit
3. Nájemce vilky nebude platit nic, protože je v zoufalé životní situaci, a to až do roku 2008, nájemce pastoušky bude platit tržní nájem

Nevěřím, že byste byli schopni odpovědět správně, proto vám pomohu. Všichni, kdo jste odpovídali, že číslo 1 je správná odpověď, jste se mýlili.

Takže zbývá padesát na padesát nebo přítel na telefonu. Přítel na telefonu se nachází na majetkovém odboru Magistrátu města Ostravy a klidně mu zavolejte. Já vám dám nápovědu, něco jako padesát na padesát.

Takže vilku obývá pan Ing. K.......r sám, člen několika správních rad, materiálně dobře zajištěný člověk, samozřejmě bývalý komunista, nyní aktivní člen strany s naprosto opačnou ideologií. Jezdí si v solidních vozech a jeho životní úroveň je nadprůměrná.

Pastoušku obývají manželé L.....i, oba jsou důchodci, velmi skromní lidé, přičemž manžel si přivydělává na živobytí drobnou výpomoci v obci. Také jezdí solidním dopravním prostředkem, jízdním kolem, když je potkáte pozdraví vás a ještě přidají úsměv, zkrátka jsou oba fajn.

Přátelé, tahle nápověda by vám měla stačit, máte druhý pokus. Kdo bydlí zdarma a kdo platí tržní nájem? Odpovídejte, teď! Jak je to možné, všichni jste odpověděli správně? Ale ne, tipuji, že minimálně čtyři odpověděli špatně. Asi to budou emigranti, kteří ztratili kontakt s naší vlasti.

Třetí možnost je správně, emigranti, nepotěšili jste mě, ani já vás nepotěším, láska a pravda do vaši vzdálené vlasti ještě nedorazily a kdo ví, jestli vůbec existují, protože vedoucí majetkového odboru vám odpoví, že vše je v souladu s právem. Ptáte se, s jakým právem, a namítáte, že existují třeba Obecně právní zásady Společenství, které všem občanům EU garantují stejný přístup ze strany státních orgánů? Ještěže náš stát není členem EU. Co? Už jsme členy? Jak se to pozná? Proč mi to nikdo neřekl, ale co mně, proč to zůstalo utajeno Magistrátu?

Vlastně počkejte, ano, láska přece jen zvítězila. Samozřejmě, že je to láska k penězům, rozumíte k pe...ně...zům. Důchodci ve vilce nebydlí, protože ta jejich láska k penězům, není zase až taková, aby zaprodali svůj charakter, proto bydlí v pastoušce a musí platit tržní cenu. Kdyby měli známosti a peníze, protože peníze přinášejí zase peníze, tak by možná bydleli ve vilce a zdarma.

Říkáte, že to žádná hádanka nebyla? Chcete říct, že kdo se jenom trochu orientuje v naší společnosti, tak ví, že kdo nemá známosti, nekorumpuje a nelže, tak to v této zemi nikam nedotáhne? Jo, asi máte pravdu, chytrým patří svět a hlupákům lopata.

Epilog:
Místní lidé se obrátili na několik pražských televizních redakcí, aby natočili o těchto poměrech aspoň krátký šot a setkali se z nevšedním zájmem:
"Výborně, to jistě bude naše diváky zajímat. A které jste Dubí, to u Teplic nebo ..........."
" Ne, my jsme prosím Dubí v Ostravě."
" V Ostravě je Dubí? Dejte pokoj, víte co, my si na vás vezmeme kontakt a příležitostně se ozveme."

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Ondřej Neff
23. 7. 2024

Co by se stalo, kdyby se Crooks trefil? Tak především bychom měli jinou ikonickou fotografii...

Václav Vlk st.
23. 7. 2024

Stačí číst „západní“ noviny a weby a najdete tam milion úvah o tom, proč jsme tam, kde jsme, jak z...

Tomáš Zdechovský
23. 7. 2024

Hnutí ANO už stačilo vynaložit mnoho energie v přesvědčování veřejnosti o tom, že vůbec není...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Benjamin Kuras
20. 7. 2024

Žalobcem je list New York Times, a o odmítnutí poskytnout ke zveřejnění korespondence s šéfem...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

Petr Kamberský
23. 7. 2024

Zrychlení staveb s novým zákonem nepřijde, říkají zasvěcení – a leckdo hodí hroudu po ministrovi,...

ČTK, Lidovky.cz
23. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Jana Soprová
23. 7. 2024

Pevné místo na prázdninové divadelní mapě Prahy si vydobyla Letní scéna Musea Kampa. Producentkou a...

Lukáš Karbulka
23. 7. 2024

Ambiciózní plán, který ne zcela naplnil potenciál. Cesta k vybudování rodinného domu zůstává i po...

Součástí ruských jednotek jsou i kanibalové, říká v podcastu Perimetry kriminolog Petr Pojman. Na...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz