24.7.2021 | Svátek má Kristýna


MÉDIA: "Syčák" Prymula

27.5.2020

Pořad 168 hodin se opět vyznamenal „nestranným“ hodnocením profesora Romana Prymuly. Povídaly o něm takové kapacity jako bývalý ministr zdravotnictví Němeček nebo mluvčí Cikrt.

Roman Prymula, tento nekorunovaný král virové pandemie v Česku, se dostal do hledáčku pořadu 168 hodin kvůli svému novému angažmá na Úřadu vlády. Bezpochyby byla jeho pozice na Ministerstvu zdravotnictví významnou složkou toho, jak český stát reagoval na počátek virové pandemie. To, že na pozici náměstka seděl shodou okolností epidemiolog, se ukázalo jako nezanedbatelnou výhodou. Český stát tak přijal včasná opatření proti šíření viru čínské chřipky, a i proto její průběh v Česku proběhl bez vysokých obětí jak mezi personálem nemocnic, tak mezi seniory.

Prymula je jenom člověk, a tak ne jeho všechna vyjádření byla ideální. Velkou nevoli způsobil už jeho názor, že nějaká omezení pro cestování do zahraničí by mohla platit až dva roky. Ihned to vzbudilo vášnivé reakce české opozice. Někteří kritici dokonce označili Prymulu jako pohrobka socialismu, když jeho roli označili za nepřiměřenou.

V médiích se pak začalo spekulovat o tom, že by Prymula mohl nahradit ministra Adama Vojtěcha, který by se tak měl stát „obětním beránkem“ nedostatku ochranných pomůcek na počátku pandemie. Pořad 168 hodin se však zaměřil na něco zcela jiného. Představil Romana Prymulu jako muže „příliš mnoha funkcí“ a člověka, který si přišel na velké peníze jako ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček ho totiž v roce 2016 odvolal z pozice ředitele a právě Němeček dostal v pořadu prostor, aby Prymulu znectil. Zajímavé na tom není vlastně nic jiného než to, že Němeček byl odvolán z pozice ministra bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou. To bylo proto, že právě ČT uvedla v pořadu Reportéři ČT (mimochodem, další „výborný“ pořad ČT), že během toho, co Němeček vykonával funkci ředitele FN Ostrava, nakoupila tato nemocnice předraženě takzvaný kybernetický nůž. To vše nyní ČT „zapomněla“ a využila Němečka k tomu, aby pošpinil Prymulu. Současně je třeba připomenout, že Němečka odvolal z pozice ředitele FN nynější ministr Adam Vojtěch, a Němeček mu má tak co vracet.

Pořad 168 hodin tak pokračuje ve svém tažení proti „nepravostem“ tím způsobem, že jednoho „chyceného“ hříšníka používá k tomu, aby špinil druhého. To samozřejmě nemá s objektivitou nic společného. Osobně považuji některé Prymulovy výroky – například ten, že se Vojtěch bojí jeho popularity - za výroky, které si mohl odpustit. Nicméně, mediální hon na něj jen odpovídá českému (veřejnoprávnímu) způsobu referování o čemkoliv. Semele se všechno možné i nemožné, však on už se najde někdo, kdo nám bude věřit. Nora Fridrichová je však natolik „profláknutou“ personou české televize, že jí věří už jen skutečně ti „skalní“.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.