14.8.2020 | Svátek má Alan


KARANTÉNA: Jsem Ostravák, a proto podezřelý…

22.7.2020

Protože místo vlády odpovědných činitelů máme pověstné Spolčení hlupců.

V pátek 17.7.2020 se velení země rozhodlo, že vyhlásí v Moravskoslezském regionu de facto stanné právo. Důvodem byl vyšší nárůst počtu pozitivně testovaných jedinců v oblasti Karviné, Frýdku Místku a Ostravy. Tedy ne zřetelně nemocných, ale pozitivně testovaných.

Takže během okamžiku byly zrušeny veškeré kulturní akce, a to již i ty zrovna probíhající. V této souvislosti mne napadlo, jestli by pan ministr Vojtěch stejným šmahem přerušil třeba probíhající Pražské jaro, kde je rozpočet o mnoha desítkách milionů. V Ostravě to samozřejmě není žádný problém, koneckonců jsme oblastí horníků a hutníků, kde té kultury není tolik zapotřebí, stačí Radegast, špetka té dechovky a nádavkem Michal David, že.

Že je stejně ostrakizován i okres Bruntál (součást MS kraje), kde je t.č. jeden covid-19 pozitivní člověk, našim moudrým vládcům nevadí. Sice je od Karviné vzdálen asi 80 km vzdušnou čarou, ale my tady na severu jsme takoví neposední a co kdyby se někdo zajel na kole podívat z rozhledny Cvilín nad Krnovem a měl virus. Opatrnosti není nazbyt.

Když nastupuji do vlaku směr Praha, musím si nasadit roušku. Nicméně po cca 15 minutách jízdy, kdy Pendolino přejede stanici Suchdol nad Odrou, je možné roušky sundat, protože jsme už v jiném kraji a virus svou zhoubnou činnost ukončí. A až do Prahy je už hej, virus prostě není a nebude, zákeřně přeskočil na protijedoucí vlak. Stejné je to opačným směrem, kdy se dá pařit v Regiojetu Bernard a rozprávět tak říkajíc téte a téte, aby za Hranicemi na Moravě virus zákeřně zaútočil na cestující, kteří si proto opět nasadí svou plátěnou ochranu.

Když popařím v restauraci s přáteli po šichtě, jsem po 23. hodině personálem nemilosrdně vytlačen od pípy ven. To proto, že do 23.00 hod. virus v hospodě není, můžeme tam sedět druh vedle druha a nic se neděje. Úderem zmíněné hodiny však dovnitř vlétne virová úderka, aby všechny nakazila. Pokud se ohradím, je tam vcukuletu několik policejních vozů a URNA. Na nás burany z Vidlákova je přeci třeba přísnost.

Když mám rezervaci na prázdninový pobyt v České republice (jezdit ven je riskantní, jak píšou, a je třeba podpořit domácí hoteliéry), tak mi to ten strejda z opačné strany země zruší s odůvodněním, že jsem přeci Karviňák, a tedy malomocný, a on si nenechá zahumusit ubytovnu.

My Ostraváci nejsme proti opatřením proti infekci. Ale nechceme být subjektem politické tuposti současného Spolčení hlupců.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.