29.11.2020 | Svátek má Zina


INZERÁT: Koupím slušného politika

8.4.2011

Zn.: I zánovního

Politik není zadarmo. To jsme si mohli myslet naivně do roku 1989, protože to tady žádní skuteční politici nebyli, jen funkcionáři. Zvenku to vypadá jako podobný typ, ale zblízka poznáte rozdíly. Takový funkcionář, jak zjistil už Mňačko, když ho posadíte za vysoký pult a navlečete do dvouřadového saka s kravatou, tak někde z dálky by se mohlo zdát, že tam někde nahoře může sedět někdo inteligentní. Proslovy jsou pěkně napsané, novináři... ééé... tedy jakoby novináři napíší, až co řekne strana, a je to.

Politik je proti tomu neřízená střela. Ať se různá grémia snaží, jak chtějí, politici mluví - a zvláště v zemi, kde žádní skuteční politici skoro padesát let nebyli, takže není moc zkušeností. Občas mluví, kde chtějí a co je napadne. A po vzoru slavného soudruha presidenta Antonína Novotného, jak otevřou hubu sami od sebe, přijde se většinou na to, že to jsou naprostí idioti. Jiní, majitelé vyššího IQ, že jsou sociální idioti (viz zde). Z vnějšího pohledu je občas obtížné odlišit, kdo je kdo. Tedy blbec "přírodní" a blbec "vzdělaný". Jak by do latiny přeložili Kulík či Čuřil: "Stupido Naturális" či "Stupido Graduáte". Zvláště od doby vynálezu titulů RSDr. a dneska rychlokvašených doktorů z nějaké americké, plzeňské nebo ukrajinské university. Někteří z nich jsou skutečně naprostí idioti, jako ten chlapec - poslanec za ODS, co figuroval ve šmírovací aféře, pak jsou to různí koloťukové a bývalí zaměstnanci Ráje, co mají v hlavě na mozku jen dva závity. Jeden na peníze a druhý na lumpárny.

Pak existují mimořádní sociální idioti, jako jistý Tenký (vy víte, který), kteří nechápou, co činí, a pak chlap s koulema, co plácá v gay clubu hovadiny, že by to neřekl ani ožralý Franta v hospodě, a další a další. Politika, to je prostě zvěřinec. A ten náš je skutečně pěkně vypečený. A, bohužel, naši voliči podobně jako mnozí další evropští voliči furt und furt hledají nějakou spásu. Což není nic nového, neb jak zpívali pánové W+V ve hře Osel a stín:

My už nejsme lidi,
my jsme jenom partaje,
žádný z nás nevidí,
v čem ta chyba je.
Nikdo neví kudy na to,
jeden volá: "Zrušte zlato!"
tamten po něm hází bláto,
ten ví, kolik tamten krade.
Staří volaj´: "Zkroťte mladé!"
Ten to řeší čistou rasou.
Stát brečí nad prázdnou kasou.
Kdo prej šetří, ten má za tři,
Slovani jsou všichni bratři.
Národ volá: "Chceme práci!"
Továrny se nevyplácí,
v dolech se nefárá.
A v takové situaci
zazní fanfára, že přišel:
Spásonosný osel, už se věří oslovi,
Jen když nás ten osel hlučně osloví.

Takže, přátelé, nic nového pod Sluncem, jak říkal ten rabín. Já jsem optimista, i když se také bojím toho spásonosného osla. Já bych někde nějakého toho slušného, rozumného politika v dostatečným IQ rád našel. A třeba i koupil….. Páč na to sám nemám, možná by se lidi složili. Jo, sehnat někde takového nějakého politika, co není blbec, moc nekrade a dá se s ním mluvit.

Tak až sem jsem to dopsal v úterý, to utichal "Vondra" a vypukl "Bárta" a než jsem se k tomu dostal ve čtvrtek, přibyl Škárka, teď na mě vypadla slečna Kočí a statisíce lítají jak listí na podzim….. Já tušil, že Véčkaři jsou firma, ale že až takhle? Tedy že jsou blbá firma? Protože nefunguje?

Co se týče politiků, jsme na tom podobně, jako jsme na tom byli s autama kolem roku 1989. Nic pořádného v dohledu, jen pár podivných existencí mělo postarší meďáky. Ostatní měli primitivní moskviče a žiguli, smradlavé wartburgy a škodovky se shnilýma podlahama a prahama. A mohli jste to lepit skelnou tkaninou, matlat epoxidem a z okapů dělat nový prahy a přestříkávat třeba metalízou a furt to byly ty samý starý šunky.

A jak už nebyly auta na pořadník, podle pořadníku a rozhodnutí Strany, tak jsme si začali vozit ojetiny ze Západu. Co kdybysme začali dovážet nějaký ojetý politiky ze Západu? Tedy když si vzpomenu na ty party syčáků, co nám prodávaly patnáct let starý šunky se stočenýma kilometrama anebo udělaly z bouranejch dvou jeden "jako nový", mám pocit déjà vu. Francouzsky "již viděného" či vyslovovaného, což označuje v psychologii jev (také nazývaný paramnésie), kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného. Takže jak se tak koukám na tu naši politickou scénu a celou tu partu kolem, jak se takzvaní investigativci a politici předvádí jako podvodní prodejci ojetých aut z devadesátých let, mám pocit déjà vu.

Už by to chtělo sehnat nějaký jiný modely. A nakupovat nejlépe osobně a ne přes "bazary", jako je Bártova ABL a bůhví čí TOP a podobně. Možná by fakt stačili nějaký mírně ojetí západní….

Ale odkud? Takový italský politik, tak to snad raději né. Takový máme taky. Francouzi, jak není ekonomická silnice rovná jako mlat, tak táhnou pořád doleva. Jako starý spartaky. Švýcaři jsou zvyklý na plebiscity a u nás jsme zvyklí, že na chudej lid muší bejt přísnost, jináč to špatně dopadne. Co Angličani? To by byla trefa! Anebo že by né? Anglický politici bez anglického lidu - to nefunguje. Koukejte na Londonistán, dříve Londýn. Švédové, Švédové…. to by bylo něco! Jsou pracovitý, mají sociální cítění, věří na rovnoprávnost… no právě. Abysme brzo nechodili my chlapi čůrat jen vsedě, jak to tam poslanci navrhovali. Fakt je, že by sice nebylo tolik nachc… u mušlí, co nad ně uklízečky marně vyvěšují čtvrtky s nápisy: "Pánové, stoupněte si laskavě blíž, na zemi je vidět, že ho nemáte tak dlouhého, jak si představujete." A taky by nám určitě zakázali pomlázky.

A navíc, oni fakt Švédové furt pracují a navíc přesně. Nic pro nás. U nás plno lidí rádo pracuje hodně, ale s tou přesností…

Tak to zkusíme jinak: Seženeme si poslance dle funkce. Tedy fungování. Nejprve ovšem vyloučíme bruselisty. Ti jsou nakažení bruselózou. Vyznačuje se zhoubným bujením úředníků a předpisů. Čím blbější předpis, tím víc se na něm živí úředníků nakažených bruselózou. Navíc jsou finančně strašně nároční. Je to takový Rolls Royce s motorem výkonem Záporožce. (To bylo sovětské auto, viz zde.)

Vyloučit můžeme také politiky s rovnátky. Ti jsou nezničitelní a naprosto neužiteční. A vůbec, rovnátka mají nosit mladý dívenky a ne kravaťáci s vyholenou hlavou… Zelení politici, němečtí, jsou často k Východu vstřícní. Ale to bychom brzo pěstovali řepku olejnou povinně i v květináčích za okny a děti by běhaly ve školce po zahradě s větrníky napojenými na baterie v jejich kapsách. To taky není řešení.

Sociální demokraté západního stylu by tak-nějak šli, ale když oni jdou tím směrem, odkud my jsme přišli. A vůbec to nechápou, anebo nechtějí chápat. Na zpětnou cestu "do socialismusu", na to máme své vlastní absolventy VUMLu, že.

Křesťanští demokraté by taky nešli, páč jsou křesťanští a to je firma, co tady má špatnou pověst. Navíc mají mnozí z nich sice rádi lidi z Böhmen und Mähren, ale našince zrovna ne. Takže, babo raď. A nebo ať to zkusí historie:

Jak to zpívali W+V v písni Politické nebe na zemi: .. je tu sice bratr Rus, ale je tu otrava, že mi chcem svý nebe mít aspoň trošku doprava.. Jde-li vámdnešní situace na nervy, přátelé, ještě že máme internet. Klikněte si tady na YouTube a poslechněte si dotyčné pány. Ono to ani tehdy nebylo lehký.

Ale svět se zmenšil... co kdybysme začali s dovozem nějakých politiků z Dalekého východu? Jako jsme nejdřív dováželi jihokorejská auta. Nebylo to sice nic "hight-tech", ale fungovalo a jezdilo to. Jejda, my bysme asi potřebovali nějaké tyhle politiky. Třeba i mírně jeté. Ale protože oni chtějí ráno rozcvičky a na to nebyli ani sokolové, tak asi taky ne. No, nakonec to asi budeme muset vyřešit sami.

Jo, vyměnit morálku a změnit národ, to jde hůř než si koupit nový auto.

Ale neklesejme na mysli. Za chvíli budou Velikonoce, a tak snad si můžeme připomenout, že ani vyvolený národ nebyl vždy tak vzorný Exodus 32: 15Mojžíš se otočil a sestoupil z hory. Měl v ruce dvě Desky svědectví, desky popsané z obou stran, popsané zepředu i zezadu. 16Ty desky byly Boží dílo a to písmo bylo Boží písmo vyryté na deskách (tedy pro ateisty Desatero Božích přikázání).

17.. Jozue uslyšel hluk křičícího lidu….. 19Jakmile se přiblížil k táboru, spatřil to (zlaté) tele a tance. Mojžíš vzplanul hněvem. Desky, které měl v rukou, zahodil a roztříštil je pod onou horou. 20Pak vzal to tele, které si udělali, roztavil je v ohni, rozdrtil na prach, rozptýlil na hladinu vody a dal pít synům Izraele.

No, my teď pijeme taky dost nechutné věci - tedy myslím politicky a morálně. Až je z toho občas na zvracení. Stačí si číst noviny a najdete tam Áronů (Exodus 23/1 až 5) co vytváří zlaté tele a tančí kolem nás pohanské tance, až hanba.

Fakt by se hodil nějaký slušný politik. Ale kde ho vzít nekrást? Snad koupit na inzerát… Veřejně - a ne nějaký obálky pod stolem, kapišto?!?

*******

P.S. Vážení přátelé, zvu Vás, tedy čtenáře Neviditelného psa na výstavu svých fotografií zvanou Jeruzalém v kostele Zvěstování Panny Marie v Ostrově (nad Ohří) v areálu Posvátného okrsku - výstavní a kulturní středisko - viz www.dk-ostrov.cz/klaster (klikněte na PROGRAM).

Dne 17. 4. 2011 v 16,30 hod bude výstava zahájena vernisáží následovanou koncertem a recitálem Evy Henychové "Sinaj".

Registrovaní čtenáři Neviditelného psa mající zájem o návštěvu, mají na adrese redakce Neviditelného psa, kam se mohou obrátit, 50 vstupenek zdarma. Ostatní čtenáře a přátele zveme srdečně také. Vstupné je skutečně lidové: 30 Kč dospělí, 20 Kč důchodci, děti 10 Kč. Školní třídy 5 Kč za žáka.

Těším se na setkání. V.V.

pozvánka
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.