Neviditelný pes
První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996GLOSA: Usekneme hercům palce?
Další absolutní úlet! Pokud nejde o trapný vtip, postavy v kresleném seriálu Simpsonovi dostanou v rámci boje proti rasismu nové hlasy nebo úplně skončí. Důvodem je nedostatečná korektnost při výběru dabingových herců.
Na jedné straně chápu, že si tvůrce seriálu může se svým projektem dělat to, co chce, a je to naprosto v pořádku. Na druhé straně však podle mého názoru tohle není nic jiného než populismus. Tím spíše, že podobné téma rezonuje u daleko více filmových projektů.
Více než třicet let nikomu nevadilo, že postavy vypadají tak, jak vypadají a jsou namluveny tím, kým jsou namluveny. Pro diváky k postavičkám tyto konkrétní hlasy neodmyslitelně patří. Najednou je vše jinak.
Co uděláme? Změníme jen herce, kteří postavy dabují? Nebo raději rovnou změníme i postavy? Vždyť jsou Simpsonovi žlutí – není i to rasismus? A jak se vlastně budou hledat vhodní dabéři? Budou muset mít žlutou barvu pleti a čtyři prsty stejně jako kreslené postavy?
A co další dabované projekty? Budou vůbec moci v budoucnu Češi dabovat například černochy? Plně souhlasím s vyjádřením jednoho z českých dabérů, herce Martina Dejdara:
„To je prostě nesmysl, to je šílenství, to není žádná korektnost. Tohle je rasismus, to není nic jiného.“
Autor je slovácký senátor
Převzato z profilu.

Kvalitní novostavba RD, 4+1,111m2 - v provedení na klíč
Jabloňová, Kutná Hora
6 303 665 Kč

Ruské agenty ve Vrběticích pomohly odhalit záběry z kamer, výbušné zařízení explodovalo dřív, ukázalo vyšetřování

Vyhoštění 18 diplomatů z Česka má zakrýt snahu o převrat v Bělorusku s podporou USA, tvrdí ruský poslanec

‚Podvratná činnost ruských agentů.’ USA a Lotyšsko podpořily Česko v souvislosti s vyhoštěním 18 Rusů

Skupina lidí potřísnila ruskou ambasádu kečupem jako symbol ‚obětí Vrbětic‘, policie to řeší jako přestupek

Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.
