23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


GLOSA: Tak „to“ zase nakrmte

11.5.2021

Myslela jsem si, že tahle vláda už mě nemůže ničím překvapit. Ale jak jsem mohla pochybovat, že by ještě nevytáhli nějakého králíka z klobouku. Oni mají pánové a dámy v současné vládě opravdový talent na vymýšlení nejrůznějších překvapení pro občany a také na to zvorat, na co sáhnou.

Přečetla jsem si na internetu skvělou zprávu. Můj syn středoškolák by od 17. května konečně mohl jít do školy. Nebyl tam asi od poloviny října, celkem asi sedm měsíců. Ale v součtu s loňským lockdownem je to už více než rok, kdy se mu nedostává řádné školní docházky.

Vsázeli jsme se doma, zda tato vláda naplní poslední nesplněnou věštbu Jula Verna, a to „Dva roky prázdnin“. Bohužel mám vážné obavy, že tahle vláda to zvládne. Přivedla mě totiž k této obavě hned další zpráva, na kterou jsem na internetu narazila. Bylo to prohlášení ministra kultury o zavedení mírnějších pravidel v oblasti kulturních akcí, rovnou 700 diváků pohromadě venku a 400 diváků uvnitř. To je fakt bomba. Jak už to v Čechách a na Moravě poslední dobou chodí. Z extrému do extrému. To bude zase jízda.

Nejdříve nesmí děti skoro celý rok do školy, na kroužky ani se potkat s kamarády a teď rovnou 400 až 700 lidí pohromadě. Chudáci děti do té školy asi moc dlouho chodit nebudou. Lepší přísun potravy si vyhladovělý virus nemohl ani přát. Ano, tak tu pandemii zase pořádně nakrmte a zase bude hůř. S tímhle přístupem vlády, milý spoluobčané, se na letní dovolenou raději příliš netěšte.

Kateřina Sukačová


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.