4.10.2023 | Svátek má František


GLOSA: Stávka proti vládě s politickou korektností

8.12.2010

Hlavní předák odborů opakovaně vyhlašuje, že stávkovat nechtěli a nechtějí a že je k tomu donutila vláda. Myslím, že má bezesporu pravdu a ne jedna vláda. Byly to koaliční vlády ČSSD, které způsobily největší zadlužení státu, což lze doložit z průběhu nárůstu schodků státního rozpočtu a veřejných rozpočtů za daná léta.Byli to ti Paroubkové a Sobotkové, kteří dnes budou podporovat odboráře, a to i osobně ve stávce, která je vlastně proti nim a jejich činům.

Jenže jsme korektní, tak se nesluší něco takového říci nahlas, což se logicky jakýmkoliv viníkům hodí a bude hodit.

V posledních létech jsme již tak korektní, že nepojmenováváme správným názvem ani metody, které nyní používá jiný odborář a šéf Lékařské komory a ideolog lékařských odborů pan Kubek. Čím hůř, tím lépe. To byl recept bolševiků v Rusku, tak léčili hladomorem nenadšení pro sověty na Ukrajině a podobně komunisté za první republiky sypali písek do jedoucích kol ekonomiky. Jen se panu Kubkovi podařilo dotáhnout absurditu jeho snažení, kterou bych u vzdělaného člověka sotva očekával, do neuvěřitelného konce, kdy ti, kteří již řekli, že podají výpověď, musí písemně potvrdit, že si to nerozmyslí. Prostě již nebudou myslit. A to je pro odborářské předáky ten nejlepší materiál.

Jsem zvědav kolik upřímného štěstí si prožijí tito předáci, naplní-li se cíl jejich snažení. Jeden si přeje nejlépe ochromující stávku, kdy si vezme jako rukojmí zbytek obyvatel a bude mít pocit vítězné rozkoše, a druhý si zjevně přeje kolaps zdravotnictví a kdyby to šlo, tak zřejmě i umírající a trpící pacienty.

Ale musíme být korektní, a tak respektujme, že odboráři mají ze zákona právo stávkovat a brát si rukojmí svých akcí v jakémkoliv počtu beztrestně, zloději mají právo se živit zcizováním, byť nezákonně, a je třeba respektovat a chránit jejich osobnostní práva, pokud je už někdo chytne, sociálně nepřizpůsobiví mají právo na svoji kulturně zemitou odlišnost a specifiku, mají akceptované právo neplatit za nájmy a energie a my ostatní máme právo jim to platit ze svých daní a sociálních srážek.