23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


GLOSA: Šalinou na prýgl

19.10.2019

Před pár dny jsem na veřejnoprávním ČRo Brno vyslechl pořad Xaver a host. Svérázný (avšak ne zlý) moderátor Luboš Xaver Veselý tam zpovídal předsedu ODS prof. Petra Fialu z Brna. Pořad byl vysílán na všech regionálních stanicích ČRo.

Dobrácký Xaver se ptal poslance Fialy v lážoplážovém tempu mj. na oblíbenou hudbu, zda zná brněnský hantec, jaké jsou jeho děti, co čte a třeba jak zkouší študenty na fakultě. Prostě samé pohodové otázky, doplněné příjemnými písničkami. Fiala jako zkušený rétor využíval prostoru. Analogicky by postupovala drtivá většina politiků, o političkách nemluvě.

Nutno si tedy položit zásadní otázku, zda teď web Hlidací pes.org vlétne na Veselého Xavera s obviněním, že Fialu řádně investigativně nedusil? Tak jak mu to nedávno vyčetli v souvislosti s jeho „pohodářským interview“ s premiérem Andrejem Babišem. A naváže opět kritická redakce Newsroomu České televize? Fiala je přece politik, tak koho zajímá, že poslouchá Folk team a jezdí šalinou na prýgl? Budou zde hafani a ústavy nezávislých žurnalistik důslední? Fiala může vyprávět o dětech a Babiš nikoliv?

Právo, 17.10.2019

Autor je publicista a právník

SuKolman.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.