18.11.2019 | Svátek má Romana


Diskuse k článku

GLOSA: Šalinou na prýgl

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Torzová 20.10.2019 12:41

Dvoji meter na politikov, na umelcov, na novinárov, na rozsudky...

I. Schlägel 19.10.2019 10:47

Chtít po Xaverovi investigativní přístup je zbytečné. On tu ambici nemá. Je to takový "střední proud" české žurnalistiky. Zábavný, bezkonfliktní, tuctový. Smrádek, ale teploučko.

J. Sedlář 19.10.2019 13:12

"Investigativní přístup" prokázal při pokusu navštívit slovutnou instituci "ústav nezávislé žurnalistiky".

Zajímaly by mne ty nestřední proudy bez smrádečku, můžete nahodit pár jmen. Jen abych věděl, kdože to má být investigativec. Díky

Z. Rychlý 19.10.2019 15:45

Třeba Ústav nezávislé žurnalistiky se svým Hlídacím Rexem na povel vrčícím na vybrané lidi. Tam je to je samý investigativec. Účelovka jako prase s dohledatelným financováním od slovutných strážců demogracie - a čí chleba jíš toho píseň zpíváš. Xaver se "investigace" dopustil v jediném případě, kdy jeho samotného osočila redaktorka z ČT (Newsroom ČT). A byl v té roli docela úspěšný. Ten objevený jednomužný Ústav "nezávislé" žurnalistiky v chatrči na zahrádkářské kolonii byl docela půvabný. Jinak jsou jeho pořady zábavné, něco jako Karel Šíp. Neútočí, neňafá, negriluje. Na rozdíl od Hlídacího čokla olizujícího ruce donátorů z ČT a štěkajícího podle páníčkových povelů.

P. Grigar 19.10.2019 17:19

.. investigativní by měly být jiné osoby a instituce, než rozhlasový moderátor. Při vší snaze moderátora, dotazovaný může říkat co mu slina na jazyk přinese a nic moc se nestane. V Americe na to mají, mimo jiné, jakési to Federal Bureau of Investigation. Prý už v lecjakém chlívku vyvětrali..

P. Lenc 19.10.2019 10:06

Jó, milý Xaver začíná být některým "novinářům" osobou slušně řečeno silně nepříjemnou.Představte si, že byl slušňák na někoho takového jako je profesor Fiala.To "uvědomnělého" občana, nebo novináře musí vytočit...

D. Polanský 19.10.2019 7:49

Jo, jo mediální nezávislost, jenom co to je? Vím, co je ekonomická, ale mediální?

P. Grigar 19.10.2019 17:21

.. mediální nezávislost" je že když" máte bohatého sponzora, můžete si psát co on chce a nehledět, co si o tom myslí ti druzí.

V. Halašta 19.10.2019 6:01

Taky bych si uměl následně udělat alibi.

Z. Rychlý 19.10.2019 6:45

Proč by si měl dělat alibi? Ničeho se nedopustil, zpovídal dva politiky stejným způsobem a zatímco Ústav nezávislé žurnalistiky v jednom případě reagoval až hystericky, ve druhém je v pohodě. Říká se tomu dvojí vidění světa a o nezávislosti tohoto jednomužného ústavu nemůže být ani řeči.

V. Halašta 19.10.2019 7:08

Proč by si měl dělat alibi? Aby prokázal, že byl obviněn neprávem.

Zpovídal nejdříve jednoho politika, pak byl obviněn, pak zpovídal druhého politika. Takový byl časový sled a tvrzení "zpovídal dva politiky" tuto realitu překrucuje.

Tyto jeho rozhovory nesleduji a proto taky jsem to uvedl v kondiciálu. Ovšem některé jeho rozhovory na netu jsou jasným příkladem agropropagandy.

R. Gramblička 19.10.2019 8:29

Otázkou je, zda Babiš byl první politik, kterého zpovídal a pokud ne, zda ty před ním investigatívně dusil

V. Halašta 19.10.2019 12:53

Ano, pokud měl podobné rozhovory i před Babišem a před obviněním z nadržování, tak to alibi je. Rozhovor po tím alibi není.

P. Grigar 19.10.2019 17:30

.. najděte si stránky XVT.cz., projděte videa, a uvidíte, že Babiš nebyl první politik u Veselého.

V. Halašta 19.10.2019 19:36

tyhle videa jsem viděl a už hodnotil - veselý je agropropagandista tečka

J. Sedlář 19.10.2019 20:32

A který to je, ten veselý agropropagandista ? Halašta je srandista.

D. Procházka 20.10.2019 21:52

XTV je zde irelevantní, ale ty rozhovory proběhly na ČŘo. Takže ano, měl tam jiné politiky i před Babišem a bavil se s nimi ve stejném duchu podle formátu zábavného pořadu. Na to se ostatně ptal oné redaktorky, proč to ten pes vytáhl až teď,odpověď nedostal.

J. Sedlář 19.10.2019 9:03

Tak odzadu: Nesledujete tyto rozhovory, ale mustrovat je budete. Aneb klasika, vím o tom houno, ale myslím si že....Bravo. Nastudovat informace a pak se vrátit k diskuzi, takhle jen plivete.

Alibi si udělal už předtím s Vondrou a Gazdíkem a dalšími a už tehdá se pilně připravoval na Bábu. Ty ale Hlidaci Pes zapoměl hlídat. Vemte si přášeček.

Hlídací pes je projekt spoluzakladatele Newsroomu České televize Ondřeje Neumanna (dříve to byl jeho blog).

Ústav nezávislé žurnalistiky je projekt (výpis rejstřík) novináře Ondřeje Neumanna, Hlídací pes je projekt Ústavu nezávislé žurnalistiky. Sídlo "Ústavu Nezávislé Žurnalistiky,z.ú., (čili veřejně prospěšného, v rejstříku zapsaného ústavu), se základním kapitálem 2000,-Kč , je Líšnice 208, což je neudržovaný domek, o jehož obyvatelích místní nic neví.

Newsroom CT24 je pořad který spoluzakládal a přispívá do něj Ondřej Neumann.

Dle Ondřeje Neumanna . (hlidaci pes) Je rozhovor s Bábou špatně, což zcela nezávisle potvrdil Ondřej Neumann. (Ústav Nenávistné. Žurnalistiky) A reportáž zcela korektně (za peníze poplatníků) o tom natočil Ondřej Neumann (Newsroom CT24).

Dále je trestuhodé, že se tímto "ústavem" ohání jako etalonem pravdy "zpravodajství" ČéTé, stejně jako SOHR (vše ONE MAN SHOW).

Pokud budete pátrat dále (pochybuji) pak narazíte na na jméno Jaroslav Veverka (aka: Topolánek, Dalík, Bělobrádek, Blažek, Říman, Beneš, Demjanovič, Sadílek) a naNadační Fond Nenávistné žurnalistiky (a tady už to jede Hlidaci pec, Demagog, Neovlivni, Forum24, Romea, Free Czech media, Akcee, Deník referendum /Jak bojovat s nenávistí? Začít je třeba už na školách ©Fatima Rahimi/, Transp. Int., A2larm, Evropské Hovnoty, Deník N).

V. Halašta 19.10.2019 12:26

Nesleduju tyto konkrétní rozhovory ale to co sleduji mně stačí, abych mohl Veselého označit agropropagandistou, který nemá s nestrannou žurnalistikou nic společného.

Ty ostatní věci, které tak dlouze popisujete, mě nezajímají, nemluvil jsem o nich, to si jděte diskutovat s někým jiným. Já na vaše "hovnoty" nejsem zvědavý.

Jestli si udělal alibi předtím, tak tím měl argumentovat autor a neřekl bych ani popel. Pan autor ale argumentoval alibi aposteriori, což nedává logiku, to není žádné alibi. To byl důvod mého příspěvku.

J. Sedlář 19.10.2019 13:06

Šak jasné, máte svoji pravdu a víc Vás nezajímá. Nesejmul Bábu, to má za to. Kdo není s námi je proti nám. Není třetí cesty. Losna nebo Mažnák, musíme si vybrat.

Dyť víme, že uspávače hadů, profesora Kytičku si tam pozval, ostatně jako šecky další předtím Bábou a po něm "jenom pro to alibi". Ať již berete cokoliv, nevynechávejte, má to následky.

Pokud je LXV agropropagandista, jaká je potom podle Vás vaše "nezávislá" ČéTé s "institutem nezávislé žurnalistiky" v zádech ? Dětské zprávičky na D, "Hnusroom" na 24, či pravidelná relace "c0 máme myslet" v 19.00 na ct1.

Jedná se o Vaše EUroHovnoty co Vám hlídá gaypornoherec Janda. Mé opravdu nejsou.

V. Halašta 19.10.2019 13:31

S člověkem, který vůbec nečte a nevnímá, co mu kdo píše, nemá cenu diskutovat. Příště na mě laskavě neragujte.

J. Sedlář 19.10.2019 14:39

;-D Máte pravdu, musí mi text předčítat, vůbec nečtu, nevnímáte co Vám kdo píše, takže diskuze nemá cenu. Přístě neplácejte nesmysly o tvorbě alibi, pak nebude třeba reagovat.

V. Halašta 19.10.2019 14:48

Ano, vám je vše nutno vysvětlit postupně a polopaticky. Takže začít můžete tímhle: https://cs.wiktionary.org/wiki/n%C3%A1sledn%C4%9B

Vím, že vám nyní nedojde, proč zrovna tohle slovo je podstatné ale třeba za několik let ta skládačka zapadne do sebe.

J. Sedlář 19.10.2019 20:40

Fakta: Mraky stejně servilních rozhovorů před Babišem NEVADILO(asi tvorba alibi předem) Babiš vadil bo nebyl ugrilován a dle Vás jako alibi ma sloužit Kytička (a všichni další, tvorba alibi zadem).

Fakta: Neposloucháte to, ale víte že...

V. Halašta 20.10.2019 0:34

Fakta: hodnotím jiné rozhovory, které znám. Tady nehodnotím rozhovor ale Kolmanovu logiku.

J. Sedlář 20.10.2019 10:00

Článek řeší rozhovory na ČRo, které Vy neznáte. Řešíte zde tedy něco jiného. Vlákno začíná Vaším tvrzením: "Taky bych si uměl následně udělat alibi". Což nelze rozporovat, protože zatím ještě nevím čeho všeho jste schopen a co vše umíte. Přeji krásné počasí 16.11.

Z. Rychlý 19.10.2019 14:47

Kdybyste ho sledoval, věděl byste, že Xaver se chová ke všem přívětivě, i třeba vůči profesionálnímu disidentovi Hutkovi, nechává přísedící mluvit a neskáče jim do řeči, jako Drtinová, nebo jiní "redaktoři". V momentě, kdy se choval stejně vůči Babišovi ovšem na něj naběhla reportérka z ČT ohánějící se obviněním od Ústavu nezávislé žurnalistiky a jeho Webu "Hafací pes". Obvinění tohoto "Ústavu" byla falešná a účelová, protože šlo o Babiše (já ho taky nemusím, ale tohle byla jasná účelovka a podpásovka). Z ústavu, jehož jménem se redaktorka oháněla se nakonec vyklubal "ústav" o jediném majiteli a zaměstnanci sídlícím na zahradní kolonii u Prahy financovaným z Open Society fondu. Xavera se zastala i rozhlasová rada a obvinění odmítla. Nebylo potřeba si dělat alibi, věc byla od začátku jasná. Xaverovy rozhovory jsou spíš typu Sama doma, než politika. Tu do toho zavléká blbec z Ústavu a zuřivci z Newsroomu ČT. Nakonec posuďte sám.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=42nbRf6P2YI

V. Halašta 19.10.2019 14:58

Já primárně nezačal hodnocením pana Veselého ale hodnocením důvěryhodnosti alibi, vytvořeného až PO. No a za tím, že alibi vytvořené následně není alibi si stojím. Pokud měl obdobné rozhovory PŘED, tak ano, to je důvěryhodné alibi.

Mé další obecné hodnocení pana Veselého jako propagandisty vychází ze znalosti některých jeho rozhovorů na xtv, a zrovna ten rozhovor s p. Hutkou bych hodnotil odlišně. Maně si také vzpomínám na rozhovor s panem Bémem, který ho zklamal tím, že si v něčem dovolil pochválit ODS a Fialu a opakovaně z něj tahal nějakou hanu. Neuspěl, tak si alespoň dal lživý titulek.

Snažím se nepoužívat váš slovník ale u obhájců největšího zloděje v naší politice mi to dá docela práci.

Z. Rychlý 19.10.2019 15:29

Nehodlám v tom pokračovat. Podle mě si Xaver alibi dělat nepotřeboval. Běsnění některých novinářů je zjevné a že to dělají za peníze daňových poplatníků mrzké.

Mimochodem, kdo je u vás ten největší zloděj? Já jich znám plejádu ze všech možných stran, ODS počínaje a Sosdem nekonče, a taky několik vlezdobruselistů - namátkou nějaký Špidla, znáte? Jeho důchod nás okrádá všechny a Jourová bude další.

V. Halašta 19.10.2019 16:07

tak se netvařte nezaujatě, stejně jako xaver