26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA: Rámusenky - pro a proti

22.11.2010

Rozhodnutí Ústavního soudu umožňující samosprávám jistou regulaci činnosti hospod či restaurací vítám. Bydlíme v centru Prahy. Každou noc jsme rušeni hulákáním opilců, většinou cizinců, kteří si přijeli levně vyhodit z kopýtka. A užít si s prostitutkami, které naši podnikatelé importují, při zamhouřených očích politiků i policie, z Balkánu či z postsovětských republik.

Ačkoliv rušení nočního klidu je stále přestupkem, policie ani městští strážníci ho nikterak nestíhají: dotazem lze jistě lehce zjistit, kdy byla v Praze uložena poslední rámusenková pokuta. Museli bychom však v policejních archivech asi jít daleko do minulosti, pokud ovšem tyto archivy nebyly, jak je tomu u nás národním zvykem, pro jistotu skartovány po pěti letech.

S nostalgií vzpomínám, jak jsme jednou s přítelem byli krátce před půlnocí napomenuti na ulici v Curychu policistou, abychom nerušili noční klid. Přitom jsme pouze nahlas rozmlouvali!

Podle množství decibelů vibrujících v noční Praze soudím, že by rámusenky mohly být slušným zdrojem příjmů do deficitních městských rozpočtů.

Stejně vydatným zdrojem příjmů městské pokladny by se mohl stát důsledný dozor na exkrementy čtyřnohých obyvatel města. Pejsci se stejně jako automobily s obsahem motoru nejméně tři litry staly módou a symbolem úspěšnosti a moci. Na rozdíl od pejsků by vjezd takových vozidel do středu města bylo možné třeba i zakázat či zpoplatnit.

Neměli by si naši politici dát co nejdříve do programů i omezení množství heren a kasin? A zákaz, či alespoň omezení počtu nevěstinců? A co kdybychom zkusili švédskou cestu? Provozování prostituce je v této zemi EU trestným činem, jehož se dopouští i muž, který si služby kupuje. Horní hranice trestu za "koupi" jsou 3 roky vězení. Co říkají naše političky?

S Járou Cimrmanem jsme se rozhodli, že v příštích volbách budeme volit pouze ty, kdož tyto požadavky zahrnou do svého programu.

Praha/Stockholm

Právo, 19.11.2010