23.5.2022 | Svátek má Vladimír


GLOSA: Okrádat je IN! Třeba u Českých drah...

23.11.2007

Tak jsem si zase naběhl. Před rokem. Došla mi platnost tehdejší slevové karty na jízdenky ČD. A co se nestalo - najednou jsem si nemohl prodloužit slevu na další rok, ale musel jsem si povinně předplatit na roky tři. A v tom je problém. Co se stalo teď? To sami víte, slyšíte to všude okolo sebe. V rádiu, v televizi, čtete v novinách. ČD zase "zlevnily" jízdné ...

Ta sleva byla 600,- Kč a byla na tři roky pro určitý výpočet ceny, za určitých podmínek. Sami si uděláte obrázek, ale kdyby náhodou - udělám vám ho radši sám. Nebyla to sleva, ale daň. Hnusná. A museli jsme ji odevzdat na pár let dopředu. A stalo se, co se stát muselo, České dráhy neslušně změnily podmínky výpočtu přepravy a tím pádem se i změnila velikost slevy, na kterou jsem si tu kartu předplatil.

Kdyby to byla slušná společnost, udělala by platnost karty na rok, nevybírala by od cestujících peníze na svoje investice na léta dopředu a každý rok by prostě upravila podle svého uvážení ceny.

Ale...

Tak se chovají pouze solidní společnosti, jinak by s nimi totiž jejich zákazníci vyběhli. Ale naše dráhy jsou tu jediné... Mají celkem automaticky zajištěné příjmy, a tak se mohou chovat jako hulváti. A to dělají. Arogance, s jakou jednají, je dost otřesná. A nejhorší je ta samozřejmost, s jakou k tomu přistupují.

Málokdo totiž dokáže měnit podmínky smlouvy v období jejího trvání. Ale tady v tom státě projde i tohle. A ještě se slávou, protože přeprava teď bude prý levnější. Faktem ovšem je, že levnější je pouze doprava na takové vzdálenosti, na které ji používá menší skupina lidí, dražší je (jaké překvapení!) délka přepravy, kterou používá majoritní skupina obyvatelstva.

Jak hnusné - tuhne mi úsměv a přemýšlím, co přijde příště.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!